Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy beszéltek a kisgyereketek...

Hogy beszéltek a kisgyereketekkel a családotokról, ha nem tartjátok a kapcsolatot, mit mondtok, miért nincsenek szüleitek, testvéreitek?

Figyelt kérdés

Eleg diszfunkcionális családból jövök, 18 évesen leléptem es később teljesen meg is szakitottam a kapcsolatot. Évek óta nem láttam sem az anyám (apám nem is volt, már gyerekkoromban lelépett), sem a testvéreimet.


A 3,5 éves gyermekem nemrégiben megkérdezte, ki az én anyukám. Gondolom, egyre többször fog ez feljönni, hol van az én családom, hiszen a ferjem szüleivel hetente találkozunk, a testvére családjával is gyakran, tehát tudja, mi az a család. Kistestvére is van.


Ti mit mondtok ezekről a dolgokról? Én igyekszem arra tanítani, hogy a család fontos, szeretjük egymást, összetartunk akkor is, ha nem mindenben értünk egyet. Nem utáljuk egymást csak úgy, de nyilván olyan hiteltelen átadni ezt egy gyerekmek, miközben én nem beszelek a saját anyámmal, ő meg nem érti meg, hogy milyrn az, ha egy szülő mérgező, bántalmazo.


tegnap 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell túlbonyolítani. Elmondod, hogy van anyukád, de messze van, nem szoktatok beszélni, találkozni. Idővel nem firtatja.
tegnap 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ha megkérdezi, miért, hogy lehet ezt a maga szintjén elmagyarázni egy kisgyereknek? Most mondjam, hogy anyam nem szeretett, én sem őt?
tegnap 20:19
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Sehogy. Nem fogod elmagyarázni neki az egészet nyilván.
tegnap 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig el lehet magyarázni az ő szintjén, mert különben azt fogja érezni, hogy valami titok van, valami rossz, és ez hosszú távon nem vezet jóra. Mindig csak arra kell válaszolni, amit konkrétan kérdez, nem kell túlmagyarázni azzal, ami a te fejedben ehhez kapcsolódik. "Ki a te anyukád? Egy néni, Kati néninek hívják. Van testvéred, úgy mint apunak a Béla bácsi? Igen, egy fiú, András." Simán lehet, hogy nem is fog tovább kérdezősködni egyelőre, hogy miért nem találkoztok, mert ebben a pillanatban csak az érdekli, hogy neked is van-e anyukád, ki az, hogy hívják. Ilyen picinek nagyon összetettebb kérdésekbe lehet nem is fog belemenni, majd lehet a következő kérdés az lesz: Hol lakik? Mondhatod, hogy x városban. Az hol van? 1 órát kell odáig autózni? Messzebb mint nagymami ahol lakik? Nem? Akkor miért nem megyünk oda soha? Mert nekem sajnos nem olyan jó a viszonyom az anyukámmal, mint apukádnak az ő anyukájával." stbstb - de nem biztos, hogy ez egy beszélgetés lesz, és valószínűleg akkor már nagyobb lesz, és meg lehet nyugodtan mondani, valahogy így: "Nem mindenki olyan jó/szerető anyuka, mint én vagyok, vagy mint apa anyukája (a nagymama), sajnos az én anyukám nem volt jó anyuka, sokat bántott engem, és így amikor már nagyobb voltam elköltöztem otthonról és azóta sem beszélünk." Aztán majd ahogy nő és kérdez lehet válaszolni (még ha ez neked fájdalmas is), főleg kamaszkorban jöhet ez elő, amikor keresi az identitását. Próbáld meg nem mocskolni őket, még ha meg is érdemlik, inkább azt hangsúlyozd, hogy ez milyen rossz dolog, hogy vannak ilyen családok, és hogy ti mindent megtesztek, hogy a tiétek ne ilyen legyen stb.
tegnap 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A ferjem anyja kezeletlen psziches beteg, gyűjtögető, mindentől rettegő rigolyás stb. Apja meg egy idióta szimplán. Ő azt szokta mondani a fiunknak, hogy az ő szülei sajnos betegek, ezért nem lehet velük talalkozni. Az en szüleim szerencsére jó nagyszülők, így ez nem sokszor merül fel.
ma 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!