Nem bírja a húst?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2,5 éves. Sosem evett igazán húst, alapjáraton most is max.1-2 falatot.

Ami viszont csúszik, az a formázott hús (most épp dinoszauruszos). Azt nagyon szereti.

Múltkor megette, aztán később sugárban ki is jött.

Aztán tegnap is evett, éjszaka majdnem hányt, szenvedett, nagyon fájt a pocakja.

És ez mindig hús után fordul elő. Miért lehet? Van erre megoldás?


ma 08:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Doki,gasztroenterológus tud erre válaszolni.
ma 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez itt: "Sosem evett igazán húst, alapjáraton most is max.1-2 falatot." konkrétan üti ezt:"Ami viszont csúszik, az a formázott hús (most épp dinoszauruszos). Azt nagyon szereti."


A formázott hús az huspep és adalék anyagok. Simán lehet hogy valamelyik összetevőre allergiás a gyerek.

ma 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Sima hústól is fájt már a pocakja, de ugye azt is ritkán eszik.

Ilyen formázott cuccot is talán 5x kapott összesen, ebből 2x volt balhé. Kb.2 hónapja vettem ilyet először. Nyilván majd megkérdezem a gyerekorvost is. Csak érdekel más anyukák tapasztalata is.

Szóval ez, hogy csúszik neki, nem azt jelenti, hogy heti 3x eszik ilyet.

ma 09:23
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én dokihoz vinném mindenképp, nem itt találgatnék.

Pontosítok. Már rég dokihoz vittem volna.

ma 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

"Formazott hus " elolvastad mi az osszetetele ? Miert kell egy 2,5 evesnek ilyen szemetet adni ? Mennyi a hustartalma, olvasd el a hatuljan. A tobbi adalekenyag.


Egyebkent meg barmiben el lehet rejteni a hust ( nem az ultraprocessed szemetet ) , tesztak, szoszok.

ma 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az adalékanyag lesz a ludas. Ne adj neki ilyen szemetet! Ennyi erővel sima darálthúsból is tudsz formázott fasírtot csinálni, ha már mindenképpen az kell.
ma 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem bírja, ne add neki. Vitamin adásával, növényi- és gombafehérjével minden fontos anyaghoz hozzájut.
ma 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nyilván nem azt írtam, hogy minden nap ilyet eszik... és mint mondtam, a sima hústól is fájt már neki. Pörkölt pl.

De imádom, hogy az az első, hogy essünk neki anyukának, miért eteti szeméttel a gyereket?

Nyilván olyan készítményt adok neki, ami nem 5% húst tartalmaz. És igen, úgy gondoltam, hátha ebben a formában legalább megeszi. És igen, csak ezek szerint ez se jó.

Amúgy meg imádom az ilyen válaszokat is, hogy bele lehet csempészni. Bele. Csak nem eszi meg. Próbáltunk már nagyon sok mindent.

Pl.a gyerekorvos is jött azzal, hogy csináljak fasirtot. Jó, nem eszi meg.

Adjak Bolognait, azt minden gyerek szereti. Az enyém nem. Sokfélét próbáltam, az esetek túlnyomó részében nem jön be.

Amúgy beszéltem a gyerekorvossal telefonon, annyit mondott, hogy első körben vezessek naplót, mikor mit eszik, és hogy mikor fáj a pocakja.

Ahogy beszéltünk, kérdezett sokat, és mindkét hányós/majdnem hányós esetnél tejitalt is ivott később. Nem azonnal utána, hanem lefekvés előtt. És hogy az is lehet, hogy az kavarta fel ennyire a gyomrát, hogy sokat evett, és sokat ivott is rá.

Minden esetre most elkezdem a naplót, aztán meglátjuk. Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld.

ma 11:19
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

De könyörgöm. 2,5 éves. Legrosszabb esetben is 1,5 éve kell húst ennie.

1,5 év alatt te addig jutottál, hogy a gyerekorvossal beszéltél. Ez komoly? ő egy általános orvos. Nem szakorvos.


Másrészt. a 1,5 év alatt pont mindig tejitalt ivott elötte? Ugye te sem gondolod ezt komolyan.

ma 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igen, addig jutottam, hogy gyerekorvossal beszéltem. És ő azt mondta, hogy próbálkozzunk, de ne erőltessük. És igen, eszik azért húst, mostanában egyre többször fordul elő, hogy ha csak pár falatot is, de eszik. Szóval a gyerekorvos nem látta indokoltnak, hogy továbbmenjünk ezzel.

Vashiányos, arra kapja a vasat, szépen javul is.


És nem azt mondtam, hogy mindig tejitalt ivott előtte. Sőt, most sem ezt írtam. Utána itta, és a 2 hányós/majdnem hányós esetnél. Amikor szimplán fájt a hasa, akkor nem emlékszem már, mit ivott. Ez most is csak a dokival beszélve merült fel egyáltalán, hogy a 2 esetnél sokat evett és sokat ivott is.

ma 11:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!