Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez nagy probléma, mit tehetünk...

Ez nagy probléma, mit tehetünk ez ellen s mivel javíthatjuk?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3,5 éves, 2 éves korától beszél, 3 éves kora óta folyékonyan, választékosan. Nagyon jó eszű, megjegyez mindent, mondóka, mese, gyerekdalok, de sajnos erősen beszédhibás még. Persze egy kis pöszeség belefér, de nálaelég sok hang hibás! Hallottam olyanról, hogy beszédfogyaték vagy beszédértési zavar. Ezek mik? Lehet, hogy a fiam is érintett? Ebben az orszàgban nincs védőnő, az oviban (magyar) meg azt mondják majd tisztul ez, még kicsi. Én azért aggódom, ugye nem marad így ez? Logopédus magànban hogyan foglalkozik egy ilyen kicsi gyerekkel?
júl. 23. 13:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
33%

Vidd el GOH-GMP terapeutához ő felméri a gyermeked készségeit képességeit, hogy életkorának megfelelő e vagy sem, ha ő azt mondja oké a gyereked, akkor rendben van, ha nem akkor tud majd tanácsot adni és foglalkozni vele.

Ha valóban probléma van a gyerekkel akkor a mondókázás meg ilynek nem fognak működi. Én is orrba szájba fújtam a mondókát, meg ringató meg hinta,meg minden este 1 éves korától olvasás ,majdnem 3 évesen látott először tv-t aztán mégsem beszél szépen, illetve kellett neki a fejlesztés.

júl. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. A kiscsoportos szűrés más, ott nem a kiejtési hibákra koncentrálnak hanem az aktív és passzív szókincsre, a beszédfejlődés menetére (pl hiába beszél tisztán, ejti gyönyörűen a szavakat ha csak 1 vagy max 2 szavas mondatokat mond, azt jelzik. Fordítva pedig: semmi gond azzal aki teljes mondatokat mond, de még sejpít vagy kicsit pösze, raccsol...), beszédértésre. Az érthető beszéd és a beszédértés meg két teljesen külön dolog. Ha érthetetlen a beszéde az beszédhiba, kiejtési hiba, hadarás stb. A beszédértés pedig az, hogy ő nem érti amit mondanak, mert pl alacsony az aktív passzív szókincse (nem tudja mit kérnek tőle), hallás problémája van (nem jól hallja, emiatt téveszt rendszeresen, hasraütött példa keveri hogy baba-papa, vagy tej-fej mert ő egyformának hallja) stb
júl. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos magyarázatokat... Kisfiam tökéletesen ért mindent, felfog, összeköti az összefüggéseket, olyan memóriája van, hogy jobban emlékszik ki mit mondott, s mikor, mint én :D Mi 99 % ban értjük mit mond, s a nagyszülők is...oviban az óvónő jelezte, hogy a szókincse korához képest kimagasló, viszont beszédhibás, de még kicsi, azt mondta várjunk. Itt ebben az országban sajnos nincs logopédiai felmérés az ovikban, felháborító dolognak tartom, de sajnos nincs. Szóval a szülők feladata bebiztosítani a gyermekeknek. Szomorú.
júl. 23. 15:33
 14/15 anonim ***** válasza:

van egy régi, de nagyon jó könyv. Kifejezetten szülőknek készült. Montágh Imre: Mondd ki szépen!


Fent van a neten is, de nem engedi a rendszer csatolni a linket szerzői jogok miatt. Keress rá!


Annak idején én a lányommal úgy jártam, hogy kiszürték, hogy 15 hang nem stimmel, de nem fért bele az óvodai fejlesztő csoportba.

Otthon elkezdtünk gyakorolni ezzel a könyvvel. Fél év múlva, mikor már volt hely, mindössze 7 hanggal volt már csak probléma.

júl. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Ez borzasztó hasznos komment, rá fogok keresni, köszönöm szépen! :)
júl. 25. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!