Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, ha egy 2 éves nem...

Normális, ha egy 2 éves nem túl mozgékony?

Figyelt kérdés

Ugye mondják hogy a mozgás és az idegrendszeri fejlődés összefüggésben van. Az én kisfiam nem túl mozgékony gyerek, jön-megy, a játszón szétnéz, hintázik, homokozik, csúszdázik, de futkározni nem nagyon szokott. A mozgása se túl koordinált, ezt a védőnő is mondta. Most kezdi csak a kis motor érdekelni, de párat rúg magán, és megunja. Otthon is inkább építeni, "rajzolni" szeret. Beszélni még keveset beszél, arra gondoltam lehet a kevés mozgás miatt indul be ez is nehezen.

Lehet összefüggés? Nagy baj ha egy 2 éves nem túl mozgékony?


aug. 30. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

A lányom se volt az a szaladgálós típus. Leült homokozni vagy rajzolni, és elvolt sokáig.

A mozgása nem volt túl jó, egyensúly érzéke se. Később jártunk vele TSMT-re is, az szépen rendbehozta, de utána se volt az a nagyon aktív gyerek.

Bezzeg az öccse. Ő most 2 éves, állandóan mozgásban van. :D

Nyilván le tud ülni, el tudja foglalni magát úgy is, mert szeret színezni, Legozni, imádja a könyveket. De neki a szabad levegőn mozgás a lételeme. :)

aug. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Az én 2 éves fiam meg sem áll egész nap. Korán is kezdett minden mozgást, ha nem fut éppen akkor ugrál...most kezdett el csak szavakat mondani de kb 20 db szót mond, de lehet hogy annyit sem. Úgyhogy nyugodj meg és élvezd. Ha gond lenne annak lenne más jele is, illetve a védőnő mondaná. Én szívesen cserélnék veled, mert mi meg nem tudunk egy percet se nyugton lenni.
aug. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet is gond, meg nem is, majd kiderül. Én se voltam mozgékony gyerek, de semmi gondom nem volt, jól tanultam. Lanyom se mozgékony, beszedzavaros, tanulási zavaros.
aug. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A lanyom 2 evesen kepes volt 3db lego kockaval orakig ellenni. Meg most sem notte ki ezt pedig 22 eves.

😁

Ha olvas teljesen kikapcsol azt sem tudja hol van. Tipik elvarazsolt emberke. Amugy kituno volt mindig. Most is maxot teljesit az egyetemen.

Soha nem volt beszedes. 2szoval barmit elintez.

aug. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A fiam is ilyen volt. Kicsit én is aggódtam, de mondták, hogy vannak kevésbé mozgás igényű gyerekek. Viszont most 3,5 éves, ez jelentősen megváltozott az években, már nagyon mozgékony, szalad, mászik. Szóval ez simán változhat. Amúgy a fiam beszéde is nem régiben változott, még akár összefüggés is lehet a kettő között, már teljes mértékben nem merem kijelenteni.
aug. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a nagyobbik fiam 2 éves koráig ugyanilyen volt. Aztán valami kattant, most már nem bírom lelőni. Egész nap jön-megy, rohangál, de különösen arra gyógyult rá, hogy mindenhova felmászik. 3 éves. Tudtommal nincs semmi problémája, beszélni is beszél 2 éves kora óta.
aug. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok. Azt hozzáteszem, hogy mindkét gyerekem nagyon korán beszélt már. A kevésbé mozgó, meg a "túlmozgásos" is. :D

Szóval persze, van összefüggés a mozgásfejlődés és a beszéd között, de nem törvényszerű, hogy egy gyengébb mozgású gyerek később beszél.

aug. 31. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!