Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az autista illetve adhd-s...

Az autista illetve adhd-s kisgyerekek a biciklizèst nehezebben,kèsőbb tanuljàk meg?

Figyelt kérdés

#kisgyerek #autizmus #Biciklitanulàs
jún. 20. 21:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az enyéim nem tudtak megtanulni. Próbálkoztunk, de egyszerűen még pótkerékkel is álló helyzetből felborult a nagy, a kicsi meg olyan szinten kiborult, hogy útban van a lábának a pedál, hogy inkább hagytuk is. Rollerezni viszont szuperül tudnak.

Nekünk azt mondták, hogy ez lehet az autizmus miatt, de a fene tudja. A kicsi egyik csoporttársa pl tök jól biciklizik, pedig súlyosabban érintett mint a fiunk...

jún. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem feltétlenül, de nagy általánosságban nekik a váltott mozgások nehezebben mennek.

Az én gyerekem 8 évesen tanult meg, igaz, akkor villámgyorsan.

jún. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem 6 éves lesz, de a szakember szerint adhd-s (hiperaktív, figyelemzavaros). 6 éves kor előtt hivatalosan nem foglalkoznak vele. Simán biciklizik már jó ideje pótkerék nélkül. A nem adhd-s barátja nem tud biciklizni, ez is egyénfüggő (ő is 6 éves lesz).
jún. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudott a lányom se futóbiciklin, se rendes biciklin megtanulni hajtani. 8 éves. A biciklin pótkerék van.


Viszont a roller nagyon bejött neki. Száguld vele szinte. Nem háromkerekű, sima fém roller.

jún. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
4es vagyok. Lehet,félreéthető,ahogy írtam. Pótkerékkel biciklizik, megy mint a güzü. De nélküle nem.
jún. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
jún. 20. 22:17
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes amit írtok. Eddig nem az autizmus számlájára írtam, hanem arra, hogy hipotón az izomzata. Ezt támasztja alá, hogy 3 auti osztálytársa van és egyiknek sincs a mozgásával probléma. Sőt mindig az egyiküke kérik, hogy mutassa be tesin a gyakorlatot, annyira szuperül tudja.

Az én gyerekem meg 8,5 évesen tanult meg pótkerék nélkül. 3 nappal az 5 éves tesója után.

Egyébként futóbiciklire nem volt rávehető, pótkerékkel 4 éves kora előttől ment, háromkerekű rollerrel 3 évesen, kétkerekű rollerre 7 évesen kattant rá. Amikor végül levettük a pótkereket (a kistesó sikere vette rá), 5 perc alatt megtanult. Előtte hiába próbálkoztunk, nem merte.

jún. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az fiam adhd-s. 2 éves korától száguldozott futóbiciklivel, 3,5 évesen már pótkerék nélkül ment rendes biciklivel. Viszont a rollert alig használtan adtuk el, miután 2x elesett vele és azt mondta, hogy soha többé nem rollerezik.
jún. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Értem, és az egyéb mozgások azok hogyan alakultak ?

Felmàszàs,leugrâs,hintàzàs?

Köszi a válaszokat

jún. 21. 08:05
 10/14 anonim ***** válasza:
4/5 vagyok. Nálunk minden mozgás időben történt. Hintázni imád. De nagyon hipotón.
jún. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!