Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyik kicsi, másik pici- hogy...

Egyik kicsi, másik pici- hogy szervezitek meg a napot?

Figyelt kérdés

Házimeló ,altatás stb.

Köszi!


2010. okt. 22. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia,

23 hós fiú, 5 hetes kislány:

kb. fél 8- kor ébred a nagy, kakaózik, én kávézok, utána öltözködés, ágyazás

8: kicsi lány ébred, szopizik

fél 9-9 reggeli a naggyal, utána mosás indítás, mosogatás, hajtogatás ami épp van.

10 körül ha jó az idő séta, kb. 11-ig addig a kicsi alszik, utána szopi

Ebéd naggyal délben, kicsi alszik kb. fél 1-fél 2-ig, nagy alszik fél 1-fél 3,

kicsi eszik fél 2-2. Fél 1-fél 2 között netezek (mint most, de már ébredezik a kicsi) mert akkor egyszerre alszanak.

2 óra körüli szopi után a kicsi alszik a következőig, kb. fél 5-5-ig, nagy ébred fél 3 körül, játszok vele, ha kell porszívózunk, port törlünk, ebben szeret segíteni.

fél 5 körül kicsi szopi, 5 körül jön apa, onnantól övé a nagy, a kicsi estig már nem igazán alszik, ilyenkor nyűgös, kézben van, vagy játszószőnyegen, vagy hordozóban.

6 körül vacsora, fél 7 híradó (persze csak megy a háttérben, néha elkapunk egy-egy mondatot)utána tusolok, majd a kicsi, ő fél 8 kor szopizik, addig a fiúk pancsiznak. 8-kor kicsi alszik, fél 9-kor a nagy. Éjjel kicsi 2* kel kb. egykor, négykor.

A főzés mint látod, nem fér bele nekem, rendeljük a kaját heti 4-5*, de ha főzök, akkor azt délelőtt, olyankor nem megyünk le, vagy a délutáni alvás után megyünk le.

2010. okt. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A "pici" 8 hónapos lett,mire lett egyszerre alvás.Utána tudtam csinálgatni a házimunkát,addig nem igazán.A kicsi aludt 10-12ig,a nagy 12-14 óráig,utána kicsi 14-16 óráig.

Tényleg nem elkeserítésnek szánom,de reménytelen volt minden.

Most együtt alszanak nagyjából,addig csinálom a halkabb dolgaimat.

2010. okt. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi!

nem keseredtem el, számítok ilyesmire.... csak azért kérdeztem, hogy lássam, hogy megy ez. elég sűrű a nap....bár már most is az, hogy csak 1 van. egyelőre főzni még van időm.... :))))))

2010. okt. 22. 13:48
 4/4 anonim ***** válasza:
14 hónap van közöttük. A kicsi is már egy éves, de mikor kb. 6 hetes lett (akkor kezdett rendszereződni a napunk) így telt egy napunk.Reggel együtt ébredtek (kb. 7 óra). Öltözködés, szoptatás, a nagy ilyenkor iszik egy actimelt. Gyorsan lementünk vásárolni (ez kb. 3/4 óra). Ilyenkor a kicsi még tovább aludt a babakocsiban. A nagy megreggelizett velem, majd ébredt a kicsi szopizni. Gyorsan összedobtam az ebédet, utána szopi és szaladtunk a játszótérre. Délig levegőztünk, aztán futás haza. Ilyenkor általában egyszerre voltak éhesek, sokszor a kicsinek várnia kellett, míg a nagyot megetettem. Ha a nagy kész volt a kajálással ment aludni. Egyedül szépen elaludt. Már rohantam is a kicsihez szoptatni, és ő is ment aludni. Én mióta megszülettek a gyerekek szent és sérthetetlen törvénynek tartom, hogy a déli alvás alatt nem vagyok hajlandó semmilyen házimunkát csinálni, csak pihenek. Mikor ébredtek, etettem őket és vittem őket le a játszótérre. Este 1/2 fél hétkor vacsora a nagynak, előetetés a kicsinek. Együtt fürdettem őket, öltözködés, a nagynak mesélt apa, a kicsit vittem szoptatni/altatni. Vasalni, takarítani általában csak akkor volt időm, ha apa itthon volt. Mosni, teregetni nem nagy idő, szinte kétnaponta kell. Nagyon pörgősek lettek a napok, sokszor nagyon kifáradok, este szinte bedőlök az ágyba. De annyira megéri! Imádják egymást a gyerekek, és ha belegondolok ez a húzós időszak is "hamar" elmegy.
2010. okt. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!