Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sorstársak vannak ilyen dologgal?

Sorstársak vannak ilyen dologgal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elsősorban olyan anyukák apukak válasza èrdekelni, akiknèl alacsony/alacsonyabb-kisebb sulyu az atlagnàl a gyerek.

Pl nálunk 4 èves lesz, kb 97 cm ès 12-12 ès fèl kg.

Mi apukàval se vagyunk magasak, èn 150 cm ès 49-50 kg, apuka 163 cm ès kb 70 kg.

Nem is lenne ezzel baj mert az èn családom minden tagja alacsonynövèsű, de a gyerekorvosunk bele van pistulva hogy ez kóros. El kellett már vigyem endokrin szakrendelèsre is ahol kózöltèk hogy ebben semmi köros nincs, arányos testalkat a táblazat szerint is. Idèn azèrt megnèzik megint de hàt....nem sok èrtelmèt làtom. Nől a gyerek,vagy hizik. Kettő együtt mindig nem megy.



jún. 26. 08:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Milyen gyakran találkoztok ti a gyerekorvossal?

5 éves a kisebbem, de több, mint egy éve nem láttuk az orvost. Ha beteg, akkor telefon.

Ha így zaklatna teljesen normális dologgal, simán váltanék. Nem éri meg a stresszt.

Egy 150 és egy 163 centis embernek nyilvánvaló, hogy kis eséllyel lesz égimeszelő a gyereke.

Férjeddel mindketten a 3-as percentil alatt vagytok. Ehhez képest a gyereketek a 10-es vonalon (ha fiú). Ezért inkább tapsolhatna az orvos.

jún. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
*cdc növekedési táblázat alapján, keress ra!
jún. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baj a kisfiaddal/kislányoddal, ti is alacsonyak vagytok, érthető hogy ő is kisebb valamivel az átlagnál. Az orvosok nem tudom miért csinálnak ebből ilyen nagy ügyet, nagyon bosszantó és stresszes ez szülőként. Egyébként én a másik oldalon vagyok hasonló helyzetben, nekem a kisfiam nagyobb az átlagnál, nem kövér, arányos testalkatú, csak magas. Nálunk az egész család magas, a nőket is beleszámítva. Minket emiatt ijesztgetnek pici kora óta.
jún. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

3 éves, 86 cm és 10-11 kg :D


Nálunk a gyerekorvos nem is, de a védőnő születése óta csesztet minket.

Már gyámüggyel is fenyegetőzött, mert éheztetem a gyereket...

El akarta küldeni vizsgálatokra, mert törpenövésű...

jún. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

22 eves a lanyom es 157cm, soha nem volt nagy baba...

Az elejen zavart h mindig also hataron volt. De rajottem h a mozgasa ertelme viszont gyorsabb mint a tobbi gyereke. Igy hagytam a fenebe. Mindig mondtam h anyamat orokolte mert o is alig 160cm ...


Amugy bomlanak erte a fiuk pici cuki csaj 🥰

jún. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 154cm vagyok, de ezt 9éves koromra értem el, előtte mindig nagynak számítottam. A kiskori magasság nem egyezik a felnőttkorival.
jún. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 46 cm-rel született a kiírt nap előtt 2 nappal.

Az anyaméhben is mindig kisebb volt...de sose zavart senkit 🙂

116 cm volt, mikor iskolába ment. Végig ő volt a legkisebb az osztályban 🙂

Most is ő a legkisebb a 167 cm-vel 11-dikben 🙂

DE szerencsére sose zaklattak ezzel.

Jó, azért volt egy év az iskolában, mikor alacsony növés gyanúja miatt elküldtek az endokrinológiára, de a családi magasságokat is számba vették ott. Illetve az volt még a gyanú, hogy a serdülő kor előtt van épp, ilyenkor a fiúk növekedése lelassul.

Így volt. 5-6 centit nőtt utána egy év alatt.

Én 163 vagyok,apja 175

jún. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
4 éves kisfiam 108 cm és 15 kg. Tavaly is 15 kg volt, csak éppen alacsonyabb. Ő amúgy nagyon rossz evő. Én többször felvetettem már az orvosnak/védőnőnek, hogy nem-e túl vékony. Azt mondták az apja testalkatát örökölte, aki extrém vékony, így milyen legyen a gyerek. Nem küldtek minket tovább vizsgálatra. A régi védőnőnk viszont már 1 éves küldött volna minket ez miatt, hogy vékony a gyerek még azért mert még nem beszél. 😒 Hála isten elköltöztünk.
jún. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

Amugy vicces adat h a lanyom 3400g szuletett 1 evesen volt 9800g most 157 cm

A fiam 4180g szuletett es fel evesen 10500g volt most 198cm eseg novesben van.


Neha viccbol huginak hivja a noveret 🤣

jún. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%
Az én fiam most is kisebb a kortársaknál magasságra és súlyra. Senki nem szólt ezért. 6 éves
jún. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!