Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más kisgyerekes családoknál...

Más kisgyerekes családoknál is egész nap nyávogás, hiszti, rohangálás, rosszalkodás, sírás megy folyamatosan?

Figyelt kérdés

Két gyerekünk van, 3,5 és 1,5 évesek. Úgy érzem, becsavarodok lassan...


Egyszerűen minden nap megy a műsor reggel 6-tól este fél 9-ig, kis szünetekkel. A nagy mindenen vergődik, hisztizik, miért nem ehet reggelire nasit, miért nem ugrálhat a kanapé szélén, miért, miért, miért nem csinálhat hülyeségeket. A kicsi sír, ha 1 méterrel arrébb megyek, egész nap a lábamba kapaszkodva vonyít. Mindig az a játék kell neki, ami a nagynak, a nagy kiakad rajta, összebalhéznak, eldurvulnak játék közben. Sorolhatnám.


Soha nem tudnak leülni 10 percre nyugodtan autózni, építőkockázni, könyvet nézegetni vagy bármi.


Nem ilyennek képzeltem a gyerekes családi életet, bevallom....



szept. 8. 14:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
2,5 és 1 éves gyerekeim vannak. Itt is egesznap megy a műsor. Ez van, én már türelmesebb vagyok azért. A nagy néha bár ki tudja vinni az agyamat rendesen. Valamelyik nap kitörte az ablakot is, mert neki mindig be kell csapni mindent, ami nyitva van, legyen az ajtó, vagy ablak.
szept. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
83%

Fuh, egy gyerekem van csak, de voltak nagyon nehéz napok...

Amit próbálhatsz: rengeteg kinti idő. Rohangàlàs, ökörködés.

Bent is legyen mozgòs jàtèk. Ha bìrja a kanapè, hagy ugràljon.

Hagyd őket maszatolni. Kàd+ ,,fürdős festèk", szìnes jèg, borotvahab. Nagyon jól el lehet ilyennel lenni. Kint meg sarazàs.

szept. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Igen
szept. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
30%
Nem, nálunk nincs ez, mert egy fiam van, 5 éves. Nem voltam hülye, hogy bedőljek a kis korkulonbseg szuper kamunak. Nekem 11 év van bátyám és köztem, a lehető legjobb a kapcsolatunk és gyerelorunkbsn is gondoskodott rólam, játszott velem. Mert már értelmes okos gyerek volt, saját érdeklődési körrel, barátokkal. Nem volt min veszekedni..
szept. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
3,5 és 15 hónapos a két gyerek. Nálunk most kezdte el nyúzni a nagy a kicsit (eddig nem zavarta a köreit). A kicsi akaratos, a nagy hisztis, de ha végtelen türelme van az embernek (ha-ha) sokszor le lehet szerelni. Próbálom minél többet levegőre vinni őket, zárt, kicsi térben halál.
szept. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
77%
10 és 4 éves. Egész nap ölik egymast meg mindig. Úgyhogy elkeserítelek, de ez így fut ki kb kiskamasz korig, de lehet utána is. Külön külön normálosak, kezelhetőek, de együtt megkergülnek teljesen. Sokszor külön emeletre vannak száműzve bent a házban, udvaron ,ha elmegyünk ide oda, ott azért elvannak, de itthon katasztrófa. Én mar beletörődtem. Bedugom a fülest es zenét hallgatok vagy teszem a dolgom. Aztán üvöltsenek meg birkózzanak, verekednek. Ha az egyiknak nagyon fáj, akkor abbamarad. 5 percenként nem leszek békebíró, mert semmi mást nem lehet csinálni akkor itthon.
szept. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk a nagyobb júliusban töltötte a 3 évet, a kicsi 4 hónapos. Ugyanez van nálunk is, nyilván annyiban más, hogy a nagy csinálja a fesztivált. :D a kicsi végtelenül türelmes (mèg), mellette kb bármit meg tudnék csinálni. A nagynál tombol a dackorszak, kb ugyanez mint amit te is leírtál, csak plusz még rettentően anyás is lett az utóbbi időben. Az apját kb észre se veszi ha hazaèr, mindig mindent anya csináljon, ha hiszitizik anyát követeli, ha megüti magát hozzám rohan... És így próbálok a kicsivel is foglalkozni, az altatásról már nem is beszélve. Megértelek teljesen, mert sokszor én is úgy érzem becsavarodok.

Nálunk sokat szokott segíteni az udvaron töltött idő. Szedi a csigákat, homokozik, sarazik, trambulinozik. Ilyenkor csak felügyelem nehogy valami hülyeséget csináljon, de érvényesül az akarata és csinál amihez kedve van. Bent megbolondulnánk mindannyian, neki se jó egész nap hallania, hogy ezt sem szabad, azt sem..

Nem rég kezdtem olvasni egyébként a Pozitív fegyelmezès című könyvet, nagyon tudom ajánlani! Segít megérteni a miérteket, ritkábban borulok ki.

szept. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet 3 és 5 évessel. Szóval később sem lesz könnyebb, pedig én is azt hittem. Egymást piszkálják, veszekednek.
szept. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Látom mindenki küzd. Ahol talán nyugit láttam, a 2 lányos felállás, de van ahol ott is hajtepes megy, de ott a legvalószìnűbb, hogy nyugi van :)
szept. 9. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Igen, én is a 2 lányos felállásnál látok nyugit amúgy.
szept. 9. 06:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!