Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beszédfejlődés szempontjából...

Beszédfejlődés szempontjából ennek így kell lennie?

Figyelt kérdés

Első gyermekem van és nem tudom, hogy jól "halad-e" a beszédfejlődése.

15 hónapos, sokat beszél a babanyelvén. Egyre jobban megérteti magát. Nem csak velünk, de idegenekkel is. Természetesen kb. 20-30 percig tart az idegenektől, csak után oldódik fel.


Szóval kimond már 10-15 szót. Van, ami tisztán, van amit "elharapva", suttogva.


Viszont mindent megért. Ha azt kérem, hogy hozza ide az ágyról a poharat és rakja a kis asztalra, akkor szó nélkül megy.

Bármit kérek, hogy mutasson rá megteszi.

Ennyire fejletek agyilag ilyen korban, csak nem tudják szavakkal/mondatokkal elmondani, amit akarnak?


Ebből mikor lesz normál szavas beszéd?


2012. okt. 13. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jól halad a beszédfejlődésben, ez így természetes. A passzív szókincsük még sokáig nagyobb, mint az aktív, és olyan dolgokat is megértenek a kicsik, amiket mi felnőttek mi nem is gondolnánk. Azt, hogy mikor fog folyékonyan beszélni, csak ő tudja megmondani. Ezen a területen egyénileg olyan nagy eltérések vannak, hogy arra képtelenség egységes sémát ráhúzni. Türelem, mesélj neki, beszélgess vele sokat, magyarázz el neki mindent, taníts mondókákat, hallgassatok zenét, és meglesz az eredménye.
2012. okt. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ügyesen halad gyermeked, nyugi. :) Kisfiam 15 hónaposan csak annyit mondott még ki, hogy aju-aju - ez vagyok én. :) Most 26 hónapos lesz, be nem áll a szája, cserfes és nagyon szépen beszél rövid mondatokban.

Mesélj neki, beszélgess vele, mondókázzatok, énekeljetek és meglátod, nagyon gyorsan fejlődik majd.

2012. okt. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 20 hónapos, babanyelven profin nyomja, amit mi is értünk, az a papa, papi, mama, pápá. És mint a te kicsid, mindent megért, nem tudok olyat kérni vagy mondani amit nem tud megcsinálni. Néha én is meglepődöm, hogyhogy ennyi mindent megért. Kicsit aggodtam, hogy miért nem beszél még, de két gyerekorvos is megnyugtatott, hogy nincs gond, sőt az én volt gyerekdokim azt mondta, hogyha már mond olyat, amit le lehet írni (nem baj ha nincs értelme, de megvannak a hangok, betűk), akkor semmi gond, egyszer elkezd beszélni.
2012. okt. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!