Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor mentetek eloszor 4-5...

Mikor mentetek eloszor 4-5 napos utazasra gyerek nelkul?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kerdes adott, erdeklodnek hogy hany eves volt a gyerek/gyerekek, amikor eloszor nelkule mentetek el napokra?
aug. 4. 15:49
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:

Hat igen, erre rajottem, nem szabad ilyet kerdezni. De mar csak azert se, mert tokmindegy mi a kerdes, nem tudnak arra valaszolni sokan.

Akik igen, azoknak koszonom!


A kisfiunk 2 eves sincs es mar tobb orszagban jartunk vele. Nem azert szeretnenk egyetlen egyszer! nelkule utazni valamikor a jovoben, mert meguntuk :D Akkor soha nem is vittuk volna sehova.

Csak ha lehetseges, 1-2 even belul mennenk. De ha meg nem, akkor nem, ez majd ki fog derulni, ezert is szuletett (volna) a kerdes, hogy ki hogy csinalta.


Es nyilvan nem a kutyaval hagyjuk itthon kettesben, akkor fel se merulne ilyen igeny, ha nem lenne kire hagyni.

aug. 4. 23:16
 32/51 anonim ***** válasza:
50%
Nagyszülőknél 1 éjjelre 17 hónaposan hagytuk, azóta rendszeresen alszik ott. Tavaly 2,5 évesen már 2 éjszakát is töltött egyben a nagyinál. Azóta már volt úgy, hogy én mentem el 4 napra, apával maradt (munka). Idén, 3,5 éves korában fogunk menni 5 nap 4 éjre a férjemmel külföldre. Szerintem nem lesz probléma.
aug. 5. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 A kérdező kommentje:
Koszi 32-es, ez igy tok jol hangzik :))
aug. 5. 06:50
 34/51 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért nem kapsz olyan válaszokat, amit szeretnél, mert egyáltalán nem jellemző Magyarországon, hogy 4-5 napra elmennének a szülők pihenni. És ez nem azért van, mert ősanyák, meg ősapák.

Az átlag magyar családok jó része egyáltalán nem tud elmenni sehova. Egy másik részük évente max. egyszer, normális szülő meg nem hagyja ki a gyerekét a családi nyaralásból. Jellemzően még azok sem hagyják otthon, aki el tud menni egy nyaralásra, plusz egy kisebb utazásra (pl. wellness, síelés, kirándulás).

Kb. akkor jöhet szóba, hogy a szülők gyerek nélkül utazzanak, ha a család legalább évente háromszor tud utazni, az meg nagyon nem jellemző Magyarországon.

Mivel ti megtehetitek, hogy sokszor utazzatok, menjetek kettesben, amikor jónak érzed. Ne várd, hogy mások megértsék, mert mindenki más élethelyzetben van.

Mi sokat utazunk, de mindig visszük a gyereket is. Vannak nagyszülők, szokott is náluk aludni teljes hetet is, de olyankor mi dolgozunk, az utazásokra mindig jön velünk. 13 évig nélküle jártuk a világot, most 12 éve vele. Még pár év és megint kettesben fogunk utazni.

aug. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:

Persze, ez ertheto. De kizart dolog, hogy csak mi vagyunk ilyen szerencses helyzetben, szoval aki nem tud valaszolni az ne valaszoljon :D

Nem masok dontik el, hogy mi mit csinalunk, az ember szimplan csak erdeklodik.

Remelem ezt azert megengeded, ha mar ez egy kerdezos oldal 😂

aug. 5. 08:07
 36/51 A kérdező kommentje:

De egyebkent nem vagyunk egyaltalan gazdagok, csak nekunk ez a hobbink. A szerencses helyzetet inkabb a nagyszulokre ertem, mert ritka az, ahol ennyire reszt vesznek az unoka eleteben, sajat akaratbol, nem azert, mert mi kerjuk.

Nagyon megnezzuk az arakat, takarekosan elunk, nincsenek markas cuccaink, nem koltunk feleslegesen. Mindig otthon fozunk, szinte soha nem rendelunk.

Regen dohanyoztunk mindketten, de aztan leszoktunk. Ezzel is most latom, hogy mennyi penzt lehet megfogni. Alkoholra, tul sok nasira nem koltunk es stb stb. Regen pl naponta megettunk minimum egy tabla csokit meg 2 zacsko chipset, igen egeszsegtelenul eltunk, de errol leszoktunk es ez is penz, ha honap vegen osszeadod :D

Kesobb majd biztos mas lesz, amikor a gyerkocnek is nonek az igenyei, na meg ha visszamegyek dolgozni. Ennyi idonk mar nyilvan nem lesz, de akkor majd rovidebb idokre megyunk belfoldon.

aug. 5. 08:26
 37/51 anonim ***** válasza:
20%
Itt az válaszol, aki akar és azt, amit akar. Nem tilthatod meg.
aug. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:

Szia. Szerintem ti látjàtok, hogy mikor lehet ott hagyni nagyszülőknél. Tudok olyan 11 hónapost aki 3 napot a nagyszülőknél tölt, de tudok olyat is, akit 4 évesen se lehet ott hagyni sehol. Az én kisfiam 1,5 éves, de pàr óránál többet nem volt még ott a nagyszülőknél egyedül, egyelőre azt látom, hogy minél nagyobb annál nehezebben viseli a hiányom. Tudom, hogy nem jó neki nélkülem, így nehezen is hagyom ott, mert sajnálom.

Egyebként szerintem a másik oldalról is meg kell vizsgálni a kérdést. Ti hogy viselnétek a gyereketek hiányát? Kibirnàtok nélküle 4-5 napot? Én màr csak azért sem mennék el, mert én nem birnám ki eddig a gyerekem nélkül 😀 De ha nálatok ez a kérdés is pipa (nem vagyunk egyformák), akkor viszont tényleg akkor menjetek ha úgy látjátok, hogy a gyerek is érett rá. Legyen akár 1 éves, 5 éves, 10 éves...

aug. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
60%

Azért ez elég szomorú, hogy aki leírta, hogy mikortól hagyta itt a gyereket, mind le lett pontozva. Szerintem is ez csak szimplán irigység.

Mi nem tudtuk sajnos itthon hagyni a gyerekeket, mert nem volt kire. Úgyhogy vittük mindenhova, de mi csak belföldre utaztunk. Biztos van olyan gyerek, aki ezt élvezi, de személy szerint én nem gondolnám, hogy érdemes kicsi gyerekkel milliós külföldi útra befizetni. 2 évessel meg pláne nem, nagyjából csak a szállodát látnátok. Még nappal is aludnia kell, sok helyre nem lehet menni vele, mert elfárad. Én személy szerint mindig kellemetlenül éreztem magam, ha egy egész étterem azt hallgatta, hogy az én csemetém ordít, mert nem érzi jól magát. Tudom, hogy nem minden gyerek ilyen, és sajnos azt is látom, hogy sokakat meg nem érdekel. Menni akar, nem tudja kire hagyni, hát viszi a gyereket. Aztán mindenki szenved. Szerintem ha van kire hagyni, mindenkinek jobb, ha otthon marad inkább a nagymamával.

A közös családi élmény nem az, hogy Egyiptomban ültök a szállodában a babaágy mellett, és ábrándoztok, hogy milyen jó lett volna elmenni várost nézni...

aug. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
0%
39 de az se hogy a gyerek a mamánál ábrándozik milyen jó lenen anyával és apával lenni de tojnak rám.
aug. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!