Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jár a gyereketek sportra/fogla...

Jár a gyereketek sportra/foglalkozásra rendszeresen? Mire, és hány évesen kezdte el? Ő adta az ötletet vagy te?

Figyelt kérdés

A szüleimnek nem volt jó anyagi helyzete gyerekkoromban, de nem is nagyon "szocializáltak" rendesen (például nem vittek el játszótérre soha, pedig volt ezer és egy a környéken), tehát feltehető, hogy ha lett volna pénz, akkor se visznek el semmire.

Míg régen minden iskolatársamnak volt sport, vagy valamilyen tehetség az életében (például foci, lovaglás, jégkorcsolya, festés, ének, hangszer, tánc, úszás, minden is), nekem semmihez nem volt tehetségem, ezért mindig kilógtam a sorból, tesiórákon ügyetlen voltam, nem tudtam alapvető dolgokat, az általános iskolai kötelező úszásórákon voltam először vízben (előtte soha nem úsztam, ezért traumatikus és ijesztő élmény volt az egész, én voltam az egyetlen, aki nem került át a mély medencébe és nagyon sokáig csúfoltak), emellett iskolán kívül nem voltak soha barátaim. Előtte csak kis pajtásaim voltak óvodában, de igazán csak 7 évesen lettek először barátaim.


Tehát mondhatni egész gyerekkoromat magányosan töltöttem, mindig egyedül játszottam, és nem fejleszthettem semmilyen tehetséget, amit lehetett volna.

Ezt én már felnőttként rémesen bánom, és leendő anyaként mindenképp meg szeretném adni a gyermekeimnek azt a lehetőséget, hogy kiteljesedjenek valamiben, amit élveznek csinálni, és barátokat szerezhessenek.


Tehát érdekelne, hogy a ti gyermekeitek járnak/jártak-e valamilyen foglalkozásra, és hogy az ötlet honnan indult, hány évesen, kinek az ötletéből stb.


Előre is köszönöm a válaszokat:)



júl. 5. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

8 éves korától ijaszatra jár a lányom.

A suliban vezették be az íjász szakkört, megtetszett neki, elkezdett járni oda, aztán fel év múlva máshova is a suli kívül..

10 éves és versenyekre jár már.

Ő ötlete volt, nem erőltetem semmit.

júl. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Moderntáncra jár a kisfiam. 3.5 évesen kezdte, kb. szomszédban van. Mivel elég aktív kisfiú volt, kérdeztük hogy szeretne e ugrálni zenére, igent mondott, elvittük, imádja. 2 éve jár, most is oda szeretne menni nagycsoportosan. A havidíj egyébként "csak" 5ezer, nem egy egetverő összeg, évente 2x fellépnek a színpadon.
júl. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Nem kell ezt ennyire akarni. Persze adhatsz neki ötleteket, vagy ha van saját vágya, akkor oda elküldheted, de nem kell a saját csalódásaidat rajtuk kompenzálni mindenképpen. Ők majd úgyis mástól lesznek boldogtalanok, ez a szép a gyereknevelésben :D

Nálunk amúgy az egyik elég passzív, nem jár most sehova, járt ugyan többféle sportra is, de mindet megunta. Ő ilyen kis magánakvaló amúgyis.

A másik most hagyta abba a zenélést, szintén érdeklődés hiányában, de bekattant neki egy sportág, és most 13 évesen nagy lelkesedéssel belekezdett. Amúgy meg gyermekvasutas, ez számára a nagy szerelem, 11 évesen kezdte, én említettem először, hogy ez egy létező dolog, mire felcsillant a szeme, hogy AKAROOOM. És lőn.

A harmadik tehetséges zenész, elsőben írattuk be zeneiskolába, és most ötödikben sportágat váltott, mert megunta az eddigit.

júl. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Judora jár a fiam 2 éve (amióta iskolás).

Előtte az oviban néptáncolt 3 évig. Kicsit sajnálom, hogy nem görkorira írattam, mert volt az is, bár szerette a néptáncot, de az talán "hasznosabb" lett volna.

A judo úgy jött, hogy volt lány röplabda, jóga, foci és az a suliban. Na most ebből 2 eleve kiesett, focizni meg nem akart, nem különösebben ügyes a labdás sportokban és nem is látom benne a lelkesedést, pedig én is és az apja is végigfociztuk az eddigi életünket :D Ezt valahogy nem sikerült átörökíteni. A judo érdekelte, így elment az első edzésre és megragadt. Nem ő lesz a következő Ungvári Miklós, de egész ügyes, a csoportból csak egyvalaki tudja lenyomni, az edzője is dicséri.

júl. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Aerobikozik mindkét lányom. 4 és 3.5 évesen kezdték. Mivel örökmozgók voltak, én kerestem valami mozgásformát nekik. A nagyobbik 15 éves azóta is imádja, heti 4 edzése van,a kicsi 9 éves, most váltott szertornára, saját akaratából.
júl. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Óvodás kortól jának sportolni.A fiúk focira,a lány kézilabdára.Tinédzserek már,és az életük szerves része a sport,és az egészséges táplálkozás,ebbe nőttek bele.A fiúk hobbi szinten fociznak,nem különösebben ügyesek,átlagos játékosok,a lány profi szinten űzi.Nagyon sokat ad nekik a sport,csapatjátékosok,tudnak alkalmazkodni egymáshoz, körülményekhez,kialakult helyzetekhez.A legjobb döntés volt őket sportoltatni,és soha nem kellett erőszakoskodni,vagy rájuk eröltetni, maguktól akartak/akarnak menni.
júl. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 9 éves, 3 éves kora óta ritmikus gimnasztikázik. Az első 2 évben még csak ovis torna szinten csinálta egy vidéki nagyobb város egyesületében, de nem mindig volt kedve hozzá. Aztán a fővárosba költöztünk, és ő kérte, hogy keressünk neki egy olyan egyesületet, ahol komoly szinten űzheti. Így is lett. Lassan 4 éve jár oda, a versenyeken szépen helytáll. Már bölcsiben látszott, hogy jó adottságai vannak a tornához. 2 évesen bukfencezett, fejen állt. Rendkívül hajlékony volt mindig is, ezért esett erre a választás. Mi kerestük neki, ő meg beleegyezett, de a mai napig szívvel-lélekkel űzi.


Amúgy én is ilyen voltam mint te kérdező. Semmilyen sporthoz nem volt és nincs most sem tehetségem. Ezért sem bánom, hogy a lányom kihasználja az adottságait, mert úgy érzem, ha valamihez van tehetségünk, akkor éljünk vele.

júl. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

Mivel én sportoltam gyerek koromban, és apukám is... nálunk természetes volt, hogy a gyermekem is fog.

A karate fiam ötlete volt 5 évesen.... látta a tini nindzsa teknőcök film változatát, ekkor tetszett meg neki.

Most 17 éves és még jár 😀


Lányom kicsit másabb, nem túl kitartó, de szeret mozogni. Eddig néptánc, balett, karate volt. 7 éves. Most néptáncra szeretne megint járni.

júl. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Műkorcsolya. 4 évesen kezdte, még mindig jár, imádja. Ő szerette volna, ez a szerelem azóta is tart nála pedig jó pár év eltelt.
júl. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!