Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a 7-8 éves gyereked hangosa...

Ha a 7-8 éves gyereked hangosan hisztizik a 10-15 perces buszúton, hogy le akar ülni, de nincs szabad hely, akkor megengeded, hogy elfogadja azt a helyet, amit valaki a hiszti hatására ajánl fel? Mi a helyes reakció?

Figyelt kérdés

Igazából ez ma történt meg velem, de én nem a szülő vagyok a sztoriba, én a helyemet akartam átadni a gyereknek.

Szóval ma buszoztam helyi járattal, kb egy megállóval később felszállt egy apuka a fiával, aki ilyen 7-8 éves lehetett, ha jól tippelek. A buszon nem volt hering parti, de ülőhely az már nem volt. Az utasok nagyrésze amúgy vagy öreg nyanya, vagy egyetemista volt a buszon.(Én az utóbbi voltam)

Gyerek mondja az apjának, hogy le akar ülni. Az meg mondta neki, hogy hát nincs hely, de úgyis mindjárt szállnak le, 10, max 15 perc (végül 15 perc volt). Na a kissrác még párszor elmondta, hogy de le akar ülni, az apja közölte vele, hogy jó, ha valakit megkérdez szépen (mármint a gyerek), és az átadja a helyét, akkor oké. Na a gyerek erre elkezdett visítani az apjának, hogy de márpedig le akar ülni, kb csak azért nem verte magát a földhöz, mert az apja megfogta. És így nyomta a visítós hisztit. Az apja így próbálta elterelni a figyelmét, megölelgette a gyereket, meg mondta, hogy felemeli, és fogja, hogy ne kelljen állni, de azt meg a gyerek nem hagyta, mert ő ülni akart.

Hát ez a jelenet telibe mellettem volt, szóval mondom ok, átadom a helyem a gyereknek(mielőtt valaki nekem esne, hogy miért nem rögtön tettem, nemrég műtöttek, ha nem muszáj, nem állok) hát ez nagyon idegesítő. Szólok apukának tök kedvesen, hogy hát én felállok, üljön csak le a gyerek, látom nyűgös. Ő meg így mondta, hogy nem kell. Szóval a maradék tíz perc azzal telt, hogy a gyerek tovább hisztizett, hogy le akar ülni, amíg le nem szálltak.


És én így elgondolkodtam, hogy ilyenkor mi a helyes szülői reakció. Igazából 10-15 perces buszozás, a gyereknek nincs nehéz cucca, csak a kis esernyője, van neki elérhető kapaszkodó, az apja is fogta, tehát baja nem lesz attól, hogy áll. A nevelési oldalt is látom ebben. Ha le akar valaki ülni, az kérdezzen meg valakit, aki ül, hogy átadja-e a helyét. Ezt sok középkorú és idősebb ember se tudja ezt, csak beáll a másik mellé szó nélkül pofákat vágni, meg bunkó megjegyzéseket tenni, szóval teljesen megértem azt is ,hogy szülőként nem akarom, hogy a cuki kis Béluka 40 év múlva ilyen gyökér legyen. A gyerek meg nyilván nem egyedül lett oldaküldve az idegenhez, hogy kérdezze meg, hogy átadja-e a helyét , hanem az apja odament volna vele. Meg azt is értem, hogy ha a gyerek hisztizik akkor szülőként nem akarod, hogy a gyerek erre megerősítést kapjon, hogy ezt lehet, mert akkor az lesz, amit akar.


tegnapelőtt 19:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Egy ekkora gyereknél már komoly gond van, ha hisztizik, pláne ilyen miatt. Leszálltam volna vele és állva várhatott volna még egy buszt, ahol nem engedtem volna leülni.
tegnapelőtt 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Ennyiből nem lehet megállapítani. Ha oka van a gyereknek, hogy fáradt legyen, mert mondjuk előtte fél napot túráztak vagy beteg vagy 40 fok van, akkor elfogadnám. Öncélú hisztit nem. De ha a gyerek így viselkedik, az valószínűleg alapból hisztis, és az egész nevelése lett elrontva a mindent megengedéssel már korábban. De az is szempont, hogy ne üvöltse végig az utat, az összes többi utast idegesítve. Viszont ha elfogadom, akkor nagyon megköszöntetném vele, hogy érezze, hogy a másik szívességet tett neki, ami nem jár neki.
tegnapelőtt 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 babyboom567 ***** válasza:
93%
Itt mindenki jól döntött.te rendes voltál, az apuka meg tudta,hogy nem kell engednie.Ennyi.pont.a gyerek megkapott minden lehetőséget és tudást ahhoz,hogy normálisan oldja meg a dolgot,hisz apuka mondta neki, hogy kérjen magának ülőhelyet.Hisztizni kezdett megoldás helyett így járt.
tegnapelőtt 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#2 Hát, negyven fok az nem volt, mert ma történt, olyan délután egy-kettő körül. Meg beteg se volt a gyerek, mert amúgy ha jól vettem ki, akkor amúgy focizni ment a kis barátjához, azalapján, amit az apja mondott neki, amikor nyugtatni próbálta. Esetleg suli után lehetett a gyerek, de kb ennyi, azalapján, amit láttam.

