Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy kisgyerek ügyesen épít...

Ha egy kisgyerek ügyesen épít legóból magától dolgokat, akkor az mire utal, miben jó?

Figyelt kérdés

Milyen területen érdemesebb továbbfejleszteni őt ezek alapján?

7 éves és nagyon ügyesen épít legóból robotokat, bogarakat, bármit, ami eszébe jut.

Nekem pl. egyáltalán nem megy ez. De ő tényleg nagyon ügyes. Persze nem zseni, de szerintem ehhez van tehetsége. Csak nem tudom, hogyan tudná ezt kamatoztatni a későbbiekben.



júl. 24. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Hagyd békén. Csak jatsszik. Átlag gyerek képes rá. Emiatt nem lesz belőle se építészmérnök, se automatizálási szakember, se biológus.
júl. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell állandóan fejleszteni a gyereket! Hagyd játszani, ez neki most a legjobb fejlődés: ügyesedik, szárnyalhat a fantáziája, aztán később majd meglátjátok.
júl. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Fiam 5 éves. Ő is számomra hihetetlen dolgokat megalkot.


Ügyes, ennyi. Mire utal? semmire. Mivel fejlesztem tovább? semmivel.

júl. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmire. Egy 7 évestől ez nem nagy mutatvány.

Nálunk a 8 évest semennyire nem érdekelte sose, a kisebb meg már 2 évesen is normál legóval jàtszott dupló helyett. Jó a kézügyessége, nagy a fantáziája, de ennyi. Nem kell sokat belegondolni. Most 5 éves, fantasztikus dolgokat épít.

júl. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez azt jelenti, hogy ügyesen legózik- semmi többet. Esetleg jó a fantáziája. De ennyi. Ettől még nem lesz kis da Vinci.
júl. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

A férjem imádott legózni, építőmérnők lett.


Én már 5-6 évesen verseket találtam ki, majd írtam. Mégsem lettem író.

júl. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az 1 éves gyerekem ügyesen pörgeti a kerekeket, biztos nagyon jó kerékpörgető lesz belőle😆
júl. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
28%

Énis kiírtam ma egy hasonló kérdést, csak mas témakörben, jöttek a hiéna anyukak …. Hogy nehogymar azt kepzeld, hogy a gyereked barmit is tud , hát ez semmi…. Nehogymár azt gondold a gyereked jó valamiben…

Egyébként a kérdésedre válaszolva szerintem az nagyon jó ha ügyes benne, van amelyik gyerek 7evesen nem is szeret legozni.. tök jó fejlesztő a lego, nekem pl volt egy ismerosom, aki kiskoràban nagyon jol rajzolt, de mar ovodaban kimagaslóan…. Epiteszmernoknek tanul, es nagyon okos fiatalember.

júl. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%

Itt a csomó tehetséget eltékozló anyuka, véletlen se teljesedhessen ki a gyerek, legyen csak közepes, mint ők..


A kérdés, hogy mennyire ügyes(milyen legó, technik?) és hol laktok?


Bpn vannak erre helyek, sőt, nemzetközi versenyek, pályázatok, stb.


Igazából ez arra utal(na), hogy magas iqja van, jól meglátja az összefüggéseket, jó a finommotorikája, memóriája, részletekre érzékeny és precíz, alapos.. csak, ha neked az egész nem megy, gondolhatod, hogy tehetséges benne, mikor nem. Azért normál legóval a legtöbb értelmesebb/jobb kézügyességű gyerek élethűbb dolgokat épít és simán kirakja fejből és útmutatóból a dolgokat.


Nézd meg a lego korhatárát, amit kirak, ha alatta vagytok 3 évvel, akkor tehetséges, be tudod rakni ilyen helyekre. Mindenképp techniket vegyél neki! Robotika foglalkozásokon legóznak(is), szuper dolgokat építenek, simán lehet tehetsége a mérnöki, gépészeti pályák felé.. matekból is jó? Ha csak alkotni szeret akkor meg építészet.


Jól írták itt, ha a legon 8+van, a legtöbb 8 éves csodát épít belőle, de a minimum, hogy korrekten kirakja. Ha csak megvalósítani szereti az elképzeléseit, akkor képzőművészet, szobrászkodás is jó lehet neki. Ha a bonyolultabb láncreakciós folyamatok érdeklik, akkor gépészet. Mozognak a legói, vagy annyira nem veszel neki komolyat?

júl. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23%

9 !

Pontosan. De csak mert az ő gyerekük átlagos képességű és faj nekik, ha mondjuk egy gyerek kimagasló valamiben…

júl. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!