Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5éves de semmilyen járműt...

3,5éves de semmilyen járműt nem tud használni?

Figyelt kérdés
kapott futóbicajt, pótkerekest, rollert, pedálos kiasutót, lábbal hajtós motort és kiasutót de egyiket sem tudja használni. Más is járt így?
jún. 24. 09:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Van ez így, de oka van. Mozgásfejlődése rendben volt?

Lányomnak nem, gyógytornára jár azóta is, pedig 8 éves. Vele volt így, hogy semmi se ment. Bicikli pótkerékkel 4 évesen ment. Előtte semmi.

jún. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

És más területeken minden rendben vele?

Szerintem valami nem oké, az én 3 évesem mindent tud használni, a 15 hónaposom a kismotorral megy

jún. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Dévényre jártunk 1éves koráig, mert a nyakát nem tudta balra fordítani. Ott azt mondták eleget fejlődött ha tud járni vigyük be 1x ránéznek és ennyi. Státuszon kérdezték tud-e egy és páros lábbal ugrani, nem tud. Nekem is gyanús a dolog, én 4évesen pótkerék nélkül mentem nővérem 3. Neki meg egyik fajta se megy. A járásával nincs gond.
jún. 24. 09:45
 4/15 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem annyira nem problémás ez, a pedálozást nehezebb megtanulni. Mondjuk a rollert nem értem, azon nincs mit megtanulni. A legtöbb gyerek nem tud 3 évesen biciklizni, túl nagyok az elvárásaid.
jún. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

szerintem is gond.

1,5 évesen már mind a 2 gyerekem kismotrozott. Lányom most 2,5, pótkerekes bicót most tanulta meg tekerni. Már tavaly futóbicózott, rollerezett.

jún. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is aggódnék, nálunk is a 1,5 éves kortól kezdve a kismotor-futóbicikli simán ment mindkét gyerekemnél, a nagyobb lányom pont 3,5 évesen kapott egy rollert, azóta le se lehet szedni róla, kb 20 perc alatt ráérzett. Pedálos biciklink még nincs, de ha a korábbiakkal nem volt gond, nem hiszem, hogy ezzel lenne. Ha még páros/egy lábbal sem tud ugrani ilyen idősen, akkor én tuti elvinném valamilyen felmérésre.
jún. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A férjem fiával majdnem ugyanez volt. A futóbicikli mondjuk 4 évesen már ment, de biciklizni 8-9 évesen tanult meg.

A suliban elsőben megállapították, hogy amit hall annak csak az elejét érti meg, mert mire a végére érnek a dolgoknak, még el van foglalva az első rész értelmezésével. Sajnos a pontos megnevezését ennek nem tudom. Akkor derült ki, hogy ez az egyensúlyozással, így a biciklizéssel - illetve annak nem tudásával - is összefüggésben van. Falmászásra küldték - egy évet járt a Hópárducba, Sterczer Hildához - az sokat segített. A sportszerű - nem feltétlen az otthoni, hanem a feladatorientált - trambulinozást is ajánlották, de az messzebb lett volna.

Ezen kívül én még ajánlani tudom a Bosut ( [link]

Edzőként végezve csináltunk egy tatabányai óvodában egy felmérést, ahol a nagycsoportosokkal készült kompetenciamérés a tanulmány előtt, és után. Közben volt egy csoport, akik napi szinten csináltak alap egyensúlyi és stabilizációs feladatokat 10-15 percben a Bosun (könnyen megtanulható, instruálható feladatok voltak, az óvónők vezényelték le minden nap a foglalkozásokat), és volt egy kontrollcsoport, akik értelemszerűen nem végeztek ilyet. Akik Bosuztak az alatt a 3 hónap alatt, látványosan javult a kompetenciamérési eredményük. Akik nem Bosuztak, azoknál nem volt érzékelhető javulás.

jún. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A hallása tökéletes, nagyon szépen beszél is. Idegenek is értik 90%ban.
jún. 24. 11:15
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor rosszul fogalmaztam, nem a hallásával volt a gond. Hanem az agyi feldolgozással.
jún. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is aggódnék. A lányaim 1,5 éves koruk körül már kismotoroztak, 2 évesen pedig már ismerkedtek a futóbicajjal. Egyenesen nagyon gyorsan megtanultak vele mindketten menni, a megfordulás, kanyarodás mondjuk 2,5 éves korukra ment már kb. stabilan. A roller működésével is 2 éves koruk körül kezdtek ismerkedni, lassan, de egészen jól közlekedtek már vele. Szóval én egyszerű anyaként szintén meg lennék ijedve, ha 3-3,5 évesen még a kismotor sem menne. A pótkerék és anélküli bicajozás még szerintem viszonylag korai, az nem zavarna, de a kismotor, vagy mondjuk egy tricikli lábbal hajtása (nem pedálozva) zavarna, ha hiányozna...
jún. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!