Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szóljak érte anyukának?

Szóljak érte anyukának?

Figyelt kérdés

Ma a gyerekem úgy jött haza az iskolából h mondta neki az egyik kislany hogy mondtak otthon neki hogy ne barátkozzon az én gyermekemmel . Kérdezte tőlem h miért mondtak neki ilyet . A szívem szakad meg és nem is tudom mi lenne a helyes válsz erre!

Megkerdezzem a kedves anyukat miért mondd otthon ilyet a lányának?



tegnap 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
És mire mégy vele? Egyrészt vagy mond valamit, vagy nem válaszol, másrészt attól, hogy te nyüzsögsz, a gyereke még nem fog a tiéddel barátkozni.
tegnap 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Elmondanám a gyerekemnek, h ő se barátkozzon a másikkal, ha ilyenenekt mond. Ennyi.

Biztos nem kérném számon anyukát

tegnap 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%
Én megkérdezném, hogy nem szégyenli-e magát. Legalább egy kicsit érezze magát kellemetlenül. Mondjuk nem mindegy hány éves gyerekről van szó.
tegnap 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
3-as: mielött ilyen hülye választ írsz, nem ártana elgondolkodni, hogy esetleg a másik anyukának igaza van.
tegnap 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 SZTANN ***** válasza:
57%

1. Kislányom, mondd meg neki, "te soha nem is akartál vele barátkozni"!

2. Tényleg ne akarjon a kislányod pont azzal barátkozni.

Megbeszélném vele, hogy miből gondolta a másik, hogy ő barátkozni akar, és mit gondol, ezt miért nem szeretné annak az anyja? Alaposan elbeszélgetnék a kislányommal a barátkozásról, a kölcsönösségről, őszinteségről és kivagyiságról.

- Az anyjának semmit se mondanék (legfeljebb kicsit megnézném magamnak, miféle népség), a gyerekek pedig aztán úgyis azt csinálnak, amit akarnak. Lehet hogy pont ezért lesznek barátok, csak a másik anyja előtt eltitkolják ...

És nem mindegy, mekkorák a gyerekek. Kicsiknél ez még hat, sajnos fájni is tud. Nagyobbak, kamaszok csakazértis pont azzal haverkodnak, akitől tiltanák.

tegnap 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem szólnék.

Mondanám a lányomnak, hogy van még a kislányom kívül sok gyerek, szerezzen más barátot.

tegnap 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%
4, mielőtt ilyen hülye, kioktató választ írsz, számolj el inkább 10-ig magadban. Már ha megy. Ugyan milyen jogos indoka lehetne rá, hogy ilyenre utasítsa a saját gyerekét. Tán egy pszichopata? Vagy agyba-főbe veri a többi gyereket? Akkor esetleg jogos. De feltételezem valami miatt anyukának nem szimpatikusak a gyerek szülei. Általában ez szokott lenni a nagy indok az ilyeneknél.
tegnap 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az én gyerekem tiszta, nem beszél csúnyán , nem verekszik, nem vagyunk kissebseg. Nyitott barátságos gyerek. A másik szülőbol nézem ki inkább h pszichopata…nem én vagyok.
tegnap 17:59
 9/11 babyboom567 ***** válasza:
86%

Anyuka vagyok, tartós beteg figyelem és viselkedés és beszédzavaros gyerekkel. EGYMI suliba jár.Minden gyereknek van valami problémája.

És IGEN ,ÉN már mondtam, hogy NE barátkozz xy-nal,mert viszitek EGYMÁST a rosszba.Nem a gyerekkel,vagy az anyukával van bajom,nincs velük semmi gond.De a 2 gyerek együtt mint a mérgezett egér,és kapják a fekete pontokat a viselkedésre.


Nem kell mindig egy dologba rosszat vagy hátsó szándékot látni.


Illetve az sem felejtsük el, hogy lehet a másik lány tényleg nem akar barátkozni, és inkább kitalálta ezt az anyukás dolgot.

tegnap 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

Én is mondtam már ilyet az enyémnek és le merném fogadni, hogy mások is mondták már a sajátjuknak, hogy ne barátkozzon az enyémmel:)


Szerintem normális, ha nem vagyunk szimpatikusak mindenkinek, hiszen mindenkinek más az értékrendje, más fér bele és mást akarunk átadni a gyerekeinknek is. Én személy szerint hallottam egy nagypapától, hogy "csak a rossz gyerekek hintáznak állva" A gyerekem előtt mondta direkt hangosan. Neki 3 évese volt, nekem meg 8 évesem, a gyerekem mondta, hogy ez normális és nem rossz gyerek, nagypapa köpni nyelni nem tudott, hogy valaki vissza mert szólni, aztán megbeszéltük, hogy a nagypapa csak a sajátját tanítgatta, mert az a kislány még a babahintában van, a simán sem tud, nem, hogy felálljon, és nem baj, ha mást gondol, mi is mást gondolunk, van ilyen, ettől még nincs igaza(a mi oldalunkról:)


Ha ilyen kritika éri a gyereket, vagy engem, akkor az első, hogy ki kell deríteni az okát. Én pl eltiltottam az irányítgatós, hisztis, csúnyán beszélő, vagy durvát játszó gyerekektől, van az a személyiség, amivel az enyém nem fér meg, és van az, ahonnan ragad rá a számomra rossznak ítélt dolog. Most nekem szimpi emberekkel barátkozik, közelít az értékrendünk és tök jól érzem magam, és ő is olyanokat tart maga körül, akiktől jót kap. Megtanulja szeretni és értékelni magát, és felismerni a helyes viselkedést.. Ez a nevelés szerintem.


A gyerekem bezzeg úgy viselkedik, hogy nem mindig barátkoznék vele, így elhiszem, hogy van, akinek nem szimpi, és ezen én is próbálok erővel változtatni, ki is használnám az alkalmat, hogy megtudjam, mi az oka a kerülésnek. Most pl tetszik egy fiúnak, az folyton keresi a társaságát, a gyerekemnek nem tetszik a fiú, de ennek ellenére keresi a társaságát, kb hogy panaszkodhasson, hogy tetszik a fiúnak.. Már szeptember óta ez van, kéreti magát, jeleket ad, hogy nyafoghasson miatta. És ezt maga előtt sem ismeri be, azt mondja véletlen ült le mellé!?, véletlen lettek párok!? véletlen játszottak!!??


Szóval érdemes meghallgatni a kritikát, majd elkönyvelni a másikat ez alapján.

tegnap 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!