Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 2ev 8honapos es 91cm...

Kisfiam 2ev 8honapos es 91cm magas. Túl kicsi lenne?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nem tudtam pontosan melyik kategoriat valasszam. A lenyeg, hogy elegge aggodom, mert olyan kicsinek latom a kisfiamat es nem tudom senkihez viszonyítani. 91cm magas es mar elmult ket es fel eves. Szeptemberben mar ovodaba menne, de inkabb bolcsisnek nez ki:(. El kell vinnem kivizsgalasra szerintetek? Van esetleg sajat tapasztalatotok? A ti kisfiatok, kislanyotok ennyi idosen mekkora volt? A vedono a ket eves statuszon csak annyit mondott, hogy nem vészes, de atlagon aluli.
máj. 18. 20:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
83%
Ez csak genetikai, a ti méreteitek alapján. Nálunk mindenki magas és a tesóm kislánya most, 3és fél évesen akkora, mint a fiad. Neki van egy genetikai rendellenessége, ezért hormonálisan is vizsgálják, de nem találtak ott semmit.
máj. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam ebben a hónapban lett 2,5 éves. Voltunk státuszon is, és e szerint jelenleg 87 cm...

Szóval Ő is alacsony. De a kislányom sem volt magasabb ebben a korban.

Én nem aggódom e miatt. Vannak magasabbak, és alacsonyabbak. Én is 158 cm vagyok.

máj. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam viszonylag magas gyerek, 1,5 éves státuszon 89 cm-nek mérte a védőnő, és azt mondta, hogy ez a 2 éves stútuszon is inkább átlag felettinek számítana. Viszont ezek alapján szerintem sem vészes a 91 cm nálatok...

Ismerős kislányt viszont vizsgálatra küldtek amiatt, mert túl alacsonynak látták (percentilis görbe alsó 3%-ában volt), de ott sem derült ki semmi probléma.

Ha a védőnő nem ijesztget, akkor szerintem te se stresszeld magad ezzel 😀

(Én ovi végéig a legkisebb voltam mindig, már féltek, hogy törpe leszek, aztán suli elején megindultam a növésben, és így sikerült végül 170 cm fölé nőni, ami nőknél szerintem nem épp alacsony 😊).

máj. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!