Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy a 2és fél...

Mit csináljak, hogy a 2és fél éves gyerekem egyen rendesen fött ételt?

Figyelt kérdés
Azt már próbáltam, hogy nem adok neki mást de akkor inkább nem eszik.
2010. nov. 3. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Olyat fözz amit szeret.Biztosan van kedvenc étel...Tésztafélék,leves,stb....
2010. nov. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia. Ne kapjon nassit. Legyen reggeli-ebéd-vacsora (közte egy kis gyümölcs). Ha kihagy egy étkezést (mondjuk reggelit vagy ebédet) ne adj neki mást. Ha megéhezik, meg fogja enni. Én is így csinálom a lányommal. Ha szárazat ebédelünk, utána még betol desszertnek egy joghurtot is. :)
2010. nov. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az inkább nem eszik, az nem tartana skáig, bird ki. Nem fog önként éhen halni, ne aggódj. Ne adj neki mást, semmi fogára valót. Max. pl. olyat, ami éhség ellen jó, de nem a fogára való, nálunk pl. vajas kenyér (egyéb feltét nélkül!!!) a kinálat, ha nem kell az ebéd... Ilyenkor általában kelleni szokott inkább az ebéd...
2010. nov. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3. ez jó! Ezt ki fogom próbálni!! :)
2010. nov. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszonom a gyors válaszokat. Az a baj, hogy ha azt mondom nincs más és kínálok neki olyat amit szintén nem enne meg, akkor inkább nem eszik vagy nagy nehezen belekóstol az ételbe és öklendezik tőle, pedig csak olyat csinálok neki amit szeret vagy szeretett.Már azokat az ételeket se eszi meg amit régebben imádott.:((((
2010. nov. 3. 15:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne tulajdoníts neki túl nagy jelentőséget. Te csak add továbbra is azt neki, amit szoktál (kivéve az édességek, desszertek), add meg a lehetőséget, hogy egyen. Inni ne adj neki mást nap közben csak vizet, semmi cukros, étvágyrontót. Hidd el egy kis türelem és rózsát terem.
2010. nov. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon rossz evő volt a kisfiam. És nálunk az volt a baj, hogy nagyon felidegeltem magam azon, hogy nem akart enni, pedig nálunk sem volt nasi, és sem tízórai, sem uzsonna. És mégsem akart enni. Nem adtam neki semmi mást, ha nem evett, de ha egésznap nem evett semmit és a vacsit sem akarta megenni, akkor adtam neki olyat, amit szeret (pl. tejbegríz, szílvásgombóc). De csak idegesített, hogy a rendes, sós főtt ételt nem eszi meg. Ezért úgy csináltam, hogy addig nem adtam neki mást enni, ameddig ő nem kérte, illetve ő nem mondta, hogy éhes. Másnap délben már alig bírta kivárni az ebédet és úgy betömte, hogy öröm volt nézni. És azóta nasit is csak akkor kap, ha megette a főtt ételt. Ha meg nem kell neki nem erőltetem, nem idegesítem magam, majd ha megéhezik úgyis ő fog szólni, hogy enni akar. Egyébként most 3 éves, de féléve még nem hittem, hogy javulni fog valaha is az étvágya.
2010. nov. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy amikor kér enni akkor se a főtt étel kellene neki hanem nasi, amit persze nem kap és akkor inkàbb nem eszik semmit. Hiàba kìnálom a főtt étellel és mondom, hogy nincs más.
2010. nov. 5. 11:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!