Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan legyek türelmesebb a...

Hogyan legyek türelmesebb a kisfiunkkal? Úgy érzem lassan felrobban a fejem tőle!

Figyelt kérdés
Lassacskán 2 éves. Egész nap mást sem csinál, mint vagy a konyhaszekrény ajtaját csukogatja vagy annak a hangját utánozza, ha nincs a szekrény közelében. Próbálok én is, az apja is és a tesók is játszani vele, de semmi nem érdekli csak a konyhaszekrény ajtaja. Lassan ott tartok, hogy gyújtóst hasogatok abból a nyamvadt ajtóból, de félek, hogy akkor megint egy néhány órás dühroham veszi kezdetét. Érzem magamon, hogy sajnos egyre feszültebb és türelmetlenebb vagyok. Mit tegyek, hogy ez enyhüljön?
tegnap 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Gyerekzár?!
tegnap 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekzár. 1500ft.
tegnap 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Gyerek zár és vennék neki egy babakonyhat6vagy matató falat

Miért nem lehet segíteni abban ami most éppen érdekli? Miért kell idegbetegnek lenni?

tegnap 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavarna amíg nem csípi be az ujját,addig is legalább elvan. Amúgy gyerek zár és zajt kiadó matatófal.
tegnap 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én hagytam, hadd nyitogassa, amíg csak az ajtó érdekelte. Nálunk is volt ajtó korszak, vendégségben is rögtön az ajtókat nézegette, amíg a többi gyerek a játékokat kereste. Engem nem zavart, már kinőtte.
tegnap 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A gyerekzár nem jó, mert ha itthon vagyunk és nem tudja nyitogatni, akkor olyan mértékű hisztit ver le, hogy az félelmetes. Veri a fejét a falba, földbe, volt, hogy elájult, mert levegőt se vett, majd mikor magához tért, ott folytatta, ahol abbahagyta. Nem minden ajtó érdekli, csak az az egy és attól semmi mással nem lehet eltéríteni már mióta mászni tud.😭 Szerintem ha tehetné, ott is aludna a szekrény előtt. Máshol sem igazán foglalkozik semmivel, általában mászkál fel-alá és ennek az ajtónak a hangját utánozza. Az viszont félelmetesen jól megy neki, minden csukódási mód megvan már profin. Megvan minden nyikordulás, a mágnes kattanása, amikor bezár vagy elenged...

Azt hittem, hogy harmadik gyerekre már semmivel se lehet meglepni, de mégis. Pont, hogy nem szeretnék idegbeteg lenni, de napi tizensok órában ez valami kiborító. Van itthon kismillió játék, matatófal, matatószőnyeg, bármi is, de őt csak az az egy rohadt szekrényajtó izgatja, a tesókkal sem foglakozik, hiáb szeretnének vele játszani.

Mennyi ideig tarthat még ez a korszak? Nem jönnie-mennie kellene ennyi idősen? A két nagy teljesen más volt. Minden is érdekelte őket, nem ragadtak le egy dolognál. A vedőnő és a gyerekorvos is csak annyit mondott, hogy "Érdekes!". Őket csak az izgatja, hogy nem beszél még babanyelven se.

Hallásvizsgálaton már voltunk, ott minden rendben volt, szervi okot sem találtak. Azt mondják majd megered a nyelve, ha itt az idő. Úgy tűnik, addig be kell érnem a szekrényhangokkal. Neurológián azt mondták, menjünk vissza fél év múlva, ha nincs változás...

Nálatok meddig tartott ez a korszak?

ma 02:45
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem akarlak elkeseríteni, de nálunk ez a korszak 1 éves kora körül volt :( 2 évesen már ilyen szituációs játékokat játszott a lányom, meg kezdeti szerepjátékokat, babák gondozása, autóverseny, plüssállatokkal ,,bölcsiset" játszott. De gondolom ezt te is érzed, hiszen van 2 nagyobb gyermeked. Én felkeresnék egy másik neurológust is, mert minél korábban kezdődik el a beszédfejlesztés, vagy bármilyen fejlesztés, annál jobban profitál belőle. Itt fél évnek is nagy szerepe lehet, márpedig az, hogy babanyelven se beszél, intő jel szerintem (bár nem vagyok szakember).
ma 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt valami komolyabb van a hátterben. Én is elvinném másik neurológushoz.
ma 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, de szerintem jó lesz ha keresel egy másik neurológust.
ma 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!