Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik a kilencvenes kétezres...

Akik a kilencvenes kétezres kétezer tízes években voltak bölcsisek,ovisok ő nekik milyen volt a pici koruk!?

Figyelt kérdés
Akik most tízen huszon harmicon évesek fiúk,lányok!!??

tegnap 14:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsiről gyakorlatilag nulla emlékem van, oviról sem sokkal több, de boldog kisgyerek voltam boldog gyerekkorral.
tegnap 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem emlékszem.
tegnap 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam bölcsis, a nagymamám már nyugdíjas volt, nála voltam 2 és 3 éves korom között. (Akkor 55 éves volt a nagymamám, igen akkoriban ilyen korán nyugdíjba lehetett menni.)


Az óvoda már ugyanilyen volt, mint most, fiatal óvónőim voltak, modern gondolkodásmóddal. Az ágyak még azok a régi vaskeretes kinyithatósak voltak, de semmi más nem különbözött, nagyjából ugyanazok a játékok vannak az ovi udvarán még most is, mint akkor.


Nekem a szüleim nem dolgozták agyon magukat, a 8 óra munka az vagy 8 óra volt, vagy kevesebb, nem 9 órát voltak a munkahelyükön "1 óra ebédszünet" címszóval. Sokat jártunk játszótérre. Egész nap ment a tv, de magyar mese csak délután volt, meg vasárnap reggel. A cartoon network angolul ment. Ja meg akkor ment reggelente a teletabik. Ha vége volt utána indultunk csak az oviba. :D

tegnap 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

94es vagyok.

Az ovit utáltam. Arra emlékszek, hogy nap közben is kötelező volt aludni. Sose tudtam, nem értettem miért kell. A többiek hogy tudnak így gomb nyomásra aludni, fényes nappal.. Ott feküdtem mint egy f4sz csukott szemekkel, merengtem a gondolataimban, és alig vártam hogy vége legyen a napnak.

Egy évnyitóra/évzáróra emlékszek, nagyon hosszú beszédet tartottak és hangosan megkérdeztem hogy "mikor mehetünk már végre haza?" 😅

Jó gyerekkorom volt amúgy.

tegnap 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam bölcsis, nagymamámék vigyáztak rám, amíg anya dolgozott.

Nem volt jó gyerekkorom, mert a szüleim nem voltak a helyzet magaslatán. Szegénység, alkoholizmus, depresszió, érzelmi elhanyagolás, félelem, verés. Nagyjából ezekkel tudom leírni.

tegnap 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kérdés az ovira vonatkozott, azt szerettem, meg az iskolát is, amikor nem kellett otthon lenni.

5#

tegnap 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsis nem voltam. Az ovit szerettem eleinte, mert egy csoportba jártam a tesómmal, mikor elment suliba, az rossz volt. Az iskolát meg tényleg nagyon szerettem, sok barátom volt, meg imádtam rajzszakkörre járni.
tegnap 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

91-es vagyok. Nem voltam bölcsis.

Az ovit nagyjából szerettem, de nem sok emlékem van róla. Egy óvónő volt, aki szeretett mindenkit megalázni, tőle féltem, de minden más jó volt.

tegnap 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

87-es vagyok, nem voltam bölcsis, anyukám velem volt 3 éves koromig. 90-94 között voltam ovis.

Az óvodát utáltam, viszont pár baratnőm ovitól egészen egyetemig "elkísért", utána szakadt csak meg a kapcsolat, azaz jót is kaptam az ovitól.

Oviból nagyon gyakran az 5 évvel idősebb testvérem hozott el, mert anya később ért haza. Szerettem gyerek lenni. Sokat játszottunk, kirandultunk.

tegnap 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsis nem voltam, oviból sok emlékem van. Meg úgy en bloc a pici koromról, mamám házáról, udvaráról, a mi utcánkról (arról mondjuk nem csoda, mert a szüleim még mindig ott laknak). Szuper gyerekkorom volt, szuper családom van, megbíztak bennem, szabad voltam. Sokat foglalkoztak velem, főleg apukám, ő mindig vitt jobbra-balra. Anyu is, csak ő inkább otthon. Mindent megbeszélhettem velük, és mindig megtettek mindent, erőn felül is, hogy segítsenek. Nem csak nekem, a 2 bátyámnak is. A pénz nem vetett fel minket, de azért alapvető dolgokat nem nélkülöztünk soha. Nem cserélném el senkivel a gyerekkoromat.
tegnap 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!