Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudnék egy 2 évest újra...

Hogy tudnék egy 2 évest újra rávenni az evésre? Reménytelen a helyzet?

Figyelt kérdés

Másfél éves koráig jól evett, de ott megmakacsolta magát, és azóta kb 5-6 ételt hajlandó megenni, ebből talán 3 főtt étel. Nasit egyáltalán nem kap. Próbáltam egész nap kiéheztetni, este már nagyon nyűgös volt az éhségtől, de akkor is csak sírt a vacsora felett, de nem ette meg, amit nem szeretett. 3 hete jár bölcsibe, ott még úgy sem eszik, mint itthon. Nem a környezet miatt, ha olyat kapott amit szeret, azt megette, egyszerűen ránéz az ételre, és ha nem szimpatikus neki, meg se kóstolja. Ha kínálgatják, sír, itthon is ez van. Volt hogy 3 óráig semmit nem evett, mire érte mentem érte. Ilyenkor mi lenne a jó megoldás? Itthon se kapjon olyat, amit megeszik? Tartsak ki, még akkor is, ha sír?

Kérlek segítsetek, mert már nagyon kezdek kétségbeesni!


ma 10:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi az amit megeszik? Ha pl tészta, azt is millió képben el lehet készíteni
ma 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom, hogy mi az az 5-6 étel, de kétségbeesni tilos. Ha hajlandó inni kakaót, azt máris fel tudod javítani egy kis tápszerrel. Bármilyen friss gyümölcs tele van vitaminnal, de árulnak gumivitaminokat is gyerekeknek, amit az enyém dobozszámra is megenne. Vedd úgy, hogy ez csak egy átmeneti időszak, aztán majd úgyis eszik újra mindent. Addig meg valahogy csempészd bele a kajába, amivel az teljesebb értékű lesz.
ma 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kakaót, tejet iszik. Ezekből bármennyit meg bírna inni, a tápszert is elfogadja, este szokott még kapni 240 ml-t. Béres cseppet is kap. Amit megeszik: sült krumpli, rakott krumpli, pizza, palacsinta, ennek a tésztájába szoktam rakni banánt és fagyasztott gyümölcsöt, hogy legalább ennyit egyen. Ilyen amerikai palacsinta jellegűt csinálok belőle. Hidegek közül: májkrémes kenyér, szalámi, virsli. Ezenkívül Kubu gyümölcspüré.

Fél éve ennyit eszik, nagyon elkeserítő az egész. Nem tudom így mi lesz a bölcsiben, egész nap szegény éhesen hogy fogja bírni. :(

ma 10:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha éhes lesz, enni fog a bolcsiben is.
ma 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Mondjuk a tápszert elhagynám már. Ennyi idősen nagyon nem kéne.

Nekem anyukám naplót vezetett az első 1,5-2 évesről - napi szinten írta, hogy miket csinálok és mit eszek. Nagyon rossz evő voltam (ezt kiskorom óta mondogatta mindig, ezt tudtam). Mikor megkaptam ezt a naplót elolvasásra, tisztán látszik belőle, hogy mindig este pótoltam a napközben kimaradt kalóriamennyiséget. Jóanyám ivólevet 🤦‍♀️ (1984) adott nekem éjszaka ha ébredtem. 0,5-1 liter között ittam meg éjjel abból az édes, cukrozott vacakból.

Nálam a tej meg a kakaó is ez a kategória.


A kialakult rossz szokásokat a legnehezebb megváltoztatni.

Azt nem írtad, hogy hogy néznek ki a családi étkezések. Illetve egy átlagos bölcsis és hétvégi napon mit eszik.

ma 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nem vagyunk túl rendszeresek mi sem az étkezésben, a férjem szinte sose eszik velünk, mert ő akkor nem éhes, amikor kajaidő van. Hétvégén szoktunk csak együtt ebédelni, esetleg vacsorázni, reggelizni a férjem egyáltalán nem szokott. Én viszont mindig leülök vele, mondjuk tízóraira és uzsonnára nem eszek, csak beszélgetek vele, esetleg pakolok a konyhába addig.

Ebédre mindig megkínálom főtt étellel, de ha nem kéri, kap mást, pl csinálok neki szendvicset. Reggelire zabkasát szoktunk enni, vacsorára pedig szintén azok közül, amit szeret, mondjuk csinálunk melegszendvicset. A Kubut uzsonnára szokta kapni, tízórait szinte sose kér.

ma 10:55
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Együttérzek veled. Fiam is ezt csinálta, most 10 éves és talán kezd javulni, legalább kóstolni hajlandó, de még így is borzasztó.
ma 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Én nem értem itt ezt a sok anyukát, aki azt írja, nem eszik semmit a gyereke, aztán kiderül, hogy egy átlag gyerekhez kepest amúgy tök sok mindent elfogad, és ráadásul olyan kajákat, amikben sokfajta tapanyag van relatíve. Én dolgoztam bölcsiben, na ott találkoztam sok olyan gyerekkel, aki aztán a tésztán, meg kekszen kívül semmit nem evett meg, de tényleg. És így sem lehetett trükközni, hogy a tésztát sokféleképpen el lehet készíteni, ahogy írta az egyes, mert neki pl a tészta csak magába kellett. És ők is megnőttek. Semmi baj a gyerekeddel, ha ker, majd eszik mást is, de ez a kiéheztetés, amit te irsz itt, meg még sokan szoktak sajnos javasolni, nagyon spártai modszer. Te orulnel annak, hogy nem kívánsz valamit, de akkor helyette egesz nap nem ehetsz olyat, amit szeretsz? Vagy attól, mert nagyon ehes vagy, megeszed, amit egyáltalán nem szeretsz, nem kívánsz? Én pl nem, de szerintem te se. Hagyd, hogy ő is azt egye, ami jól esik neki.
ma 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Eddig ezt csináltam általában, de a bölcsiben sajnos nem lehet, ott nem adnak mást neki. Reggel 8-tól fél 4-ig nem lehet étlen, és a gondozónők nagyon mondogatják hogy nem ehet egy gyerek ilyen egyoldalúan. Ott az összes gyerek (10-en vannak) jó evő, mindent megkóstolnak legalább.
ma 12:22
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kérdezz vissza, hogy rakjál tölcsért a szájába,vagy mit csinálj?

De okosak azok a dajkák/dadák...


Adj neki olyat,amit megeszik.

ma 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!