Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más kisgyerekes családoknál...

Más kisgyerekes családoknál is egész nap nyávogás, hiszti, rohangálás, rosszalkodás, sírás megy folyamatosan?

Figyelt kérdés

Két gyerekünk van, 3,5 és 1,5 évesek. Úgy érzem, becsavarodok lassan...


Egyszerűen minden nap megy a műsor reggel 6-tól este fél 9-ig, kis szünetekkel. A nagy mindenen vergődik, hisztizik, miért nem ehet reggelire nasit, miért nem ugrálhat a kanapé szélén, miért, miért, miért nem csinálhat hülyeségeket. A kicsi sír, ha 1 méterrel arrébb megyek, egész nap a lábamba kapaszkodva vonyít. Mindig az a játék kell neki, ami a nagynak, a nagy kiakad rajta, összebalhéznak, eldurvulnak játék közben. Sorolhatnám.


Soha nem tudnak leülni 10 percre nyugodtan autózni, építőkockázni, könyvet nézegetni vagy bármi.


Nem ilyennek képzeltem a gyerekes családi életet, bevallom....



szept. 8. 14:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
48%

..most akkor mantrázd magadnak azt a szöveget, amivel teherbeeséskor áltattad magad, hogy milyen nagyon jó is lesz kis korkülönbséggel bevállalni a 2 gyereket.


És már kezdj el imádkozni, hogy kamasz korukban lehetőleg ne öljék egymást.

szept. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk is 2 év van a gyerekek között, ez az életkor amit írsz, nálunk is az volt a legnehezebb, legrosszabb. Most már egészen elviselhető, úgy hogy a nagy most kezdte a nagycsoportot, a kicsi meg a kiscsoportot. Most végre együtt is tudnak játszani, nyugodtabbak lettek egy kicsit.
szept. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
93%

Igen, a 4 évesem szokott hasonlóan viselkedni, mint a te 3,5 évesed. Ezért nincs egyelőre tesója, mert engem iszonyúan fáraszt, tudom, hogy nem bírnék mellette még egy kisebbel is.

Egyébként az használ, ha határozottan kiviszem levegőzni, kint is van, hogy nem túl együttműködő, de általában ha rohangálhat vagy eljátszhat azzal, amivel akar, "kitombolhatja" magát (ez sokszor hosszas szerepjátszás egy fadarabbal, nem szó szerinti tombolás), kiadhatja a feszkót, akkor utána sokkal simulékonyabb.

szept. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Ikreim vannak. Igen. nonstop megy a műsor. Pedig már 4 évesek 😩

Ez ilyen sajnos....

szept. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
20%
Nyomj nekik TV-t, tabletet telefont.Levan szarva ki mit mond.. ez van. Inkább mint hogy elmennyen a kedved a gyerekneveléstől, amit még fognak érezni. Nem azt mondom hogy egésznap, de napi pár órát. Addig is lesz egy kis időd
szept. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
70%

Ősanyaság vagy sem, én nagyon rámentem erre az egyszerűbb gyermekkor szemléletre. Nagyon kevés játékuk van, az is nyílt végű, monoton, ismétlődő, "unalmas" napirend, lehető legtöbb szabadban töltött idő, tényleg 0 perc képernyő, és egyszerű programok, főleg érzékszervi játékokkal.

Azóta ezerszer kezelhetőbbek. Vannak nyilván nyávogások, meg ilyesmi, de mindkettő nagyon sokat fejlődött az elmélyült, koncentrálós játékokban és a fantáziában.

szept. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a klubban. Nekem 7 és 5. (F-L)


Igen, igen.. nagyobbak, de még tart.

A 1.5-3.5-hoz képest annyi a különbség, hogy most már verik is egymást és az kell az egyiknek ami a másiknál van. Ha valamiből kettőt veszek akkor még veszekednek melyik kié. Ha valamiből kettőt de más színüt veszek akkor a másiké szebb.. stb.


A kicsi állandóan fontoskodik, a nagy állandóan incselkedik. Kivagyok tőlük.. kitartás.

szept. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
80%

Ebben a korban még nekem tök elvoltak egymással. Álom volt.

Most lesz 3 a kicsi, 5.5 a nagy. Na most van ez nálunk.

A nagy mindig unatkozik. Ha nem ülök épp vele és játszunk, ül és szenved. Egyedül semmit.

A kicsinek tombol a dackorszak. Semmi nem jó.


Együtt sosem játszanak. Ha az egyikre figyelek, a másik szenved.


De ha újrakezdeném sem vállalnám nagyobb különbséggel őket.

szept. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
7 és 1,5 éves ugyan ez...
szept. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is ekkora korkülönbséggel, de én is kisgyerekeseknek veszem magunkat. Kisfiam janárban lesz 6 éve, a kislányom november végén lesz 1 éves. Itt úgye majd 5 év a korkünbség és mégis azt érzem, amit te😃 így is ki tudnak készíteni, úgyhogy teljesen megértelek. Nekem a nagy már lassan suliba megy, úgyhogy ő azért szeptembertől egész napos az oviban, az könnyebb, de azért a délutánok, hétvégék, még így is húzosak, pedig 2-3 különórája is lesz egy héten a kisfiamnak.


Azért ő már viszonylag sokszor és sokat elvan, de tuti mindig van valami balhé. Vagy zabarja a kicsi vagy a kicsit zavarja, es egymást kezdik piszkálni..sehogy sem könnyű kettővel. Én abból indulok ki, hogy a nagynál kb 2,5-3 éves korban lett érezhetően könnyebb.

szept. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!