Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Honnan tudhatom hogy a 2 éves...

Honnan tudhatom hogy a 2 éves kisfiam színtévesztő?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat játszunk együtt, nézegetjük a könyveket, mindent helyesen megmutat, az állatokat, járműveket, stb, de a színek nagyon nem mennek neki. Ez mikor kezd gyanús lenni? 2 éves jelenleg.
szept. 6. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamnak sem ment eddig (2,5 éves)

Mindenre más színt mondott, vagy minden fekete volt neki.

Olyan két három hete mondja mindenre helyesen a színét.

Én nem vittem sehova, vártam, hogy mi lesz belőle, és szépen meg is tanulta a színeket.

szept. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy nyelvi, beszédbeli akadálya van? Én azt hittem a fiam színtévesztő, már elég korán tudta a színeket (sárga, piros, kék, zöld), de a zöldre rendre mindig kéket mondott, aztán végülis miután elmúlt 2, és megtanult viszonylag szebben beszélni, a zöldet is ki tudja mondani.
szept. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

3éves kora alatt nem foglalkoznék vele. Főleg, ha csak nem jól mondja.

Ha nagyon zavar, esetleg kezdj el mondjuk építőkockákat válogatni szín szerint. Aztán adj a kezébe egyet és kérdezd meg, hova való, rakja oda. Ez jobban mutatja, mint, hogy helyesen meg tudja-e nevezni.

szept. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Beszélni még nem beszél annyit, hogy a színeket kimondja, csak mutogatni szokta a dolgokat. Pl mutass rá a kamionra, virágra, stb, mindenre helyesen rámutat, de ha színeket nézegetünk, pl hogy melyik a piros kocka, melyik a kék, akkor rendszeresen rosszhoz nyúl. A rendszerezés jó ötlet, ki fogom próbálni. :)
szept. 6. 13:53
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
A babos könyveknek van állatos változatuk is. Vagy le is rajzolhatja a számot, amit lát. Azon meg látszik, hogy egyeshez vagy négyeshez hasonlít jobban.
szept. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamnak minden kék vagy piros. Szerintem ráér.
szept. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hulye kerdes de elmondtad neki melyik szinnek mi a neve???


Pl a pirosra mondod h piros alma, sarga kocka, zold auto, lila padlizan ...

szept. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem a szineket nem tudja, hanem beszelni nem tud 🤦🏻‍♀️

Majd 4 evesen lehet vizsgalgatni, hova rohansz ??


[link]

szept. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2 éves, még nagyon korai, hogy következetesen felismerje a színeket és beszélni sem beszél annyira, tehát szó sincs még ilyesmiről.

Valahol olvastam, hogy a színeknél már közös pontot kell találni, vagyis a tárgyak hasonlóságát nézik (mik sárgák, pirosak, stb.), ahhoz hogy ez kialakuljon, idő kell. A kislányom most 2 év 3 hónapos, nagyon szépen beszél már kerek mondatokban. Rengeteget színezünk, építő kockázunk, színes poharakat pakolunk egymásba és van "színek" könyve is, azt is nagyon szereti mostanában. Egy pár hete ismeri csak fel szépen a színeket, de még mindig vannak tévesztések. A legkevésbé sem tartom ezt most még gondnak, pláne hogy látom a fejlődést.

szept. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!