Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha érzi a kisfiam, hogy...

Ha érzi a kisfiam, hogy kakilnia kell, és elbújik, akkor miért nem használja a bilit?

Figyelt kérdés

Általában minden nap azonos időben kakil,bebújik az asztal alá,vagy a kanapé mögé.

Ha mondom neki szaladjunk a bilihez,akkor ráül,de nem kakil,bármennyit is ül rajta,ha ráadom a pelust egyből belekakil.Tehát tudja már tartani a dolgot,de miért nem akar bilibe kakilni?


Reggel,este ráültetem pisilni,az nagy sikerélmény neki


23 hónapos


2010. okt. 21. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd,hagyd szem előtt a bilit,mond el neki hogy ha érzi,hogy jön üljön rá.Amikor csinálja ne szólj hozzá,ne érezze a kényszert.Ilyenkor a kisgyerekek sokszor veszteségként élik meg a kakilást.
2010. okt. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi


valami nagyon zavarhatja,mert amikor a bilibe kakil(nagyon-nagyon ritkán),akkor sír közben,és fognom kell a kezét,pisinél ilyen nincsen,ráül,fél másodperc alatt telepisili és már megy is tovább.

Segít vajon,ha kisgatyát adok rá itthon,és többször átöltöztetem pelus helyett?

2010. okt. 22. 05:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is kínlódtam a lányommal ennyi idősen és mégis 3 éves korára lett csak szobatiszta. Addig csak magamat és őt idegesítettem azzal, hogy állandóan rászóltam a bepisilés és a bekakilás miatt. Fiam 2 hónapos, nála biztos nem fogom erőltetni.
2010. okt. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Erre a lányom tudna válaszolni. Már 3 éves, a pisi simán megy bilibe, WC-be, de a kaka csak pelusba. Mondtam neki, hogy a télapó akkor hoz csak ajándékot, ha bilibe, WC-be kakál. Erre ő azt mondta, hogy ő szeret pelusba kakálni és az se baj, ha nem kap ajándékot.

Szóval nem erőltetem, úgyis csak este kakál ,akkor meg mindig itthon vagyunk és van pelus. Tudja, hogy nem így kéne, mostmár csak rajta múlik, hogy mikor mondja, hogy nem kér pelust.

Amúgy a kicsik nagyon ragaszkodnak a székletükhöz, emiatt van ez a félelem a bilibe kakálástól.

2010. okt. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen nektek is


nyáron sokkal könnyebb volt,nem volt rajta pelus,sokszor sikerült,de most már nem merem,nehogy felfázzon


mindig van valahogy,a nagyobbik fiam egyik percről a másikra lett 27 hónaposan teljesen szobatiszta,hátha a pici is megérik rá

2010. okt. 23. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!