Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez a későbbiekben...

Szerintetek ez a későbbiekben hatással lesz a gyerekre lelkileg?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Keresztfiam 3 éves, ha hisztizik akkor nagyon durván csinálja azt.

Egy párszor láttam csak, de olyan rossz volt nézni is.

Sírt, rá ütött az anyjára, visitott, és mindezt addig amíg azt nem volt amit ő akart.

Egy másik alkalommal már anyuka elég durván rá szólt, ami úgy látszódott mintha hatott volna rá, de aztán mégse, Meg jobban kezdett hisztizni, verekedni, aztan anyuka rá csapott a fenekére vagy kettőt, és csúnyán rá is kiabált, ekkor már ment volna az anyja ölébe, de nem vette fel az ölébe, mondta neki addig nem míg így fogsz viselkedni.

Aztán eltelt pár perc, mindketten lenyugidtak és az anyja bocsánatot kért a gyerektől, és szeretgette.

Szerintetek ha minden hisztinél ez van, hogy rá csap és csúnyán rá kiabál, nem lesz lelki sérült?

Nekem nincs még gyerekem, ezért is nem mertem szólni az anyukának, szerintetek?



júl. 25. 20:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
#9 én sem vagyok tökéletes, sőt... De a kiabálást az nem engedem meg magamnak. Nem akarok olyan lenni, mint az anyám. Inkább félre vonulok egy 5 percre, amíg mind a ketten lehiggadunk.
júl. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a szeretetmegvonás a lehető legrosszabb, amit tehetünk anyuka, de sajnos semmi jogod beleszólni. Mikor te vagy vele ne így kezeld. Ha elkezdesz okoskodni, főleg úgy hogy gyereked sincs , az csak a ti kapcsolatotokat ( anyuka és a tiéd l) teszi tönkre.
júl. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Inkább félre vonulok egy 5 percre, amíg mind a ketten lehiggadunk."


Két 3,5 év alatti gyerekkel vagyok itthon, ebből a nagy hiperaktív, ilyen alapon a fél napomat a szobában tölthetném lehiggadni.


Oké, nem kiabálok egész nap, de amikor éppen szűrném le a rizset az ebédhez, és már századjára hallom aznap, hogy sír a kicsi, mert a nagy fellökte, ő meg csak röhög rajta és szedi le a szivacsokat a kanapéról, holott már ezerszer elmondtam, hogy ezt nem szabad, akkor igen, van, hogy elordítom magam, hogy nem bír-e normálisan játszani.


A kicsivel làtod ilyen sosincs, mert tök más habitus.

júl. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
70%

-ne csapj ra a gyerekre

-ne is kiabalj

-kerj tole bocsanatot ha megis

-oleld meg ot, ha ut rug csip harap teged


Aha. Akkor hogy kell gyereket nevelni, szigoruan, kovetkezetesen, de mindenfele “eroszak” nelkul? Nem gondolom szar szulonek azt, akinel neha elszakad a cerna es rakiabal a gyerekre. De ugy latszik, itt megis annak szamit.

júl. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Bizony, nem könnyű gyereket nevelni. Fárasztó is. És az anya is ember.


Kérdezem: az édesapa hol van ilyenkor? Újságot olvas a fotelban? És ő lesz a jó, az anya pedig mérgező, mikor a gyermek felnőve értékeli a szülőket.

aug. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!