Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha dolgoznom kell,...

Mit tegyek ha dolgoznom kell, és gyermekem nem vették fel oviba?

Figyelt kérdés
Nagymama,nagypapa, nem megbízható.Férjem is dolgozik.Pénzem nincs fizetős ovira.2012 febr.ban lesz 3 éves,de én már előre félek,elküldenek,és akkor nem lesz munkám.Már most jelentkezés,nem biztosítja a felvételt.Szép jövő?
2010. okt. 19. 14:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha így áll a helyzet, akkor menj be és kérdezd meg. Az egyik válaszoló rosszul tudja, az óvodába ha betölti a gyerek a 3 évet akkor mehet, és nem csak szeptemberbe.
2010. okt. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Hú, de keverik néhányan!!!! Óvodába a beiratkozások annak a tanévnek a tavaszán vannak, amelyik tanév során a gyerek betölti a 3. évét. a kérdező esetében jövő április körül. A gyermeked februárban tölti az ovit, így a régi szabály szerint febr. akárhányadika után (a születésnapja után) mehet oviba. De ha neked új lenne jobb és lesz hely a csoportban, akkor akár szeptembertől is mehet. [link]

Még mindig az óvónő anyuka voltam

Olyan nincs, hogy egy kiscsoportos (vagy bármelyik korcsoportú kisgyerek) csak szept. 1-jével kezdheti az óvodát... az az iskola.

2010. okt. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Jól írja az ovónéni anyuka!

Az én lányom májusban töltötte és mi már tavaly előtt beiratkoztunk, mert azt hittem ,hogy májustól kezdheti és az ugye még az előző tanévhez tartozik. De azt mondták, hogy ha nagyon akarom akkor kezdheti, de mire beszokna, addigra nyáriszünet. Ezért csak most szept-ben kezdtük.

De azért a idei tavaszi beiratkozásra is elmentünk, hogy nem- e törölték a névsorból. Hivatalosan csak akkor kellett vona beiratkoznunk.

2010. okt. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Azért nem érted a válaszolót, kedves másik válaszadó, mert nem ismered a jogszabályt, ezért ROSSZUL tudod a dolgokat.

Az óvodában NEM szeptembertől lehet vinni a gyereket, hanem amint betöltötte a 3.évet, másnaptól. Ez nem iskola, itt folyamatos a kezdés.

Ha a gyerek 2012. februárban tölti be a 3. évet, akkor másnaptól járhat az oviba - ha felvették. Jelentkezni ebben az esetben idén tavasszal kell majd. Elvileg felesleges előbb tudni róla az ovinak, beiratkozás fix időpontban van. De addig is bemehetsz, megkérdezheted az esélyeket.

Nem irtad, a munkahely másik ovihoz tartozik-e, hátha több oviból választhatsz, nagyobb az esély a bekerülésre.

2010. okt. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az én fiam is februári és mi is eljátszottuk ugyan azt mint a kérdező.

A törvény azt írja elő, hogy azok a gyerekek akik az adott év december 31. ig betöltik a 3. életévüket óvodai felvételt nyerhetnek. Akik ez idő után tölti be a 3 -at (mint a kérdező gyermeke)azok várólistára kerülnek. Ami azt jelenti hogy nem telik meg a létszám akkor mehet a gyerek a születésnapja utáni napon. Viszont ha létszám megtelt akkor elutasíthatják a felvételt (mi így jártunk, pedig minden követ megmozgattam)Ami viszont biztos hogy akkor a következő év szeptemberében felvételt nyer. Vagyis 3,5 évesen kezdi az ovit. Remélem tudtam segíteni, bár nem a legjobb hírekkel.

2010. okt. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 josek ***** válasza:
sajnos a gyermekem nem vették fel, 2. fellebbezés után sem, nem tudom mit kéne még tennem, munka az van de nincs ki vigyázzon a gyerekere,
2011. júl. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!