Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez nagy probléma, mit tehetünk...

Ez nagy probléma, mit tehetünk ez ellen s mivel javíthatjuk?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3,5 éves, 2 éves korától beszél, 3 éves kora óta folyékonyan, választékosan. Nagyon jó eszű, megjegyez mindent, mondóka, mese, gyerekdalok, de sajnos erősen beszédhibás még. Persze egy kis pöszeség belefér, de nálaelég sok hang hibás! Hallottam olyanról, hogy beszédfogyaték vagy beszédértési zavar. Ezek mik? Lehet, hogy a fiam is érintett? Ebben az orszàgban nincs védőnő, az oviban (magyar) meg azt mondják majd tisztul ez, még kicsi. Én azért aggódom, ugye nem marad így ez? Logopédus magànban hogyan foglalkozik egy ilyen kicsi gyerekkel?
júl. 23. 13:36
1 2
 1/15 babyboom567 ***** válasza:
84%
A gyereked életkori hangzóhibás valószínűleg, semmi köze nincs a beszédfogyatékhoz,és a beszédértési zavarhoz(és fogalmam sincs ez hogy merült fel)
júl. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Igazuk van az oviban, ez az élettani pöszeség. 5 éves korig tisztul magától, utána logopédus foglalkozik vele. Beszedertesi zavar egyáltalán hogyan merült fel benned? Beszedfogyatekos gyerekem van. Az első verset 7 évesen tanulta meg. Miért maradna így a fiad? 100 centi magas se fog maradni. Nem értelek. Normálisan fejlődik, hagyd békén.
júl. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Életkori hangzóhiba valószínűleg. 5 éves korig Magyarországon sem szűrik, mert nagyrészben addigra ez magától javul (kivétel ha teljesen érthetetlen a beszéde). Nagycsoportos korban kapnak ilyenre logopédiai fejlesztést.
júl. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
Ugyanennyi idős a fiam és ugyanez van nála is. Mondjuk ő jár logopédiára, mert amikor az ovit kezdte, nagyon keveset beszélt csak, nem ez miatt kell járnia. Én is úgy tudom, hogy 5 éves korig kell rendeződni.
júl. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hajlamos vagyok pánikolni mindenen, rossz szülésem volt és jártunk fejlődésneurológi!ra, ahol minden rendben volt mindig. Nem adott soha okot a fiam rá, hogy így pánikoljak, mert akiknél komplikációmentes szülés zajlott le ismerős gyerekeiknél is mindent előbb csinált, ügyes vol, szépen fejlődött, dw most meg vagyok ijedve :( nem teljesen érthetetlen, néha ha hadar, akkor igen, de ha lassan mondja idegenek is értik, az esetek nagy részében...
júl. 23. 14:02
 6/15 A kérdező kommentje:
Csak hát mivel sok hang érintett így sokszor nehezebb megérteni, mint azokat a gyerekeket, akik tisztán beszélnek már 3 évesen is..mert azért ilyen is van...
júl. 23. 14:03
 7/15 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es : és ott miket gyakorolnak? Én youtubeon nézegettem már, mert nem tudom hogyan segítsek neki? Most várjak ölbe tett kézzel 5 éves koráig? Nem tudom..
júl. 23. 14:05
 8/15 anonim ***** válasza:
60%
Nem volt világos amit mindenki leírt?
júl. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mondjuk fura, mert lányomék ovijában van már kiscsoportban logopédiai szűrés és a ,,problémás" gyerekek szülei kapnak jelzést. Én pld kaptam, hogy ha egy év alatt nem tisztul, akkor középsőbe már logopédus foglalkozik vele. Tisztult valamennyit, de nem eleget. Rájuk szűrtek középsőben, és októberben bevették logopédiai foglalkozásra. Nagycsoport végéig kapta folyamatosan.

Én aztán 4 évesen elvittem magánba és nálunk van beszédértési nehézség. Mondjuk úgy, hogy enyhén érintett a lányom.

júl. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%

A beszédértési nehézség az más, nem azt jelenti hogy te nem érted amit a gyerek mond, hanem a gyerek téged.


A beszédfogyaték a sokkal súlyosabb esetek kategóriája, nem az aki 3 évesen már mondókákat tanul.


Hogy a hangzócserék a te gyereked esetén milyen súlyosak, azt nem lehet távolról megítélni. De ha olyan nagy gáz van, akkor már hamarabb beveszik a gyerekeket a logopédiába. Ezt az óvónők meg tudják ítélni, hiszen rengeteg gyereket láttak. Ha határeset, akkor pedig logopédiai felmérést javasolnának.


Természetesen ne ülj ölbe tett kézzel 5 éves koráig! A legjobb "fejlesztés", ha továbbra is mondókáztok, énekeltek, mesét olvastok, valahányszor csak a gyereked igényli. Nem kell erőltetni, a gyerekek pontosan érzik, mi a legfejlesztőbb tevékenység a számukra és azt kérik (mert amit már túlhaladtak, az unalmas).

júl. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!