Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Nem tudom használni az orrszi...

Nem tudom használni az orrszi porszit, se semmilyen orrszit. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem csak sír, vergődik, kicsavarja magát, jobbra balra kapkodja a fejét, tépi ki a karjait, de olyan erővel, hogy az apja és én is majdnem kevesek vagyunk, egyedül végképp nem megy.

Ha meg sikerül leszívni olyan erősen sír, hogy full takony lesz megint, így mi értelme?

Komolyan trauma ez mindenkinek.

Tudom mit okozhat a betokosodott takony, nem kell kioktatni.


Ítélkezés helyett tudna valaki hasznos tanácsot adni, hogy hogyan tehetném ezt az egészet kevésbbé traumatikussá? Vagy egyáltalán sikeressé? Mert ha pár másodperc lenne oké, de nem jön semmi 10 mp alatt...


Fújni is próbáltam orrsprayt, attól is bőg mint az állat, ha az ujjam az orra elé teszem, már hisztérikus.


2021. jún. 16. 08:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a gyerek?
2021. jún. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csinálom, hogy leülök a földre, gyerek feje a lábam között, a két kezét a combjaim alá teszem és szorosan tartom. Így nem tud kapálózni a kezeivel, nem tud kifordulni. Fél perc alatt megvagyunk.
2021. jún. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is a fejét a combommal tartom. Ha utána sír, azt is leszívom. Legalább kijön 😉

Egyébként a nagyobbam megszokta. 2 évesen már magának is csinálta. Rájött h csak jobb szívás után. A kicsiknek pedig éjjel szájjal szívtam le (amit a porszívóba dugsz, azt a szádba és szívd!) hogy ne ébredjen fel mindenki sem az üvöltésre se a hangra.

Ez nem olyan hatékony, de elégséges alkalmattán

2021. jún. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

1,5 éves.


Így csináltuk tavaly mikor beteg lett, de iszonyatos hét volt.


Ha semmi baja, csak szörcsög, ti leszívnátok?

2021. jún. 16. 08:28
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy csinálom, ahogy fentebb írták. Én meg szoktam várni, hogy legyen egy adag az orrában. De jobb, ha felkészülsz, ez még csak takony. Mi most értünk a dackorszakba. Egész álló nap nyihogás van. Olyan dolgok miatt van fél órás hiszti, ami eddig gond nélkül ment... Le kell vetkőzni, hajat kell mosni, valaki levegőt vett mellette...
2021. jún. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg a kezébe adni, (fog te is) és engedd, hogy megcsinálja neked. Ha látja, hogy neked nem rossz, talán nem fog félni tőle

Hálistennek mi ezen nem estünk át, kislányom valamilyen csoda folytán szereti az orrszívást😂

2021. jún. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Dettó úgy, mint feljebb: Hanyatt fekvő gyerekre "ráülni". Fejét a combjaim közé veszem, 2 karja a 2 combom alatt, a lábával innentől úgy vergődik, ahogy akar.

Az orrszívás (gyógyszerszedés és társaival egyetemben) nem opcionális. Nincs olyan, hogy nem akarja.

5 éves koráig így működött. Akkor sajnos eljutottunk oda, hogy minden alkalommal hányt az orrszívástól. Viszont ezzel párhuzamosan megtanulta rendesen kifújni. Azóta csak akkor kellett szívni, ha nagy volt a baj, viszont azóta magának intézi.

2021. jún. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ha semmi baja, csak szörcsög, ti leszívnátok?"

Attól függ, zavarja-e.

Ha kap mellette rendesen levegőt, nem krákog a torkába folyó takonytól, akkor nem.

Amúgy meg igen, bő tengervizes orrspray-vel.

2021. jún. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Próbáltam most, először az én orrom, aztán az apja orrát leszívtuk, majd megpróbáltuk az övét bedugtuk, de de úgy sikítozott mintha ölték volna. Próbáltam a kezébe adni kiütötte a kezemből többször is.

Próbáltam szájjal, porszívóval, alig jön valami cserébe a gyerek traumatizálva.

2021. jún. 16. 08:54
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem zavarja, én most hagyom ezt egy kicsit.
2021. jún. 16. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!