Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tompalátás korrigálható...

Tompalátás korrigálható gyermekkorban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam 4éves és a bal szemére tompalátó,bal szeme néha kifelé kancsalít.

Jobb szeme +5,bal szeme +6,5 és valamennyi cilinder is van rajtuk.

Az lenne a kérdésem,hogy akkor most ő így hogyan lát?

Ragasztani kell a szemét naponta pár órát.

A jobb szemével szemüveggel 100% os a látása bal szemére hol 40,hol60% ot mérnek.

Szeretnék tapasztalatokat kérni,illetve Budapesten,Pesten egy jó gyermekszemészt tudnátok ajánlani?

Serfőző Csillához jártunk egy ideig de a dioptriát nem találta el sosem(1x6ost írt 3hónap múlva 3,5est, a bal szemére). Néha türelme se volt csak kapkodott mert megcsúszott időben.

Jelenleg Turi Éva doktornőhöz járunk,és bízunk abba,hogy ezen tudunk segiteni.

Ez javitható? Az,hogy a bal szeme 40-60%os?

Kialakulhat neki még a 2szemes látása? És a térlátása is iskolás korára?

Van esetleg valami szemtorna,látásfejlesztés vagy bármi ami segithet?

Nagyon aggódom a látása miatt.

Köszönöm a válaszokat.😊


tegnapelőtt 22:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

De ismerem, 15 évvel ezelőtt volt nála több műtétem is, mert elhittem, hogy ő legjobb.

Szerintem a kancsalsag eleg komplex dolog ahhoz, hogy a megelőzésben, konzervativ kezelésében, es az invaziv/műtéti kezelésében is egyaránt naprakész legyen az, aki ezzel foglalkozik.

tegnap 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok

Köszi a válaszokat!

Végül Doktor Domsa Patríciához kérek időpontot,illetve a Sényi doktornő nem fogad már új betegeket.

tegnap 14:39
 13/13 anonim ***** válasza:

Hidd el, jó kezekben lesz!

Egyebkent a hogyan lat a tompalatira szemere kerdesedre nehez valaszt adni.

Nekem olyan a tompalato szememmel nézni, mintha szurnek egy lyukat egy kartondobozra es azon keresztul látnám a vilagot. Vannak "sotetebb" részek.

tegnap 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!