Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kislányom szeptemberben...

3 éves kislányom szeptemberben kezdi az óvodát, terhességem 2. hónapja óta itthon vagyok. Nagyon várom már az óvodát, teljesen kiégtem, már nem tudom lefoglalni. Rossz anya vagyok? Mit tehetnèk ez az érzés ellen?

Figyelt kérdés
jún. 4. 12:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem csak te tartod emiatt rossz anyának magad. Mit tudsz ezzel kezdeni? Fordulj szakemberhez.
jún. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Elfáradhatsz az egész napos csivitelésben és szórakoztatásban. Azt hozzászámítva, hogy néhány hónap múlva újra kezdődik, teljesen érthető.

Amíg tudsz, próbálj változatos családi programokat kitalálni, kimozdulni és megosztani a figyelmet az apjával, így pihensz is és a fásultságod is csökken.

jún. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az óvoda sem lesz jobb. Jön a másfajta problémák kupaca. (bocsi :))
jún. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Gondolom nem lesz az sem leányálom, főleg a betegségek 🙈

De hátha kicsit több inger érné, nagyon keresi a gyerekek társaságát. Anya már unalmas 😅🙈

jún. 4. 13:22
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Egyáltalán nem vagy rossz anya. Viszont arra készülj, hogy nagy eséllyel többet lesz otthon, mint oviban.
jún. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

Az jó ha keresi a gyerekek társaságàt.Örülj neki🙂

Akkor nagy gond az oviba se lesz

jún. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%
nem vagy rossz anya, ez tök normális, de nem értem, ha már ennyire elég, miért nem küldted bölcsibe (2 éves kora körül)? akkor nem lennél ennyire kiégve...
jún. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
15%
Mert gondolom akkor vissza kellett volna menni dolgozni…
jún. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#7 Mert 2 évesen még inkább rám volt szüksége, most meg láthatóan unatkozik.


#8 Sajnos sok családnál ez van, hogy muszáj visszamenni, ha akar az anya, ha nem. Megértem a frusztrációdat. Elég szomorú ez amúgy. :(

jún. 4. 15:23
 10/15 SZTANN ***** válasza:
52%
NEM. Nem vagy rossz anya, csak fáradt. 3 éves gyereknek már nagyon jót tesz az ovi - de nem lesz könnyű beszoktatni (ha eddig örökké együtt voltatok). Az életed ettől nem lesz merő "szabadság", mert majd újabb gondok adódnak, de így van rendjén. Ha módod van rá, ideális a fokozatos beszoktatás: egy-két óra délelőtt, aztán ebédig, és a végén délutánig. De ezt sem könnyű megoldani.
jún. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!