Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermekkori túlsúly tapasztala...

Gyermekkori túlsúly tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mi volt az oka, hogyan oldodott meg?

jún. 6. 21:38
1 2
 1/12 anonim válasza:
78%

Alapvetően (ha nincs alapbetegség): az hogy sokat zabál. Vagy sok cukros ételt eszik.

Úgy oldódik meg, hogy a gyereket elkezdi zavarni a súlya, és kevesebbet eszik. Nálam legalábbis így történt.

jún. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Hogyhogy min volt az oka ?

A helytelen etkezes, etkezesi szokasok mar kiskorban.

Itt is naponta tobb valasz, megy a Dormi, Kubu, turo rudi babaknak.

Az en 9 evesem nem eszik edesseget a mai napig, nemhogy babakent azzal tomni. Igenytelen, es buta a legtobb szulo, nulla etkezesi kulturaval.

jún. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Nálam nem oldódott meg, kórosan elhízott felnőtt lettem
jún. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
68%
Én kiskoromban sokat ettem és túlsúlyos voltam. Most nem eszek olyan sokat csak annyit mint egy normál ember és még mindig túlsúlyos vagyok
jún. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy volt osztálytársam fogyott le nagyon szépen. Gyerekként durván elhízott volt, szó szerint gurult. Felnőttként gondolom elkezdte zavarni, elkezdett edzeni, gondolom változtatott az étrendjén is és egy kigyúrt egész jó pasi lett.
jún. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Én inkább a mozgásszegény életmódot okolom. Nincs baj az édességgel, ha mellette mást is eszik és naponta eleget mozog. Egy gyereknek futni, mászni, biciklizni, labdázi.. stb, aktívan játszani kell, nem pedig a seggén ülni egy helyben számítógép, tv, mobil, xbox, házifeladat előtt görnyedve.

A másik az étel erőltetése, hogy már pedig "ezt meg azt edd még meg, mert ha nem akkor nem csinálhatod ezt meg azt", hogy hiába mondja a gyerek, hogy elég volt, tukmálva van, hogy "egyél még"..

A megoldás pedig mindig az életmódváltás. Gyerekként ez nagyon nem könnyű, ameddig a szülőkön múlik minden.

jún. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
6-os vagyok, kiegészíteném még a cukros löttyökkel. Mikor víz helyett egész nap a 100%os gyümölcslé van fogyasztva, mert az egészséges mert "csak" gyümölcs. Lehet, hogy mellé tényleg nem zabáltatják a gyereket, de ilyenekkel itatják, ugyanolyanok rossz, ha nem rosszabb, mint túlevés😐 észre sem veszi és megivott máris egy tortányi cukrot.
jún. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
Kevesebb, minőségi kaja és több mozgás. Cukros bármik kiiktatása teljesen.
jún. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kicsit későn, kisiskolás korban derült ki az asztmám és amiatt keveset mozogtam. Utána pedig az edzetlenség, ügyetlenség miatt mozogtam keveset (minden udvari játékból én estem ki először, így az idő nagy részében csak álltam és néztem a többieket).


Felnőttként tudom, hogy ez fontos, úgyhogy valamennyire odafigyelek, a normális és a túlsúly határán vagyok. A covidig biciklivel jártam munkába, azóta a home office miatt kevesebb mozgásra vagyok motivált.

jún. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az abszolút sportellenes anyám, aki ráadásul etetéssel szeretett. Egészségügyi szakemberként protekcióval elérte, hogy állandó felmentést kapjak a suliban torna alól. Emiatt a tesitanárom elég sokszor megszégyenített, gúnyneveket aggatott rám. Aztán az étel mindig ott volt, ha valami baj, bánat ért, megvigasztalódtam. Mindig is elhízott gyerek voltam, felnőttként pedig most hozhatom helyre a rosszul berögződött szokásokat. Nagyon-nagyon kemény munka, sokaknak nem sikerül.

Nekem újra kellett tanulnom a helyes érzelemszabályozást, mikor milyen krízishelyzetre mi a megoldás evés helyett.

jún. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!