Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves a földön akar fejenál...

2,5 éves a földön akar fejenállni, odahúz egy vékony plédet és már csapja le a fejét, ha rászólok, elhúzom akkor jön a hiszti, most ez a heppje, vajon bölcsiben látja hogy lehet erről leszoktatni, nem akarom, hogy széttörje a fejét,nyakát HELP?

Figyelt kérdés
okt. 12. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2 éves, ugyanez van. Ő nem bölcsis szóval saját ötlete.

Én feladtam. Annyit mondok már, hogy csak akkor szabad ha anya vagy apa ott van. És csak jógaszőnyegen

okt. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne izgulj, nem lesz baja - legalább a földön csinálja, nem az ágyon, ahonnan még le is tud esni. Ha mellette vagy, nem lesz baja. Tanítsd meg neki, hogy lassan csinálja és óvatosan, és csak akkor, ha tudsz rá figyelni - ha ez megvan, akkor meg mindent bele :)
okt. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmi baja (de kéltlem, hogy a bölcsiben fejállásra tanítják őket... Ez a saját heppje lesz, valahol látta vagy csak teszteli magától mit tud. Eseltelg bukfencezni akar, csak rossz a technika még és fellőki magát, nem átgurul). A fejét nem tudja betörni, hisz az a földön van, a nyaktöréshez meg sokkal nagyobb behatás kell, max meghúzza az ismot, de ilyen kicsik még annyira rugalmasak, hogy az egyetlen "veszélye", hogy oldalra eldől és kicsit megüti magát, vagy valamibe belerúg. Ha fejen akar állni akkor megkell tanulnia a helyes tartást (hova teszi a kezeit, háromszöget zár be a 2 kéz és a fej) nem lendületből rúgja fel magát (akkor átbillen, az sem baj, de az inkább bukfenc 🙂), hanem izomból húzza magát fejállásba. De szerintem ő inkább bukfencezni szeretne, azt szoktak már 3 év körül csinálni, de annak is a technikáját megkell tanulni, hogy átgördüljön, ne felrúgja magát.

Off: birkózó gyerekem van, ovis birkózáson már tanultak "hídba vetődést", ami annyit takar, hogy hasonló pózból indulva (kezek, fej lent, lábak terpeszben, popsi a magasban) átlökik magukat és hídba érkeznek. Egyik sem törte ki a nyakát, sem a fejét, kezét 🤷🏼‍♀️.

okt. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ennyi idősen tanult meg spontán bukfencezni. Először oldalra dőlt, mint egy darab fa, aztán ráérzett, és 3 éves, szabályosan csinálja már. De megbeszéltük, hogy csak az ágyon (az elég puha) és csak ha ott van valaki vele. Megérti, betartja.
okt. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van állandó jelleggel egy kismatrac a nappaliban. Amikor a parkettan csinálta, beütötte magát, rájött, hogy jobb a matrac.
okt. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam kb. másfél éves kora óta teszi ugyanezt "kuffencelek" felkiáltással...

Nem hagyom neki (járunk "mocorgó babatornára", ott az oktató vezényelte a mozdulatot, magamban még annyira nem bízok), de egyszer nem voltam elég gyors, és átfordult, szerencsére nem lett baja 🙂

okt. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!