Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tapasztalatok? Vélemények?...

Tapasztalatok? Vélemények? Túlsúlyosan teherbe esni?

Figyelt kérdés

A párommal 2éve vagyunk együtt , nagyon szeretjük egymást , őt sem és engem sem zavar különösképp a túlsúlyom ( ami tudom hogy sok +25kg ). Igazából èn már nagyon szeretnék kisbabát , és ezt érzem az egyetlen akadálynának, fèlek hogy baja lenne a babànak emiatt , egyèbkent teljesen egészséges vagyok.

Bármilyen véleményt szívesen veszek de a dagadtdisznozást és egyéb gonoszkodast ha lehet mellőzzük ! Köszönöm !



2018. márc. 8. 20:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

100 kiló fölött estem teherbe. Egy darab tünetem nem volt, végig tökéletes volt minden laboreredményem, és a baba fejlődése is tankönyvi volt. A cukrommal sem volt gond és a vérnyomásommal sem. Imádtam a terhességem, alig várom a következőt! 😊


A kislányom makk egészséges, normál súllyal született, nem óriásbébi.


Nem mondom, hogy nem baj a súlyfelesleg, de simán lehetsz 40 kilósan is cukorbeteg és 120 kilósan is egészséges.

2018. márc. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Ha a ciklusod rendben van es rendszeres, valamint egyeb olyan bajod nincs, ami a tulsullyal gyakran egyutt jar (magas vernyomas, cukor, IR, pajzsmirigy, bar utobbiak sokszor hanarabb megvannak, mint a tulsuly), akkor nem lehet akadalya a terhessegnek nagyobb sullyal sem.

Ha ez megnyugtat, akkir menj el egy kivizsgalasra.

En nem, de pl baratnom erosen tulsulyos (jobban, mint te), nem is “fiatalon” vallalta a gyerekeket, de nas baja nincs es gond nelkul teherbe esett, kihordta oket.

Terhesen dietazott, ez teny. Nem lett cukros, de a 180CH dietat tartotta az orvosa javaslatara, mert az egyertelmu volt, hogy erre mar nem szabad meg egy huszast felszedni.

Konkretan 4 es 2 kilot “hizott”, nagyon ugyes volt, joval kevesebb volt szules utan, mint elotte. (Csak sajnos visszaszedte, amikor abbahagyta a dietat.)

2018. márc. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia, én is kb +25el lettem terhes, semmi gond nem volt velem se, a babàval se. Összesen 9et szedtem fel a szülésig.
2018. márc. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100kgval indult a terhességem, ami a 2. probalkozos hónapban össze is jött. Terhességi cukrom lett, dieta vegig. Hazaerve 95 voltam mikor a viz is lement. Minden rendben volt. Uh-t nem zavarja a "vaskos" zsirreteg a pocin:) olyan kristálytiszta 3dkepeink vannak hogy csak na:) vérnyomás végig jó volt. szóval a koverseg sem gond minden esetben. A környezetemben 7!! olyan nő van akik normál vagy vékony testalkatúak es nem jön a baba. Ketten mar feladtak, 40 felett járnak már. Egy most készül inszeminaciora, egy mar tul van ket sikertelen lombikon..
2018. márc. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pozitív tapasztalatokat , jó ezt olvasni. Tudom hogy a túlsúly komoly gondolat tud okozni és nyilván nem egészséges... ijesztő és természetesen én is mint mindenki más egészséges gyereket szeretne , ezért aggaszt ez a téma !
2018. márc. 8. 21:50
 6/12 anonim ***** válasza:
49%

Hát most biztos én leszek a szemét, de véleményem szerint érdemes előbb a túlsúlyt rendbe rakni (azaz leadni) és aztán gyermeket vállalni.

Nekem ezek a "nekem is volt súlyfeleslegem és se nekem, se a gyereknek nem lett semmi baja" hozzászólások kicsit olyanok, mint az "én is cigiztem terhesen, mégis egészséges gyerekem van"...

Senki nem mondja, hogy ha +25 kg-mal esel teherbe, akkor majd tuti beteg babád lesz, cukorbeteg leszel vagy toxaemiás. De az orvosi tény, hogy az esélyed nagyobb rá, mintha nem lennél túlsúlyos. A cigi is pont ilyen: nem mindenkinek lesz retardált gyereke a cigaretta miatt, csak jóval nagyobb az esélye, mintha valaki nem dohányzik.


Van egyébként erről egy elég érdekes tudományos vizsgálat, amelyben a BMI értékekhez konkrét rizikókat számoltak a különböző terhességi komplikációk esetén.


Megkérdezhetem, hogy jelenleg mennyi a BMI értéked?

2018. márc. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! Természetesen igazad van , tudom hogy a túlsúly rizikó faktor :/ most számoltam ki 32-es
2018. márc. 8. 22:19
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

Akkor mondok konkrét számadatokat, aztán annak tükrében el lehet gondolkodni,hogy megérné-e fogyni.

Leírok neked pár terhességi szövődményt és azt, hogy hány % esélyed van rá a jelenlegi, 32-es BMI értékeddel és hány % esélyed lenne rá, ha 25-ös BMI értékre fogynál le (ez a normál testsúly felső határa lenne):

Praeeclampsia (ismertebb nevén toxaemia): 14,8%-ról 8%-ra.

Terhességi cukorbetegség: 12,2%-ról 6,9%-ra.

37. terhességi hét előtti szülés: 2,5%-ról 1,8%-ra.

4500 g feletti születési súly: 3%-ról 1,9%-ra.

Vállelakadás: 4,1%-ról 3,8%-ra.

Császármetszés: 44,9%-ról 35,8%-ra.


Szerintem érdemes elgondolkodni...

Forrás: [link]

2018. márc. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
Azért a cigit ne keverjük össze a kövérséggel. A cigi egy direkt mérgezés folyamatos adagolása a magzatnak. A koversegnel nem mergezed a gyereket Direkt. Itt esetleg a test tükörképessege lehet gond ami vérnyomás vagy más formában megjelenik. Csak azt felejtik el mindig hogy ezek a tünetek a legegeszsrgesebb kismamanal is jelentkezhetnek csak esetleg kisebb a relatív valószínűsége
2018. márc. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. márc. 8. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!