Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiszti dühroham kezelése hogyan?

Hiszti dühroham kezelése hogyan?

Figyelt kérdés

Novemberben lesz 3 éves a kisfiam.

A dackorszakban benne vagyunk nyakig.

Örülten hisztis.

Sokszor ha nem az van amit akar,ütöget,fejelget,ordit torka szakadtából.Csípked,rúgdos.

Kipróbáltam hogy szépen elmagyarázom neki hogy most miért nem tudunk lent maradni,miért kell ezt vagy azt csinálni.

Nem vált be mert 1,5 óráig kitartoan csinálja a fent említett dolgokat.

Van valakinek valami jó receptje erre?


okt. 12. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Én már figyelmem kívül hagyom, letudja magának pár perc alatt, aztán mintha mi sem történt volna.

Ha reagálok rá, olaj a tűzre, és nagyon kitartó.

okt. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én szerintem nem kéne hagynod hogy ütögessen vagy fejelgessen csipked rugdosson, ordítani fetrengeni lehet egészségére ameddig akarja de a többi az abszurd nem okozhat neked szándékosan fájdalmat értem a ne sérüljön a lelke a gyereknek hozzáállást a mai világba de határokat kell húzni. Ha ezt elérted a hisztit már egyszerűbb kezelni kizökkenteni vagy néha csak hagyni hogy kiadja magából a feszkót.
okt. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt sosem hagytam, hogy bántson engem, vagy másokat. Tudom, hogy le leszek pontozva, de ha olaj volt is a tűzre, én mindig megragadtam a kezét, vagy jelzés értékkel (szóval nem nagyot) rálegyintettem a kezére és igenis dühösen rászóltam, hogy nem ütünk. Elég gyorsan abba is hagyta. Megbeszéltük, hogy ilyenkor kapjon el egy párnát, vágja földhöz, üsse, rúgja, kiabáljon bele. Néha én is dobálni kezdtem egy párnát, ez gyorsan kizökkentette, mostmeg már üti azt magától néha. :D

A hisztit önmagában meg nagyon egyszerűen kezeljük. Vagy megpróbálom még csírájában elterelni, amikor még nem indult be. Beszélgetünk másról. Pl. ezt ennél otthon, vagy azt? Mit szólnál, ha alvás után ezt vagy azt csinálnánk, stb. Néha bejön. Ha elhatalmasodik a hiszti, akkor kivárom a végét csendben, néha megkérdezem, hogy megölelgessem-e. Amikor odabújik, akkor megkérdezem megtöröljük-e a szemeit és már tudom, hogy mindjárt vége.

Utána mindig megbeszéljük az eseményeket. Ha megütött, én elvárom hogy bocsánatot kérjen és ha megfogtam a kezét, vagy meglegyintettem, én is bocsánatot kérek ezért tőle. Ha hisztizik is átbeszéljük, hogy tudom, hogy jól érezte magát a játszótéren, de....

Nekem igazából az nagyon nehéz, hogy nyugodt maradjak, de tudom, hogyha ideges leszek, csak tovább tart.

okt. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

“ rálegyintettem a kezére és igenis dühösen rászóltam, hogy nem ütünk.”


Aha szóval nem ütünk? És ezt olyan példamutatással éred el, hogy ütöd? Zseniális! 😂 erre nem értem miért van szükség, ha utána normálisan leírod mit kéne tenni??

okt. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha üt stb., azt megakadályozom: megfogom a kezét és határozottan azt mondom, "nem! ezt nem!" majd hogy konkrétan mit nem: "nem szabad ütni" (régebben csak az utóbbit mondtam de túl lassú volt, ahogy megfogalmaztam)


Ha kiabál, sír, tiltakozik, akkor megértést tanúsítok szóban és hanglejtésben, átölelem stb.: "látom, hogy neked most ez nem tetszik" (vagy itt már lehet már cizellálni, ezt nem kell gyorsan), majd pedig egy külön mondatban elmondom, hogy most mi lesz: "Most hazaindulunk a játszótérről." (és akkor tényleg, ha kell megfogom és viszem) vagy ha nem tudom vinni: "Most leülünk a padra míg megnyugszol kicsit és utána indulunk haza." (de játszani már nem engedem akkor se).


Fontos, hogy a két mondatot ne kössük össze "de" szóval, az valahogy elveszi az együttérzés értékét. Azt lehet mondani hogy "Látom, szomorú vagy hogy haza kell menni.", nem javasolt az hogy "Látom, szomorú vagy, DE most haza kell mennünk."

okt. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
4# Nekünk ez vált be akkor is, ha szerinted, meg a nagykönyvek szerint ez rossz példamutatás. Tudom, én is olvastam. Lehet sokak szerint emiatt megbuktam anyaságból, de szép szóval nem tudtam elérni, hogy ne üssön/harapjon/rúgjon. Ellenben azzal, hogy "rossz példát mutattam", igen. Ez van. Annyira rossz csak nem lehet, ha azóta nem csinálja, ha pedig lelki sérült lesz emiatt, akkor vállalom, hogy fizetem a pszichológusát...
okt. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Hmmm egyszer csinalta ezt velem viszkezbol kapott egyet. Soha tobbet nem utott meg. Es nekem sem kellett tobbet.


A hiszti nem erdekel. Majd abba hagyja aztan megbeszeljuk. Halistennek gyorsan rajott h egyszerubb ha hiszti helyet ker. Pl maradna meg a jatszon akkor kerjen meg ra h csuszna meg 3at. De aztan tudja h menni kell. Ez olyan emgedmeny ami nem fajsulyos. Mert semmi nem tortenik ha 10 percel kesobb erunk haza.

okt. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!