Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik szülőknél/anyóséknál...

Akik szülőknél/anyóséknál laknak, mennyire szoktak beleszólni a gyereknevelésbe? Adnak tanácsokat, esetleg próbálják rátokerőltetnk az akaratukat? Mennyit vannak a gyerekkel? Akik először a szülőknél laktak kisgyerekkel, ti miért költöztetek el?

Figyelt kérdés
aug. 16. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

27 éve élek az anyósommal, és ha adott tanácsot, meghallgattam, és vagy megfogadtam, vagy nem. Nem vettem beleszólásnak. Neki volt már tapasztalata, nekem meg nem.

Mi azért élünk együtt, mert amikor szültem, apósom beteg lett, anyós pont két évvel volt nyugdíj előtt, neki nem jött volna jól akkor az ápolási díj, nekem meg hivatásom úgyis. Ezért felmondtuk az albérletet és ideköltöztünk. Aztán apósom halála után is maradtunk, mert itt a négy szoba, kényelmesen elfértünk. Soha nem használtuk anyóst ingyen bébiszitternek, ebből a szempontból kb mintha ott se lett volna, megoldottuk mi a gyereket. Most már ő is idős ráadásul, gondozásra szorul, itt vagyunk neki.

aug. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Anyósoméknál laktunk pár hónapot, amíg a lakást újítottuk fel. Sose bírt anyósom (egyetlen pici fiàt "elvettem" tőle), mindenbe beleszólt, mindent szarul csináltam. A gyerekekkel sokat volt (akkor 1 és 2 évesek voltak), sokat segítettek, de az állandó beleszólogatásból már annyira elegem volt, hogy még a nem teljesen lakásba költöztünk be.


Aztan amikor már nagyobbak voltak a gyerekek szintén felújítási munkák miatt én szüleimhez mentünk. Ott csak 1 hónapig voltunk, hatalmas segítség volt, mert pont a nyári szünet alatt volt, így nem kellett szabit kivennünk, mert vigyáztak a gyerekekre, akik szerettek ott lenni

aug. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A testvérem az anyósnál lakik a férjével meg a két gyerekkel, azt hitte, jó ötlet lesz, mert lesz segítség, de már most négy év után ott tart, hogy az első lelakott putriba beköltöznek, csak ne kelljen együtt lakni vele többé. Minden sz*r neki, amit a testvérem csinál, de kb ő a házi rabszolga, anyósnak kakaót kell este főzni, különben a világ k*rvájának elhordja. Mellette mindenben igaza kell legyen, mert olyan is volt, hogy szájon vágta a testvérem, amikor megmondta, hogy nem az lesz, amit anyós kitalált. A férje meg állítólag semmit se vesz észre a konfliktusokból.


Nagybátyám házassága meg hajszál híján ráment arra, hogy két évig, míg építkeztek, nagyanyámnál laktak. Nagyanyám nem szólt bele a gyereknevelésbe, de annyira utálta a menyét, hogy őt viszont kicsinálta idegileg. Ha jól emlékszem se áram, se víz nem volt még a házban, de már beköltöztek, mert nem bírta tovább egyikőjük sem.

aug. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukámnál élünk semmibe nem szól bele a véleményét is akkor mondja csak el ha kérdezzük egyébként nem. Jól elvagyunk az unokáit szereti. Vigyázni igazából akkor szokott rájuk ha pl az egyik gyereket vinnem kellett oviba a másik gyerek még nem volt ovis arra a pár percre vagy míg elugrottunk boltba főleg télen vagy nyáron a 40fokba ne keljen öket "cincálni" vagy esetleg ha hivatalos helyre kellett mennünk vagy orvoshoz vinni az egyik gyereket addig ő itthon volt a másikkal. Igazából össze foglalva vigyázni akkor vigyáz rájuk mikor egyébként is megkérném ha nem itt laknánk. De egyébként sokat van velük elmennek sétálni programokra is elviszi őket,olvas nekik mesét vagy éppen össze bújnak és mesét néznek.
aug. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%

Figyelj, erre itt úgysem fogsz releváns választ kapni. Javarészt nők írnak ide, és úgyis azt fogod olvasni, hogy a férje szüleinél lakni borzalmas volt, mindenbe beleszóltak, semmi nem volt jó nekik, ha az ő szüleinél laktak, akkor bezzeg szuper volt, semmibe nem szóltak bele, nagy szeretetben-boldogságban laktak.


