Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vállalkozó anyák időbeosztás?

Vállalkozó anyák időbeosztás?

Figyelt kérdés

Akik otthon dolgoznak mint vállalkozók jelen esetben kézműves termékeket készitők (ezt azért írtam mert nem kötött munka kb bármikor abba lehet hagyni majd fojtatni) hogy osztjátok be az időtötek gyerekek mellett?

Ovis gyerekeim vannak. Apuka este ér haza. Minden nap van időtök főtni?

Probáltam úgy dolgozni mintha be járós lennék 8-2ig de utánna a délután katasztrófa mosás,főzés,takarítás,itt a két gyerek velünk foglalkozni.

De valahogy az se nagyon működik hogy folyamatosan abba hagyom elindítok egy mosást-teregetek, oda rakom az ebédet. Mert így kb semmivel nem haladok. Mindig az a vége hogy este fekvés után fejezem be.



tegnap 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:
14%

Ha mindig rendet tart mindenki maga után kevesebbet kell takarítani. A gyerekek jatszanak utanna elkell pakolni.

Elviszed a gyerekeket és berakod a mosást, aztán munka. Mondjuk 10kor megállsz és kiteregetsz (minek mosol minden nap?)

Munka tovább, aztán főzés és mész a gyerekekért.

Mi lenne ha nem otthon dolgoznál?

tegnap 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem mindenkinek, aki máshová jár dolgozni 8 órában, hazaérve szalad a ház. Este apa és a gyerek/gyerekek nem tudnak veled együtt dolgozni a házimunkában?
tegnap 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Nem kézműves termék, hanem bármikor bárki beeshet vállalkozás.

Én reggel elviszem a gyereket, elindítom a mosógépet vagy épp a mosogatógépet+ próbálok legtöbbször sütős kaját csinálni amellett nem kell ott állni feszt.

Amúgy így is van, hogy megy mindenhol minden.Sajnos nálunk én vagyok az egyetlen felnőtt, bár épp egy múltkori beszélgetés miatt párom próbál ,,helytállni" kisebb sikerekkel.:D

tegnap 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem vagyok vállalkozó, de én osztom be a munkaidőmet. Reggel apukáé az ovi-bölcsi kör. Én elindítom a mosogatógépet, ha kell a mosógépet is, plusz körbeszaladok a porszívóval, rendet rakok, vagy megcsinálom amit nagyon kell. Ilyenkor főzök is, ha kell, de csak valami gyorsat. Utána leülök dolgozni. Ebéd, kávé, majd megint munka és fél 4 körül megyek a gyerekekért. Takarításban van fizetett segítségünk két hetente, hogy ne a közös idő rovására menjen és sokszor rendelünk is egy kifőzdéből, ha úgy van. Nem vagyok szívbajos ilyen tekintetben, így összességében sosem érzem azt, hogy fut minden.

Szerintem még így is sokkal szerencsésebb helyzetben vagyunk, mint az, aki 8-10 órát dolgozik házon kívül és utána kell mennie a gyerekekért, intézni a házimunkát, meg még minőségi időt is tölteni velük...

tegnap 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Mas meg dolgozik 8-tol 4-ig, nincs is otthon, delutan hazaesik, lehet akkor fozni, takaritani, tanulni a gyerekkel, elhiheted, hogy ez mindenkinek nehez. 🤷‍♀️

Rohanas az egesz, igen.

tegnap 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Hát pedig ez ovisok mellett elég egyszerű. Ne 9 után essetek be az oviba, hanem menjetek fél8-8 között (ez amúgy jól fog jönni, ha már sulis, hogy megszokja az időben indulást addig), érte mész 4-re. Számoljunk a pakolászásra, kajacsinálásra 2 órát, simán megvan 6 órád csinálni a dolgod.

Én most nem vagyok vállalkozó, de home office-ozok. Reggel elviszem őket fél 8 előtt, 8 után picivel otthon vagyok. Ilyenkor vagy nagyon érzem a lendületet és nekiállok egyből dolgozni, akkor kb 2 órát nyomok egyben, utána úgyis kell egy kis szünet, gyorsan összepakolok, ilyesmi. Vagy fordítva, előbb összepakolok, utána meló. Mivel csak nekem kell ebéd, valami egyszerű és gyors ételt csinálok délben, közben elpakolok, 1-ig meg is ebédeltem. De amúgy igyekszem 2 napra főzni, akkor ezt sem kell minden nap. Délután megint csinálhatom a melót, majd elmegyek 4-kor a gyerekekért. Ha maradt még valami, amit fontos befejezni, befejezem gyorsan ha hazaértünk, vagy este, mikor a férjem is itthon van már.

Tudom, ez így kevesebb, mint 8 óra, de legyünk reálisak, egy irodában se tolja végig senki szünet nélkül a 8 órát, ott is van bőven üresjárat. Kv, wc, beszélgetés, stbstb. Ezek helyett én mondjuk porszívózok, de a végeredmény ugyanannyi munka.

tegnap 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

Egyedul nevelem, mig iskolaban van kell(ene) megcsinalnom a munka nagy reszet, de valahogy mindig elcseszem az ido. Most is mar del, es eddig meg a boltban voltam, mostam, meg mindjart rakok fel kajat. Ugyhogy igazabol nekem az ejjel valt be, altalaban este 8 tol ha elalszik ejjel 2-3 ig dolgozok.

Reggel persze kelni kell, de megvagyok kevesebb alvassal is.

tegnap 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

#6 Azért ez így szerintem nagyon nem fair a munkáltatóval... Ő azért fizet, hogy 8 órát dolgozz. Irodában se véletlenül van a 8 órán felül az ebédszünet... WC-re gondolom otthon is elmész, nem a napi 2x2 perc pisilés helyett sikerül magadnak 2 napos ebédet főzni munkaidőben...

Ha nem tudsz 8 órát dolgozni egyhuzamban, azt úgy hívják részmunkaidő.

tegnap 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig a 6-osnak teljesen igaza van. Irodában is max akkor dolgozzák végig emberek a 8 órát, ha nagyon szigorúan ellenőrzik őket. Mellesleg ülőmunkánál pl. óránként negyed óra "pihenő" kötelező, plusz általában van fél óra ebédszünet. 8 óra alatt ez összesen 2,5 óra pihenő idő.
ma 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!