Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudnék egy 2 évest újra...

Hogy tudnék egy 2 évest újra rávenni az evésre? Reménytelen a helyzet?

Figyelt kérdés

Másfél éves koráig jól evett, de ott megmakacsolta magát, és azóta kb 5-6 ételt hajlandó megenni, ebből talán 3 főtt étel. Nasit egyáltalán nem kap. Próbáltam egész nap kiéheztetni, este már nagyon nyűgös volt az éhségtől, de akkor is csak sírt a vacsora felett, de nem ette meg, amit nem szeretett. 3 hete jár bölcsibe, ott még úgy sem eszik, mint itthon. Nem a környezet miatt, ha olyat kapott amit szeret, azt megette, egyszerűen ránéz az ételre, és ha nem szimpatikus neki, meg se kóstolja. Ha kínálgatják, sír, itthon is ez van. Volt hogy 3 óráig semmit nem evett, mire érte mentem érte. Ilyenkor mi lenne a jó megoldás? Itthon se kapjon olyat, amit megeszik? Tartsak ki, még akkor is, ha sír?

Kérlek segítsetek, mert már nagyon kezdek kétségbeesni!


ma 10:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez baromság, hogy a bölcsiben nincs más. De, van. A fiam is válogatós, és bizony volt, hogy ebédre üres kenyeret evett. Mert se a levest nem ette meg, se a másodikat. Kérdezték tőle, hogy kenyeret kér? Igen. Akkor kapott azt. Kész. Megoldották, mert meg akarták oldani. Soha nem szóltak, hogy milyen egyoldalúan eszik, vagy hogy "javítsam meg". Volt, hogy üres rizst evett ebédre. Nem halt éhen egyszer sem szerencsére, pedig már 1 éve jár bölcsibe. Most már egyre több mindent hajlandó megkóstolni, olyat is, amit itthon nem. Pl.avokádó krém, padlizsán krém.
ma 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Hasonlóan vagyunk, sőt betegség miatt már azokat se ette, ezért már mindennel is kínáltam csak egyen, igyon valamit. Bölcsiben eszik azért.

Én átmenetiként gondolok rá, adok neki nasikat is, igaz próbálok egészségesebbet. Babacsoki, babacsipsz amik hozzáadott cukor nélküli, gyümölcsből, zöldségből vannak. Na meg tejszelet, ami nem egészséges. Gyümölcsleveket is szereti.

A gyümölcspüré az amit enne bármikor, friss gyümölcsöt csak ritkán fogadja el, pedig változatosan pakolom elé, de már unom azt is hogy ennyi étel megy a szemétbe.

Párolt zöldséget egy időben ette, most megint egyáltalán nem.

Kenyeret egyáltalán nem hajlandó mindegy mit kenek rá, de kiflit elfogadja ha a boltban meglátja.

Sajt is nagy kedvenc volt most nem akarja.

Szerintem a bölcsiben javulni fog, a többi gyerek is szépen eszik, szerintem el fogja tanulni. Így biztos nem marad örökre.

ma 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Óvodában is kapott vajas kenyeret a lányom 2 éve ebédre,ha amúgy nem evett volna semmit. Csak egy kis jóindulaton múlik..
ma 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!