Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Végbél nyílásnál fehér hólyag?

Végbél nyílásnál fehér hólyag?

Figyelt kérdés

3 éves fiamnál ma törlés közben vettem észre ilyen kis szürkés -fehér színű hólyag féle dolgot, inkább hosszúkás, bőr alatti dudor. Közvetlenül a nyílásnál.


Valaki találkozott ilyennel?

Hétfő reggel megyünk a gyermekorvoshoz, de a gugli rám hozta a frászt 🥹


aug. 24. 20:52
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
14%
Èn elvittem volna ügyeletre.
aug. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
85%
Minek vitted volna? Életveszélyben lenne ettől? Ne aggódj kerdező
aug. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
11%
Te orvos vagy?Ha ate gyerekeden lenne,nem ezt írnàd.Idiota
aug. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Ráér holnap az orvos, de jobb, ha látja, tényleg.
aug. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

Biztosat az orvos mondana, aki megnézi.

Ez alapján lehet aranyér, ciszta, tályog.

aug. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
68%
Igen dr vagyok :) az ügyelet nem arra való hogy a véranyák oda hordják a gyereket ha bármit látnak ami nem akut
aug. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem se várj hétfőig az orvossal. Írd majd meg, mit mondtak
aug. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
21%
6# persze, nyilván orvos vagy :D max egy kiégett nővérke, aki utálja a hétvégi/éjszakás műszakot. Én terhesen mentem be ugyeletre. A "kedves" nővérke kb kikergetett a világról és keresztre feszített, mert vasárnap este bementem, az orvos meg nagyon segítőkész volt, és komolyan vette a problémámat.
aug. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha amúgy semmi gond a gyerekkel, szerintem nekem sem lenne pofám az ügyeletet zaklatni ezzel. Ha nagyon be lennék tojva (elképzelhető), akkor felhívnám őket, és elmondják, mi a teendő, van-e teendő.
aug. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
93%

Azok akik azt írják hogy ügyeletre vinnék a gyereket, azoknak üzenem, hogy MIATTATOK kell a sürgősségin 6-7 órákat várakozni, és állítom ti vagytok a leghangosabbak, amikor háborogni kell a magyar egészségügyön.


Egy kis útravaló mindenkinek, gyerekkel meg gyerek nélkül:


A sürgősségi (ügyelet, SBO) ahogy a nevében is benne van, a SÜRGŐS, életveszélyes esetek részére létrehozott osztály.


Mi tartozik a sürgős és életveszélyes esetek közé? Pár példa:


Erős mellkasi fájdalom

Hirtelen jelentkező nehézlégzés

Hirtelen jelentkező, heves fejfájás

Veszélyesen magas vérnyomás

Balesetek, amik erős vérzéssel járnak

Mérgezések


Gyermekeknél ugyanez, nehézlégzés, balesetek, hirtelen felszökő magas láz, idegrendszeri problémák.


És a laikusoknak egy kis infó, hogy perspektívában el tudják képzelni, miért kell órákat várakozni a sürgősségin:


Teljesen mindegy, hogy lábon érkezel be, hoznak, vagy mentő visz be, aki felvesz az SBO-ra, az triázst fog végezni, amiből pillanatok alatt kiderül, hogy életveszélyben vagy-e (vagy a gyereked) vagy sem.


Ha igen, azonnal, de mindenesetre percek alatt sorra fogsz kerülni.


Ha viszont nem, akkor elképzelhető, hogy 8 óra múlva is ott fogsz ülni, mert bárki aki utánad jön és akár csak egy nyúlfarknyival is súlyosabb tünetei vannak mint neked, azt előrébb fogják venni.


Attól, mert fáj a lábkörmöd, de egyébként teljesen orientált vagy, semmiféle életveszély nem fenyeget, még nem fognak záros határidőn belül ellátni. Ezt nem azért csinálják, hogy veled kicsesszenek, hanem azért, hogy akinek VALÓBAN segítségre van szüksége, az minél hamarabb megkapja.


Az SBO NEM arra lett kitalálva, hogy unatkozó emberek este oda szaladgáljanak az abszolút nem sürgős problémájukkal.


A kérdésben szereplő probléma semmiféle sürgős esetre nem vall, ehhez még orvosi diploma sem kell, bőven elég ha az ésszerűség határán belül gondolkodunk.


Mielőtt pedig bárki azt hinné, hogy ez magyar sajátosság, Ausztriában és Svájcban ugyanúgy órákat fogsz ülni az ügyeleten, ha nem életveszélyes állapotban vagy. Pontosan azért, mert az SBO Európa minden országában a sürgősen ellátandó esetekre lett létrehozva.


A végbélnél megjelenő fehér hólyag sem gyereknél sem pedig felnőttnél nem jelent életveszélyes állapotot.

aug. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!