Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesen megkésett beszédfejlő...

3 évesen megkésett beszédfejlődés? "Sorstársakat" keresek.

Figyelt kérdés

Olyan anyukák tapasztalataira,válaszaira lennék kíváncsi, akinek gyermekénél 3 évesen megkésett beszédfejlődés áll/állt fenn.


Hova vitték vizsgálatra? Mit mondott a szakember/logopédus?

Kell-e valamilyen fejlesztésre járni?


2012. okt. 17. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:

enyém most lesz 3 éves, megkésett beszédfejlődésű.

több mint fél éve járunk fejlesztésre, szülinapja után mehetünk a logopédushoz.

rendszeresen látja pszichiáter és pszichológus (kontrollvizsgálatok), még ők se jöttek rá mi lehet a gond, miért megy neki nehezen ez a dolog.

most ott tartunk, hogy mindent mond, szép kerek mondatokban beszél de ha kérdezünk tőle akkor még leginkább echolál mint ha a kérdésre válaszoljon.


Ti még nem voltatok sehol? mennyire beszél?

minket a 2 éves státuszról egyből küldtek

2012. okt. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Augusztusban töltötte a 3-at.

Voltunk hallásvizsgálaton, minden rendben.

Nevelésiben a héten voltunk logopédusnál, de vissza kell mennünk, mert 1 órán át nyüstölte a gyerkőcöt, de érdemben az első 15-20 percben tudta "rávenni" a feladatokra, utána már nem oda koncentrált, el akart jönni. Szerintem a következő alkalommal is ez lesz...nem bír egy óra hosszat a fenekén ülni és "produkálni" magát, ahogy a logopédus kéri.

Tehát még nincs végleges szakvélemény, de eddig a logopédus azt mondta, hogy értelmes gyerek, megvan az alap szókincse. De 2 éves szintjén beszél (májusban kezdett szavak mondani, augusztusban, pedig már több szavas mondatokat) Igaz nem mindig tisztán és érthetően. Illetve a ragokat nem mindig használja helyesen.

Egyébként bölcsis, de egyelőre csak a gyógypedagógus foglalkozott vele pár alkalommal, logopédus még nem.

2012. okt. 18. 10:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem 4 éves a fiam, még nem igazán beszél.Sok mindent mond, de szinte mindent hibásan.

Nyáron vittem nevtan-ba hogy onnan elküldtek hogy ha majd szükséges az ovi küldi.Most küldte az ovi, kértem időpontot és csak előjegyzésbe vettek, majd hívnak időpontért.Van egy olyan érzésem hogy mire időpontot kapunk, addigra megtanul szépen beszélni.

2012. okt. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
kedves kérdezö a hallás vizsgálat mellet én egy foniátert is felkeresnék ,és egy füll-orr-gégészt is ,mert a beszédgátja lehett szervi baj is tultengö mandulla stb,az én kétt fiam is ilyen a mai napig pedig ök 8,5 és 10 éves nagyobbnak volt 3 évesen orr-és garatmandula kivétele mert tulnagy volt ezért nem tudott rendesen beszélni utána elkezdett de nem jol ,elvitük az országos beszédvizsgálo intézetbe ahol megálapitoták hogy megkésett beszédfejlödésö ,és olyan oviba járt ahol ilyen gyerekek jártak napi logopédiai foglalkozás,fejlesztö torna,stb .2 évente felülvizsgálat.hogy mennyit javult a beszéde de nálunk lassan javul a helyzett ma is beszédhibás ilyen iskolába jár ahol ilyengyerekekel foglalkoznak napi szinten.
2012. okt. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hallásvizsgálat előtt voltunk fül-orr-gégészeten is. Nem találtak elváltozást.
2012. okt. 18. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!