Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Átverés vagy gyermekkori szép...

Átverés vagy gyermekkori szép emlék?

Figyelt kérdés

Szerintetek jó, ha a gyerkőc kicsiként hisz az angyalkában/mikulásban, húsvéi nyusziban, fogtündérben?


Gyermekkori "csoda", vagy szimplán csúnya átverés?


2020. dec. 4. 10:20
A kérdező szavazást indított:
Szerintem ez egy kedves játék
Nem szép dolog hazudni, még ezzel kapcsolatban sem
87 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Semmilyen károm nem származott belőle, hogy gyerekként hittem a csodákban.
2020. dec. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)


Indokot is szeretnék kérni, ha még érkeznek válaszok :)

2020. dec. 4. 10:23
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem fontos, hogy a gyermek megélje a gyerekkorát. Ilyenkor tele vannak fantáziával, sokkal élénkebben működik e téren a kis agyuk, és ezek az ünnepi stb. "mesék" kicsit segítik ezt kibontakoztatni. Hazugságnak hazugság ugyan, de szép hazugság, afféle kegyes hazugság, ami jól sül el. Persze nem kellene belekeverni mélyebben az egész vallási szemetesládát, amit "hit" címén lenyomnak a torkodon a pénzért, de a mesés részét elmondva és hinni benne gyermekként nem károsítja meg a lelkivilágot, sőt, építi.
2020. dec. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
En sose hittem benne, mivel nagyobb testvéreim vannak. De ennek ellenére is imadtunk játszani. Kulcslyukon lesni ahogy becsempeszik anyaek az ajándékokat. Levelet írni a “Jezuskanak”. Szoval meg hinni se kell benne hogy jó poén legyen.
2020. dec. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
18%
Ovis korú gyermekeknél még aranyos. Később már szerintem gáz.
2020. dec. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem gyerekkorban még kellenek a csodák. Mikor, ha nem akkor, amikor naivan elhiszi a húsvéti nyusziról meg a Mikulásról meg a fogtündérről szóló meséket? Felnőttként már olyan unalmas és szürke a világ, legalább a gyerekkora legyen élénk és színes. Nekem sem volt trauma megtudni, hogy a szüleim hozzák az ajándékokat, de az a pár év, amíg a karácsony és az ilyenek varázsa megvolt, az szerintem pótolhatatlan.
2020. dec. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm ♥


#5 10:32


Azt írtam, hogy kicsi gyermek, tehát az a kor amikor még őszintén el tudja hinni hogy ez megtörténik. Nem az volt a kérdés, hogy mikor "illik" megtudnia az igazságot, vagy hogy mi gáz és mi nem :)

2020. dec. 4. 10:35
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Úgy féltem a mikulástól, hogy megkönnyebbültem, mikor kiderült hogy nem létezik. A többi mesét meg egyszerűen nem hittem el. A karácsonyi várakozás viszont ennek ellenére nagyon jó volt.
2020. dec. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
99%
8 😂😂😂 öcsém is. Mert mindig ha rossz volt mondtuk hogy jön a zsákos ember és elviszi a macijat. Na képzeld el mikor megjelent a mikulas nalunk egy nagy zsakkal. Azt az orditast 😂😂 jól elcsesztuk. Na mindegy.
2020. dec. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
#8 én is bőgtem a Mikulástól, állítólag. Nem emlékszem rá. Mondták, hogy énekeljek neki egy szép dalt, de én tátott szájjal bámultam, majd sírva elrohantam :D
2020. dec. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!