Mindenki elfogult a saját szülei iránt, ha jóban vannak, hidd el. Ezt látom a saját gyerekkori legjobb barátnőmön, aki nagyon szereti a szüleit, ők is ott laktak gyerekestül 2-3 évig, még a ház készült, ugyanezt mondaná el, hogy szuper volt, semmibe nem szóltak bele, közben rengeteg pici elszólásból, a férjétől tudjuk, hogy még azt is a szülők mondták meg nekik, a házuknak milyen formája legyen. Csak ezt a barátnőm nem beleszólásnak veszi, a férje meg máig kesereg, hogy a legsnasszabb téglalap házuk van, mert a feleség szülei ezt eröltették, ő meg ott nem mert megszólalni náluk lakva. Megjegyzem, mai napig ez van, a barátnőm azért elég erélyes, abszolút ő a főnök, az ő szüleivel szoros viszonyban vannak, és még nyaralni is csak oda mennek, ahova a szülőkkel el lehet menni, a férjnek semmi beleszólása sok dologba.


De a barátnőm mégis a férje családját szólja le, akik még lakást is adtak nekik ajándékba, mégse tudnak semmit jól csinálni.

aug. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
En a sajat anyamhoz sem koltoznek soha, de soha a gyerekkel, pedig joban vagyunk. (Anyosommal nem tartjuk a kapcsolatot). Egyszeruen nem egeszseges SZERINTEM. Ha valakinek mukodik gond nelkul, az tenyleg nagyon szerencses, de nem ez a jellemzo, egyszeruen annyira mas generacio, mas eletfelfogas, hogy nyilvanvalo a legtobb esetben, hogy mi lesz a vege.
aug. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

5: sajnos nagyon sok ember nem kepes objektivan latni a dolgokat. En joban vagyok a szuleimmel, de veluk szemben is kepes vagyok hatart huzni, osszeveszni ha kell, vagy anyamra nyomni a telefont, ha a helyzet ugy kivanja. Neha ok is elvetik a sulykot, iranyba kell oket allitani. Attol mert a gyerekuk vagyok, egyebkent felnott ember, feleseg, hamarosan anya, es az lesz, amit mi a ferjemmel kitalalunk, nem amit ok akarnak rankeroltetni.

Nagyon sokan nem mernek szolni, meghunyaszkodnak, nem allnak bele a konfliktusba, ami a sajat hazassaguk rovasara mehet.

aug. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi többgenerációs házban lakunk a szüleimmel egy fedél alatt, úgy azért jobb, mert mindenkinek megvan a maga fészke.

A gyereknevelésbe beleszólás vicces, mert anyukám csak a véleményét mondja el, leginkább akkor, amikor kérdezem. Ezek többnyire hasznosak, elég komoly tapasztalata van. De ha nem fogadom meg, akkor elfogadja a döntésem. Utólag néha még azt is megjegyzi, hogy jól tettem.

Apám néha hajlamos hangoztatni az okosságait, de az sem vészes, mert általában nekem mondja, én meg ismerem a hátterét, legfeljebb magamban megmosolygom.

Az akaratát egyik szülőm sem erőlteti ránk. Felnőtt emberek, szülők vagyunk, a mi dolgunk dönteni, ha néha bele is kell állni ezért egy konfliktusba, akkor a gyerekek érdekében beleállunk.

A gyerekekért odavannak és a gyerekek is értük. Mivel közös a kert, a gyerekek kicsik a szüleim meg nyugdíjasok, ezért gyakori, hogy ők is, mi is kint vagyunk, beszélgetnek, játszanak. Gyakran közösen ebédelünk, mert jobban meg lehet szervezni a főzést, ha megbeszéljük, mikor, ki, mit csinál. A nagyobbik - 3 éves - gyerekünket viszont néha el kell kapom, hogy ne járkáljon csak úgy át a nagyszülőkhöz, mert nekik is megvan a maguk dolga.

Régen egy ideig a testvéremék itt laktak a babájukkal, mert megszívták a lakáshiteles történetet és rendezni kellett a soraikat. Náluk alapból úgy volt, hogy csak pár évig maradnak, amikor kedvező lehetőségük lett a költözésre, akkor mentek. A család is segített nekik ebben, később ők is más családtagoknak. A határokat ők is meghúzták, de sokat babáztunk náluk, aminek a tesóm is örült és utólag nekem is jó tapasztalat volt. Később szokatlan is volt neki, hogy tök egyedül van a kisgyerekekkel egy ismeretlen környéken, de feltalálta magát :).

aug. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!