Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam mindenre rátapos, ami...

Kisfiam mindenre rátapos, ami mozog, ez normális?

Figyelt kérdés
5 éves, minden bogár, pók, hangya, béka, katica, poloska akármit ha meglát egyből el akarja taposni, ha tudja. Tőlünk szülőktől soha sem látott ilyet. A macskát is rugdosná, ha egyedül hagynánk vele. Hiába mondjuk, hogy ez rossz, nem szabad, de ha épp nem szólunk semmit, akkor is csinálja. Hogyan lehetne leszoktatni erről?
ma 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Lehet én is rataposnek egy kicsit, hogy érezze, mit csinal
ma 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy normális! Biztos hogy nem hagynám, hogy más élőlényt bantson! És nagyon aggodnek, hogy pszichopata, 5 évesen már több esze kéne legyen.
ma 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem hagynám, de azért nem gondolnék rögtön arra, hogy pszichopata...


Láthatta ovistárstól, vagy lehet benne bármilyen belső feszültség ami így jön ki.


Ha az én gyerekem csinálná ezt, akkor nyilván nem hagynám amennyire tudom, de emellett megpróbálnám beszéltetni, hátha megsejtem, mi van a háttérben. Az óvónőket is megkérdezném, lehet hogy beugrik nekik valami amúgy jelentéktelennek tűnő történés.

ma 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Mit mond, miért csinálja?

Nálunk az egyik óvónő volt ilyen, mindent eltaposott, ami "undoritó" állat volt. A többi gyerek is hasonló változást mutatott. Elbeszélgettem vele, de még neki állt feljebb, hogy milyen anya vagyok én, hogy azok a gusztustalan veszélyes szörnyetegek simán össze is marhatják a gyerekemet, mégis őket védem. Nem történt változás. Majd végül több más szülővel együtt a vezetőhöz fordultunk, mert egy séta során egy elütött cicát is láttak és az ovónő szerint ez jó dolog, mert már senkit nem fog semmivel megfertőzni. Végül más miatt, de elment az oviból. Nem sírtunk utána!

ma 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem normális az biztos.

Beszélgess vele, mit mond miért csinálja? Stresszes? Bántja valami/valaki? Mióta csinálja? Történt valami nagyobb változás az életében? Érti hogy mi a fájdalom? Élet-halál a saját szintjén már előkerült valamilyen formában?

Az első gondolatom az volt hogy talán őt is bántja valaki és így éli ki, de nem feltétlenül igaz ez minden helyzetre.

Ha sehogy nem tudnám lebeszélni róla, akkor pszichológushoz vinném.

Lehet hogy semmiség, és hamar leszokik róla, de lehet hogy nagy jelentősége van.

ma 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Michael The Siren ***** válasza:
nem normális :(
ma 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
egyátalán nem normålis,inkåbb agresziv viselkedést mutat .
ma 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!