Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tompalátás korrigálható...

Tompalátás korrigálható gyermekkorban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam 4éves és a bal szemére tompalátó,bal szeme néha kifelé kancsalít.

Jobb szeme +5,bal szeme +6,5 és valamennyi cilinder is van rajtuk.

Az lenne a kérdésem,hogy akkor most ő így hogyan lát?

Ragasztani kell a szemét naponta pár órát.

A jobb szemével szemüveggel 100% os a látása bal szemére hol 40,hol60% ot mérnek.

Szeretnék tapasztalatokat kérni,illetve Budapesten,Pesten egy jó gyermekszemészt tudnátok ajánlani?

Serfőző Csillához jártunk egy ideig de a dioptriát nem találta el sosem(1x6ost írt 3hónap múlva 3,5est, a bal szemére). Néha türelme se volt csak kapkodott mert megcsúszott időben.

Jelenleg Turi Éva doktornőhöz járunk,és bízunk abba,hogy ezen tudunk segiteni.

Ez javitható? Az,hogy a bal szeme 40-60%os?

Kialakulhat neki még a 2szemes látása? És a térlátása is iskolás korára?

Van esetleg valami szemtorna,látásfejlesztés vagy bármi ami segithet?

Nagyon aggódom a látása miatt.

Köszönöm a válaszokat.😊


tegnapelőtt 22:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igen korrigalhato, de ekkora dioptria nem

fog eltunni sajnosc de csokkenhet.

A ragasztast csinaljatok, sokat segit.


Anno az enyem is 4 evesen kapott szemuveget

+2,5 volt neki, kis cilinder. Hordta mindig , 3 havonta ellenorzes ( Anglia ). Most 9 eves es + 1 re lement, de ez mar most stagnal olyan masfel eve.


Dokiban segiteni nem tudok, de ne keseredj el, sokkal rosszabb is lehetne ( Írom ezt úgy hogy 38 éve vagyok szemüveges is elég eros ), hidd el, szemüvegesen is teljes életet fog élni.

tegnapelőtt 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Dr. Domsa Patrícia, vagy dr. Körtvélyes Judit. Kb. 6 éves korig kell kialakulnia a kétszemes együttlátásnak, addig van idő.


Takard rendesen és a műtéttől se félj, ha esetleg arra kerülne sor!

Sajnos nekem nem volt rendesen takarva es az első műtétre is csak 8 évesen került sor, amikor már teljesen mindegy volt. Pedig 2 éves koromtól jártunk az akkori egyik legjobb dokihoz. Sajnos én tompalato maradtam, de ez mar ott el lett rontva, hogy nem volt rendesen takarva a szemem es a műtét is későn volt.

tegnapelőtt 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Viszont furcsa, hogy kifelé kancsalit, tavollatok általában befelé szoktak kancsalitani. Erre nem mondott semmit a doki?
tegnapelőtt 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Es a takarastol fog erosodni a masik szeme, szoval hajra! :)
tegnapelőtt 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Sényi doktornő a legjobb.
tegnap 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Sényi Kati drnő a Naphegy optikában (tiflopedagógusként mondom)
tegnap 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én meg pácienskent mondom, hogy Senyi Katalin doktornőt inkább ne. Van egy bizonyos életkor, ami felett mar érdemesebb fiatalabb, lelkesebb orvosokat keresni.
tegnap 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7, a lelkesnek csak éppen annyi esze nincs, hogy csináljon egy funkcionális látásvizsgálatot is...
tegnap 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
Nem azt írtam, hogy minden fiatal jó. De egy bizonyos életkor felett bizony nem jár mar az orvosok jelentos része nemzetközi kongresszusokra és leragad a 20-30 évvel ezelőtti műtéti technikaknal pl.
tegnap 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9, egyrészt ezek szt nem is ismered őt, max a korát tudod, ráadásul ennek a kérdésnek semmi köze műtéti technikákhoz, annál inkább ahhoz, hogyan tudja a meglevő látását használni és iskoláskorra fejleszteni. Abban meg bizony ő a legjobb, mert neki a látásvizsgálat nem abból áll, hogy felír neked a lapodra egy látásélességet.
tegnap 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!