Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 6 éves gyereknél még...

Egy 6 éves gyereknél még előfordulhat hiszti a boltban, vagy más nyilvános helyen? Ez még a dackorszak, vagy már más viselkedési probléma? Mi okozhat ilyet?

Figyelt kérdés
júl. 6. 12:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem felnőttek is tök gyakran hisztiznek. Mert meleg van, mert éhes, mert sz*r napja van, elfáradt mert rohadt sokan vannak a boltban, stb. És még azt sem mondanám, hogy mindegyik visszafogja magát, ha pont az útjában állsz a kosaraddal.

Egy gyerek miért ne hisztizhetne ugyanezen okok valamelyike miatt?

júl. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
91%
Utolsóval teljesen egyetértek. Felnőttek is szoktak frusztráltak lenni, csak ők már tudják kezelni (már aki). Egy 6 éves gyereknél is rendben van ez, állhat a háttérben fáradtság, időjárás változás, rossz közérzet, akármi. A lányom 5 éves, ő inkább akkor kel ki magából, ha fáradt.
júl. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy hogy milyen gyakran fordul elő. Mindenkinek lehet rossz napja.


Ha rendszeres, akkor se feltétlenül a gyerekben kell keresni az okot. Lehet őbenne is, de lehet, hogy nem megfelelő számára a környezet amiben él és folyamatosan túlterhelődik, ami épp a boltban csúcsosodik ki.

júl. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
85%
Aki egyből adhd,meg nevelési hiba,meg mit tudom miket ír,az látottár gyereket?Írák már páran,hogy még felnőttnek is van hisztis napja.Nem egyszer előfordul,hogy egy bevásárlóközpontban valaki dúl fúl,mert sokan vannak,hideg,vagy meleg van,stb.Bevallom nekem is volt már,hogy minden bajom volt,mert eleve nem volt kedvem menni,de ennivalót kellett hazahozni,sz@r bevásárlókocsit vettem,alig akart gurulni,rengetegen voltak,és még bénázott is előttem valaki a kasszánál.Hát..legszívesebben én is toporzékoltam volna,csak nyilván egy felnőtt tudja hogy így nem illik viselkedni,meg elég égő lenne vergődve sírni a padlón,ráadásul nem is kerülnék előrébb ettől.Egy kisgyerek,nem is tudja mindig pontosan megfogalmazni hogy mi is a baja,nem tudja annyira szabályozni az érzéseit sem.Sokan hisztinel vesznek bizonyos csalódottságot is pl.Ha mondjuk nem kaphat meg valamit, akkor csalódott.Persze logikus,és én sem veszem meg 2000-ért a 4 lapból álló Barbie ujságot a műanyag vacakkal amit a kasszánál az arcába tolnak (mert direkt ott van ahol időzünk,és olyan magasságban ,ahol ő látja),hiszen 2 percig lesz érdekes,a játék meg el is törik annyi idő alatt,de ettől még ő lehet miatta csalódott.
júl. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

14-amikor írtuk a kérdező a válaszában még nem tisztázta, hogy nem a földön fetrengős hisztire kell gondolni. Szóval mielőtt puffogni kezdesz, olvasd végig a bejegyzések időpontját is.

Csak mert egy földön fekvős meltdown 6 évesen bizony vminek a tünete is lehet, de mint kiderült nem erről van szó.

2 fiam van, szóval láttam már csodákat.

júl. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
59%

15

Nem a 14-es vagyok, az elején írtam

Nekem nem is a földönfekvős hiszti jött le a kérdező írásából. Nem tudom nektek miért az jutott eszetekbe, nekem nem.

júl. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
43 vagyok, az uram 50, és bármelyikünknél előfordul 1-1 hiszti, amikor fáradtak, betegek, feszültek vagyunk valamitől. Miért kéne egy 6 évestől elvárni, hogy higgadt angol úriemberként viselkedjen állandó jelleggel?
júl. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!