Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen lázsillapítót adtok...

Milyen lázsillapítót adtok előszőr, ha egyik pillanatról a másikra falmegy a gyerek láza?

Figyelt kérdés
2011. okt. 7. 20:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nurofen szuszpenziót
2011. okt. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nurofen/panadol szirup, ha nem használ van itthon kúp is, de azt nem szívesen adom
2011. okt. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nurofent vagy Panadolt adjak inkább?
2011. okt. 7. 20:23
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Orvos által felírt kúpot adok. A leghatásosabb, és nem károsítja a májat, mint a szuszpenziók. Ha nem hat, akkor hűtőfürdővel kombinálom.
2011. okt. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kúp, hűtőfürdő megvolt, 38.7-ig ment le, kapott éjszakára Nurofent, azt olvastam ebben van gyulladássökkentő is(amennyire hagyta megnézni,piros a torka).
2011. okt. 7. 20:58
 6/13 anonim ***** válasza:

Vigyázz, ne adagold túl ezeket a szereket, maximum négy óránként lehet bármilyen lázcsillapítót adni akkor is, ha más hatóanyagút választasz (így érdemes egyébként csinálni).

Nekünk ha hirtelen jött erős lázat kell csillapítani, akkor csak a vényköteles noramidozofeni hat (kiejteni így kell, de leírva teljesen másként van, csak alszanak a kicsik, és most nem szeretném a hűtőt nyitogatni - ezt a fajta kúpot ugyanis ott kell tartani), a nurofen kisebb lázakra, gyulladásokra vált be. Nálunk a panadol teljesen leszerepelt, egyik gyerkőcnek se viszi le rendesen a lázát. De ez is gyerekfüggő, nem lehet tudni, a te picidnek melyik hatóanyag válik be. Mennyi idős egyébként?

2011. okt. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
22 hónapos. Nálunk eddig a Panadol vált be, a Germicid kúp szinte nem is hat(kuka voltam, nem tudom miért azzal próbálkoztam megint először). Nurofent most kapott először(gondoltam hátha jobb, így hogy piros a torka).
2011. okt. 7. 21:47
 8/13 anonim ***** válasza:

Orvos által felírt kúpot adok, aztán jön a germicid, utána cataflam cseppek.

Nurofen és panadol soha az életben meg sem mozdította lefelé a lázát, így azt már nem is próbálom.

2011. okt. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%
Nurophen vagy Panadol. Sose kúpoztam láz miatt.
2011. okt. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
07.22 egyszer kapott kúpot, úgy sírt miatta, kellemetlen lehet. Így nem kínzom vele.
2011. okt. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!