Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van egy kis probléma?

Van egy kis probléma?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok. Van egy majdnem 4 éves kistesóm.

Igen, én vagyok a harmadik szülő, én viszem oviba, én vigyázok rá stb stb de hamarosan ez valszeg megszűnik ha ki tudok költözni.

A probléma forrása édesanyámék és a gyereknevelés. Anyám, mivel húgom majdnem meghalt születéskor, igyekszik mindig jót tenni neki: engedni mindent is. Engedi hogy másfél éves kora óta folyamat tévézzen, telefonon játszon a gyerek. Apám ezt elnézi, mivel ő is telefonfüggő.

Anyámnak és apámnak sincsen semmi türelme a gyerekhez: állandóan üvöltöznek, kiabálnak, káromkodnak a gyerekkel és csodálkoznak hogy a felelmelt hangra vagy az a válasz hogy visszakiabál a gyerek vagy nekiáll bőgni. Ha valami nem úgy van mint ahogyan az apámnak tetszik (pl kézzel eszik a gyerek villa helyett) akkor nekiáll vele üvöltözni. Anyámnak egyszer meg is mondta úgy meg fogja verni a gyereket hogy az se érdekli ha orvoshoz kell vinni. Nem normális. Anyám is elkezd ilyenkor kiabálni apámmal hogy mit képzel magáról hogyan kiabálhat a gyerekkel így. Aztán apám nekiáll nekem szidni anyámat meg a helyzetet (bárcsak ne lenne itthon, olyan helyen dolgozna ahonnan nem kell hazajárni, mindig ő a hibás stb stb). Anyámnak általában amúgy ezt elmondom mert számomra etikátlan az hogy én legyek a bíró a kettejük f.szságában. Aztán vagy leülnek beszélni vagy nem.

Mai nap anyám kitalálta hogy elveszi a 3 évestől a cumit. Mondtam már neki a nyári leállás során hogy le kéne szoktatni. Ma meg azzal büntette meeg este hogy elvette a cumit és anélkül kell aludnia a gyereknek. Ment az adok kapok, apám kiabált a bőgő gyerekkel, anyám is kiabált a gyerekkel utána apámmal és én meg ezt hallgattam, mivel az ő állításuk szerint nem vagyok szülő, nincsen ebbe beleszólásom. De azért én cipeljem a gyereket oviba, ezért ne tudjak vállalni munkát hogy mindig készenléten legyek, stb stb nem én vagyok most a lényeg.

Apám folyamat azt mondja hogy el kell vinni a gyereket valami pszichológushoz és majd kiderül miért ilyen hisztis. Elmondanám, csak el van kényeztetve, illetve dackorszakban van. Bár ugye mit tudnék a gyereknevelésről. Mindig ugráltak neki kiskorában, hát persze a gyerek egy pohár vizet nem képes magától meginni. Persze nem tudja ottlent magát kitörölni pisi után, persze nem rak rendet mert majd anyám vagy én megcsinálom. Szerintem ide anyáméknak kéne valami teraperuta nem a gyereknek.

Nektek mi a véleményetek a helyzetről? Mit tudnék esetleg mondani amitől valami jobb lehetne? Tanácstalan vagyok nagyon.



aug. 7. 21:20
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
ma reggel is Balázsék voltak a radióban és a gyerekekről mega telefonról volt szó hogy nem jó ha a gyerek sokat telefonozik. erre anyám mondja milyen jó hogy a húgom nem okoseszközfüggő (de, az). nem látja hogy a napi 4-5 óra tévézés mennyire káros.
aug. 8. 10:41
 12/13 anonim ***** válasza:
És akkor amikor a húgod 0 és 2 év között volt te tetted tisztába vagy anyukád?
aug. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

#12 meg voltam rá kérve természetesen. mondanám olyan 50-50 százalékban vagy én cseréltem vagy anya. két kezemen meg tudnám szerintem számolni apám hányszor cserélt pelenkát.

etettem is a gyereket, vittem sétálni is (sokszor hitték azt hogy a gyerekem,, egyszer egy csapat f.szi elkezdett ezzel is zaklatni egy séta közben). altattam is, volt hogy éjjel én keltem fel hozzá anyámék helyett.

van közöm a tesóm neveléséhez.

aug. 9. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!