Magamat nem mondanám rendesnek. Inkább csak nem akartam a hisztit hallgatni. Rendes akkor lettem volna, ha a normál "apa, le akarok ülni"-nél ajánlom fel, amit amúgy még szintén hallottam.

tegnapelőtt 20:22
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Az apáé a helyes reakció.

Én még szülőként meg is tetéztem volna azzal, hogy ha nem hagyod abba a hisztit, hazamegyünk, nem focizni. Már ha tényleg oda mentek.

Egy iskolaköteles gyerektől már tényleg fura az ilyen reakció. Óvodásokra jellemző.

Nekem van nem nt gyerekem is, és még tőle is szokatlan lenne. Ő kiborulni szokott. Volt már, hogy leszálltunk a buszról, mert az nem csak holmi hisztike, hanem velőtrázó sikítás és ki se tud egykönnyen jönni belőle.

tegnap 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Én se engedtem volna leülni ilyen hiszti után. Korlátok kellenek, nem az a jó a gyereknek ha mindenben engedünk neki.
tegnap 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Ha az én gyerekem viselkedett volna így, akkor otthon még jól el is picsáztam voltam. Mindennek van határa
tegnap 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk is volt ilyen, csak hiszti nélkül, a gyerekem pofátlanul hangosan szinte kiabált a buszon, hogy "nem igaz, hogy nem lehet leülni sehova", mire egy nő egyből pattant, hogy "gyere, ülj le ide". Cuki volt, de elutasítottam és nem engedtem leülni a gyereket, még meg is szégyenítettem, ha már neki vastag bőr van az arcán, hogy itt mindenki előtte szállt fel, mindenkinek megvan a maga gondja, és nézze már meg, hogy mindkét táskáját én viszem, ő meg le akar ülni olvasni és elfogadná más helyét, nem otthon van.


Mondjuk az enyém 10 éves.


Én örülök, hogy vannak rendes emberek, de szerintem az nem normális, hogy szórakozásból elkéregetjük más helyét, ha nem szorul rá az ember. Nem zavarunk másokat a saját kényelmünk miatt, csak ha muszáj. Még jó, hogy pénzt nem tanítja kéregetni. Totál kellemetlen lenne, ha ülnék a buszon, és odajönne egy iskolás, hogy szeretne leülni, de nincs semmi baja, nem beteg, nincs rosszul, nem fáj semmije, csak szívesebben ülne. Szerintem ez bunkóság és nem akarnám átélni. Kényelemből ne kéregessenek tőlem, mert ezzel kellemetlen helyzetbe hozza a másikat, nyomást gyakorol, ráadásul a semmire.

tegnap 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
A helyes szülői reakció az, hogy már 3 évesen megnevelem a nyilvános helyeken való viselkedésre. 5 éves lányom van, a nevelésemnek köszönhetően nincs vele probléma, megérti a "nem"-et.
tegnap 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Dehogy hagytam volna hisztizés után, hogy leüljön, ha amúgy semmi baja, de a hisztijét sem hagytam volna szó nélkül, és főleg nem vettem volna fel. 8 éves az egyik gyerekem, vékony, és ígyis már 25 kiló, biztos, hogy nem cipelném, csak ha beteg, vagy valami baja van, akkor sem bírnám sokáig. 15 percet egy 8 éves már bőven kibír állva. Tudom, milyen kis hisztigépek tudnak lenni, és bár megakadályozni nem tudod abban, hogy hangos legyen egy-egy adott szituációban, ha ez nem először fordult elő (és nyilván nem), akkor bőven következményt kellett volna már társítani hozzá, hogy többet ne csinálja, illetve elmagyarézni, hogy zavarja a többi embert, és ne csinálja.
tegnap 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!