Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Végbél nyílásnál fehér hólyag?

Végbél nyílásnál fehér hólyag?

Figyelt kérdés

3 éves fiamnál ma törlés közben vettem észre ilyen kis szürkés -fehér színű hólyag féle dolgot, inkább hosszúkás, bőr alatti dudor. Közvetlenül a nyílásnál.


Valaki találkozott ilyennel?

Hétfő reggel megyünk a gyermekorvoshoz, de a gugli rám hozta a frászt 🥹


aug. 24. 20:52
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

20 de nem is mentem vele az ügyeletre... nyilván nem okoz panaszt, ráér hétfőig, de nem is erről szólt a kérdés.

Talán egy kis szövegértés gyakorlása után Te is fölényeskedhetnél, mert ennek a válasznak nem volt értelme, létjogosultsága

És itt én be is fejeztem, nem erre vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy más találkozott -e ilyennel, és ott mi lett.

aug. 25. 09:37
 22/37 anonim ***** válasza:
74%

#18, 20

Nem akarja ügyeletre vinni! Nem ez volt a kérdes. Olvass vissza.

aug. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
9%

Hiába fölényeskedsz



Hogy, te mekkora bunkó vagy amúgy

aug. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
88%
Sürgősségire akkor mentem, amikor súlyos bőrtünetekkel járó allergiás reakcióm lett, konkrétan mintha megégett volna az arom, és be is hívtak azonnal. Mert ugye ott lehet számítani arra, hogy nekiállsz megfulladni, még ha nem is érzed nagynak a veszélyt. Gyerekkel eddig be se mentem, pedig ő is hányt már éjszaka sugárban, meg kijött értelmezhetetlen kiütés itt-ott, de ha jófej a gyerekorvos, hívhatod hétvégén is, legtöbbször a válasz hogy hétfőn vagy amikor rendel, ránéznek, de nem szükséges a pánik.
aug. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
39%

Azok akik azt írják hogy ügyeletre vinnék a gyereket, azoknak üzenem, hogy MIATTATOK kell a sürgősségin 6-7 órákat várakozni...



Nem kéne várnod 6-7 órákat, ha nem piszricsáré okkal mész be, hanem tényleg súlyos a problémád. Ha tényleg sürgős okkal mész, akkor nem téged váratnak 😉

aug. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
47%

25!


Hát igen! Ha jó a triázs,akkor a súlyos kerül előre.

aug. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
74%

25


Te nem igazán tudsz szöveget értelmezni, igaz?


A saját írásomból másolgatsz, majd úgy csinálsz, mintha nem érteném a saját írásomat. A végén pedig kacsintasz 😀


Azért ezen az oldalon van színvonal vastagon.

aug. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
25%
27, igen, írtál jókat is, csak ha nem értetted volna, ez a "miattatok" rész mondjuk bullshit... mert amire írod, hogy az ilyenek miatt kellene várni... hát ha TE nem apróság miatt mész, akkor neked NEM kell MIATTUK órákat várnod. A szövegértés neked nem megy ezek szerint. 😘
aug. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
74%

28


Mivel a 28-as válaszolón kívül mindenki megértette az írásomat, tudta értelmezni, ezért ez a válaszom kifejezetten neki szól, szívesen segítek embereknek összetett mondatok értelmezésében, pláne ha ez sötét erdő az adott illetőnek.


A "miattatok" részt szeretném ha megértenéd.


Tisztáztam, hogy mi az SBO és milyen esetekben keressük fel. Bízom benne, hogy ezt még tudtad értelmezni.


Az SBO-n mindenkit el fognak látni, az viszont, hogy ez 10 percen, 1 órán vagy 8 órán belül történik meg, azt az életveszély és a súlyosság határozza meg.


Nagyon gyakori, hogy végtagtörött emberek méltatlankodnak, hogy 8 órája ülnek ott törött lábbal és tulajdonképpen sok minden nem történt eddig. Nyilván hívnak be embereket, de őt mintha elfelejtették volna.


Na most azt tudni kell, hogy a végtagtörött ember nincs életveszélyben, viszont jellemzően erős fájdalommal jár. Így jól eső érzés tudna lenni, HA nem lenne előtte 10 ember, amiből az egyiknek 2 hete fáj a dereka, a másiknak a végbelén lett valami hólyag, a harmadiknak 1 hete késik a menstruációja, a negyedik nem érzi a bal heréjét, és a sort így szépen lehet folytatni.


És csak hogy még jobban megértsd ennek a folyamatát, az SBO-n amikor elvégzik a triázst, ott nem diagnosztizálnak, hanem a meglévő tünetek alapján sorolnak be életveszélyes és nem életveszélyes kategóriába.


Az utóbbi kategóriánál nincs olyan, hogy a lábtörött ember a 5., a végbélhólyagos a 7., akinek 1 hete nincs menstruációja az pedig a 3. a sorrendben. Ott marad az érkezési sorrend.


Egy párhuzamos univerzumban, ahol tudják az emberek, hogy hogyan működik az SBO és en bloc mire való, ott úgy működne ez a dolog, hogy bemegy egy infarktusos beteg akit azonnal ellátnak, rá 5 percre érkezik egy végtagtörött ember, aki várakozik míg az infarktusos embert diagnosztizálják és felveszik osztályra, és amint ez végbement, már hívják is be, és kap megfelelő fájdalomcsillapítót és intézik a sorsát.


De SAJNOS ez még mindig nem működik, mert a valóságban a végtagtörött embernek meg kell várnia az előtte lévő 10+ embert, akiket érkezési sorrendben fognak behívni (mivel a tüneteik alapján egyébként semmi keresnivalójuk nincs ott), közben hoz a mentő 1-2 életveszélyes beteget is, és 8 órát fájdalomban ül azért, mert az emberek olyan problémával mennek az SBO-ra, ami háziorvostan specifikum.


Bízom benne, hogy most már sikerül értelmezned a leírtakat, ha nem, akkor javaslom hogy egy 5.-6. osztályos gyermekkel konzultálj, nekik friss emlékeik vannak az összetett mondatok értelmezésében, így nagyobb segítségedre lehetnek.

aug. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
#6 te ugy vagy dr mint èn😅😅😅😅🤦🤦🤦🤦
aug. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!