Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez a későbbiekben...

Szerintetek ez a későbbiekben hatással lesz a gyerekre lelkileg?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Keresztfiam 3 éves, ha hisztizik akkor nagyon durván csinálja azt.

Egy párszor láttam csak, de olyan rossz volt nézni is.

Sírt, rá ütött az anyjára, visitott, és mindezt addig amíg azt nem volt amit ő akart.

Egy másik alkalommal már anyuka elég durván rá szólt, ami úgy látszódott mintha hatott volna rá, de aztán mégse, Meg jobban kezdett hisztizni, verekedni, aztan anyuka rá csapott a fenekére vagy kettőt, és csúnyán rá is kiabált, ekkor már ment volna az anyja ölébe, de nem vette fel az ölébe, mondta neki addig nem míg így fogsz viselkedni.

Aztán eltelt pár perc, mindketten lenyugidtak és az anyja bocsánatot kért a gyerektől, és szeretgette.

Szerintetek ha minden hisztinél ez van, hogy rá csap és csúnyán rá kiabál, nem lesz lelki sérült?

Nekem nincs még gyerekem, ezért is nem mertem szólni az anyukának, szerintetek?



júl. 25. 20:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Ne is merjél szólni. Nem véletlenül szokták mondani, hogy majd ha lesz gyereked, meglátod.
júl. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Persze, hogy rossz nézni, benne lenni még rosszabb, az ember idegei foszlányokban vannak a nap végére. Tudom, mert épp benne vagyok én is 😅 Nagyon nehezen állom meg néha, hogy oda ne csapjak, annyi feszkó gyűlik össze bennem. Én se vagyok szent, odacsapás helyett sokszor kiabálok és káromkodom - de utólag én is megbeszélem a gyerekkel, hogy ilyenkor is szeretem. Szerintem nem lesz ettől lelki sérült; a dackorszak mindenki idegrendszerét kikezdi, nem lehet csak úgy tétlenül nézni, indulat nélkül, ahogy a gyerek a nyelvét öltögetve csinálja az ellenkezőjét annak, amit kértem tőle...
júl. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%
Már most is hatással van rá, hiszen a gyerek üt, vajon kitől látja ezt? Az én fiam is irtózatosan tud hisztizni, mégsem üt meg soha, mert én sem ütöttem meg őt sohasem.
júl. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Nem épp e a legjobb verésre veréssel válaszolni, azt pláne nem értem, hogy miért anya kér bocsánatot és a gyerek miért nem, vagy beszélik át a nyugiban, hogy mit miért nem szabad.

De más dolgába nem szólunk bele, az nem fog segíteni.

júl. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

3-as, ne haragudj, de ilyen összefüggés nincs. Én se ütöttem meg soha a fiamat, pláne sose karmoltam vagy csíptem belé, ő az utóbbi pár hétben mégis ezekkel a fogásokkal "él", amikor már nagyon frusztrált/túlpörgött stb. Nyilván olyasmit fog csinálni, amire látja, hogy a szülő "ugrik"...

#2

júl. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
A lelki sérült szót elcsépelten és nagyon nem megfelelő kontextusban használják legtöbben, ahogy te is. Abban az értelemben ahogy érted, ahogy a legtöbben értik, nem lesz lelki sérült. Viszont nyomot hagy benne. Egy ilyen ember felnőve nem tud biztonságosan kötődni. Párkapcsolataiban, társas kapcsolataiban meg fog látszani. Indulatkezelése nulla lesz. Ezeket mind felnőttként kell majd helyre tennie. Tudatosan. Ha lesz rá igénye és rálátása, hogy kell.
júl. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
6-os, ilyen alapon senki nem tid biztonságosan kötődni, mert az anyukák 99%-a, ha nem is csap a gyerek fenekére, de szokott kiabálni a gyerekkel. Mindenki.
júl. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
20%
Én például még sosem kiabáltam a gyerekkel, mint egy őrült, pedig O is dackorszak közepén van 3 éves es néha kiviszi az agyamat, de akkor sem kiabalok vele, max erélyesebben rá szólok és ennyi.
júl. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
Oké, sajnos többségünk nem ilyen tökéletes.
júl. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

7: Egy felmérést olvasva Magyarországon az emberek 70%-a nem tud biztonságosan kötődni, ami meg is látszik a párkapcsolati problémákon és a válások számán.


Csak hogy ugyanazt értjük biztonságos kötődés alatt:

[link]

júl. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!