Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Nem tudom használni az orrszi...

Nem tudom használni az orrszi porszit, se semmilyen orrszit. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem csak sír, vergődik, kicsavarja magát, jobbra balra kapkodja a fejét, tépi ki a karjait, de olyan erővel, hogy az apja és én is majdnem kevesek vagyunk, egyedül végképp nem megy.

Ha meg sikerül leszívni olyan erősen sír, hogy full takony lesz megint, így mi értelme?

Komolyan trauma ez mindenkinek.

Tudom mit okozhat a betokosodott takony, nem kell kioktatni.


Ítélkezés helyett tudna valaki hasznos tanácsot adni, hogy hogyan tehetném ezt az egészet kevésbbé traumatikussá? Vagy egyáltalán sikeressé? Mert ha pár másodperc lenne oké, de nem jön semmi 10 mp alatt...


Fújni is próbáltam orrsprayt, attól is bőg mint az állat, ha az ujjam az orra elé teszem, már hisztérikus.


2021. jún. 16. 08:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%
Jezusom ne misztifikáld már túl, nincs a gyerek TRAUMATIZÁLVA! Porszívózva van az orra de ő egy gyerek nem pedig egy hímes tojás! Millió gyerek túlélte ezt a korszakot, persze sírt és üvöltött de ez ilyen sajnos, ettől még nincs traumatizálva…sír, hisztizik majd abbahagyja és két nap múlva elfelejti. Nem lesz ettől se lelkisérült se érzelmi analfabéta..ezeket az éveket fogja a legjobban és legkönnyebben elfelejteni…
2021. jún. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésben is azt írod, hogy nem jön semmi 10 mp után sem. Akkor minek szívod? Az, hogy szörcsög, nem feltétlen jelenti azt, hogy tele van az orra. És ha nem jön semmi, csak szívod az üres száraz orrát, az viszont nem kellemes érzés, kiszáríthatja, fájhat (ne nagy fájdalomra gondolj). Teljesen feleslegesen csinálod neki, hagyd. Ha láthatóan folyik, vagy nagyon darab valami van benne, akkor vedd elő. De ha belenézel és semmi nincs ott, nem folyik, akkor nem értem minek..

De én is úgy csinálom ahogy többen írták már, combom között lefogom, pár mp alatt megvan.

2021. jún. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy kell felfogni, mint az elsősegélyt. Essetek rajta gyorsan túl, aztán lehet vigasztalni. Ha előre sajnálod, tutujgatod, láthatóan rettegsz tőle te is, hogy ő mit reagál, sokkal nagyobb traumaként éli meg és tovább is tart.
2021. jún. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Kiszívod a száddal az orrából a taknyot.
2021. jún. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a traumatizálást felejtsd el!

Gyerek, nem egy nebáncs virág!

Nem kell félteni a lelkét mindentől.

Ami kell az kell.

Igen ha szörcsög is leszívom neki.

6 éves már a nagy, nem traumatizálta őt a dolog. Sőt van h külön kéri most is ha nem bírja kifújni

2021. jún. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
70%

Azért mert tavaly traumaként élte meg.

Nagylányom 6 hónaposan lett arcüreggyulladásos, hiába vittem orvoshoz, az akkori hülye doktornő ki röhögött, hogy semmi baja, szerinte 6 hónaposan nem lehet beteg egy 2 hónapig szoptatott baba.. 2 óra múlva 39 fokoa láza lett amit alig tudtunk lenyomni 3 napig. Gondolhatod.. Hiába szívtam mostam sterimarral.. 2 nap múlva ügyelet addigra már arcüreggyulladása lett.

6 éves mai napig ha beteg automatikusan arcüreggyulladásos, és bár ma már nem ketrecharc az orrszívás, de mai napig erősen tiltakozik.

2021. jún. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem két emberes dolog, úgy csak nehezebb. Rá kell ülni a gyerekre és beszoritani a fejét a lábad közé. Tudom hogy szar, most csináltuk két hétig..és nem 10 másodpercig kell szívni..persze van amikor annyi idő alatt el is indul, máskor meg 2 percig alig jön, amikor egyszer csak kirobban az orrából.
2021. jún. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Nagyon rosszul állsz a dologhoz. Traumák kell, hogy érjenek az életben mindenkit. Nyilván nem kell, hogy a gyereket feleslegesen érje rossz dolog. De amit muszáj megtenni, azt muszáj. Szenvedésre, traumára és az ezekkel való megküzdésre mindenkinek szüksége van. Ez készít fel az életre. Próbáld ezt így felfogni. Légy rá büszke, hogy küzd, és nem elernyedve hagyja magát. Hidd el annak sem örülnél...
2021. jún. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!