Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az autista illetve adhd-s...

Az autista illetve adhd-s kisgyerekek a biciklizèst nehezebben,kèsőbb tanuljàk meg?

Figyelt kérdés

#kisgyerek #autizmus #Biciklitanulàs
jún. 20. 21:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nálunk meg minden megkésve (kúszás 10 hónaposan, mászás 14 hónaposan, állás/ülés 13 hónaposan, kapaszkodva járás 13, önálló elindulás 18 hónaposan), de az izomzata miatt. 7-es vagyok.

Hintázni születésétől imád (adamo), hinta volt az első szava. Hajtani kereken 4 évesen tanulta meg. Előtte babahintában ült.

Lépcsőzni 3 évesen. Ugrálni 5 évesen.

jún. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
56%
Minden mást időben és ügyesen csinált.
jún. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Autista vagyok és sosem tudtam megtanulni 17l
jún. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Azt olvastam a mozgásproblémákat is okozó génmutáció elég ritka fajta, a többségnel a mozgás nem érintett. De lehetnek apróbb problémák mint nálunk pl ügyetlenség, egyensúlyzavar, összerendezetlenség. Kisfiam sokat esik-kel még most 2 évesen is, pedig már 10 hónaposan elindult és azóta gyakorlatilag futva közlekedik. Bár nálunk ADHD is felmerült, mozgásában az is belejatszhat, néha nekimegy ajtófélfának pl mert olyan hirtelen.

Kismotorozni nem tud, a váltott láb nem megy. Ugrani sem tud.



figyelemzavar és túlmozgásosság

júl. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!