Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy itatás KÖZBEN,...

Normális, hogy itatás KÖZBEN, egyszerre pisil nagyon sokat a gyerek?

Figyelt kérdés

2 éves (nem szobatiszta).

Mostanában észrevettem, hogy elkezdem itatni, vízzel, és egyszerre, kb. 10 másodperc alatt nagyon sokat pisil a pelenkába. Nemrég volt cserélve, tehát tiszta még, de egyszerre annyit pisil, hogy megint le kell cserélni, mert kellemetlenül felpuffad, megtelik a pelus. Pedig 7-es méretet, tehát nagy pelust hord. És mint írtam, nem először veszem észre, hogy itatás közben történik.

Kérdezem, ez normális, hogy megitatom, és akkor pisil be egy nagy adagot? De úgy, hogy megint tisztába kell tenni? Más is tapasztalt ilyet a gyereknél?



aug. 23. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Én arra tudok gondolni hogy visszatartja és az ivás miatt nem bírja már és akkor engedi el magát. Azért az fura lenne hogy egyből végigmegy a szervezetén és rögtön ki is jön, tehát szerintem ez lehet a gond hogy visszatartja de amikor iszik már nem tudja tovább tartani.


De én azért egy hozzáértőtől is megkérdezném mondjuk a védőnőnél kezdeném ezt a kört.

aug. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáértőtől egyes?! Én nem kérdeznék ekkora baromságot senkitől. Az emberek néha pisilnek (ha isznak rendesen) lehet ivás közben is, semmit nem jelent.
aug. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Pisi és pelenkafétises barom. Éltessétek csak a vágyait nyugodtan.
aug. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
A kisfiam 7 hónapos volt amikot kórházban voltunk és vizeletmintát kértek tőle. Akkor mondta a nővér, hogy adjak neki tápszert, mert ivás közben àltalában pisilnek. Szóval ez a része teljesen normális.
aug. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amit leírsz, nem szokatlan, és több oka is lehet annak, hogy a kisgyermeked így reagál az itatásra. Előfordulhat, hogy a folyadékbevitel stimulálja a húgyhólyagját, és ez azonnal kiváltja a pisilési ingert. A gyerekeknél még nem mindig alakul ki teljesen az a képesség, hogy tudatosan tartsák vissza a vizeletet, ezért amikor iszik, azonnal „kapcsolódik” a vizelési reflex.


Az is lehet, hogy egyszerűen csak egybeesésről van szó: a hólyagja már tele volt, és pont akkor ürült ki, amikor elkezdett inni. Ha rendszeresen történik ez, és úgy érzed, hogy túl gyakori, esetleg kellemetlen a gyereknek, érdemes megemlíteni a gyermekorvosnak, de önmagában nem feltétlenül utal problémára.


Ezek a dolgok gyakran normalizálódnak, ahogy a gyermeked növekszik és a hólyagja is fejlődik. Addig is, ha azt látod, hogy túl hamar megtelik a pelenka, és kellemetlen neki, lehet, hogy érdemes egy kicsit ritkábban, de nagyobb mennyiséget itatni, hogy jobban kezelhető legyen a helyzet.

aug. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!