Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha dolgoznom kell,...

Mit tegyek ha dolgoznom kell, és gyermekem nem vették fel oviba?

Figyelt kérdés
Nagymama,nagypapa, nem megbízható.Férjem is dolgozik.Pénzem nincs fizetős ovira.2012 febr.ban lesz 3 éves,de én már előre félek,elküldenek,és akkor nem lesz munkám.Már most jelentkezés,nem biztosítja a felvételt.Szép jövő?
2010. okt. 19. 14:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A területileg illetékes óvodaköteles felvenni. Ilyen nincs, hogy nem vesznek fel. Még ha bölcsiről lenne szó, na de ovi!?
2010. okt. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Menj be az oviba, iratkozz fel! Ha körzetes ovi, akkor valóban fel kell venni a gyermeket, de sok helyen erre azt mondják, hogy igen, 5 éves korban, mivel 1 év óvoda a kötelező.

Az elutasítás ellen panasszal élhetsz, keresd fel a helyi önkormányzatot!

Szörnyű, hogy a gyermek másfél éves korában azon aggódunk, hogy felveszik-e az óvodába?

2010. okt. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ovinál megvan h mikor lehet beiratkozni.ott fel kell vegyék,akkor utasithatnának el ha pl. kisteso lenne addigra.
2010. okt. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%
Kötelesek felvenni, ha abba a körzetbe tartoztok és betölti tanévközben a 3. évet. Ilyen nincs, hogy évekkel előre kell jelentkezni, csak a bölcsiben! Majd tavasszal lesznek a beíratások, akkor menj be az oviba, vidd a szükséges papírokat és fel fogják venni! egy óvónő anyuka
2010. okt. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
2012. szeptemberétől lenne óvodás, és már most jelentkezni kell? Atyaúristen! Hol laktok? A helyileg illetékes óvodába mentél beíratni?
2010. okt. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos nem pontosan tudják páran: az ovi köteles felvenni, de ha több a gyerek, tehát teltház van, akkor bizony elutasithatja és nincs mit tenni. Nem irtad, hol laktok, hol dolgoztok, hátha a munkahelyhez tartozó oviban lenne hely, mert oda is fel kell venni, nem csak alkhelyhez tartozó oviba. Hátha nem ugyanaz a két hely és akkor van esély. Járj utána.

Sajnos nincs mit tenni, vagy fizetős ovi, vagy magán-bébiszitter, még ha el is megy rá a kereseted, akkor is, legalább a munkahely megmarad. Az fontosabb. És hátha jövőre már felveszik, addig kell kihúzni az időt. Egyébként csak 5 éves korban köteles TÉNYLEG felvenni az ovi, addig helyhiány miatt elutasithat. Valóban meg lehet próbálni a fellebbezést, ha elutasitottak. De jelentkezned tavasszal kellett, ha februárban vinni szeretted volna, miért csak most kérdezed ezt??? Kicsit késő intézkedni.

2010. okt. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megértéseteket!Akkor mármost menjek be,vagy majd ha betöltötte a 2.életévét febr.ban és utána mert ápr.körül van a beiratkozás.2.baba nem lesz.Akkor írok az ovinak,kérek időpontot,hogy fogadhassanak.Igen,erőszakosnak kell lenni.SAJNOS.
2010. okt. 19. 14:46
 8/16 A kérdező kommentje:
Pillanat,most egy kicsit összezavartatok.Tehát 2012 febr.-ban tölti a 3.évét.Akkor tavasszal iratkozzam?Tuti,hogy elküldenek.Nagyon sok a gyerek!Nem jobb ha már egy évvel előtte "tudnak" róla?
2010. okt. 19. 14:55
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Na pillanat! Az óvodába kizárólag az adott év szeptemberétől lehet vinni a gyereket. Ez olyan, mint az iskola, amikor elkezdődik a tanév, akkor mehet elsőbe, nem az év februárjában.

Szóval én nem értem az utolsó válaszolót.

Ha 2012-ben tölti a gyermeked a 3. életévét, akkor 2012. év szeptemberétől járhat óvodába. Én úgy tudom, hogy az adott évben meghirdetett jelentkezési időpontban kell menni beíratni, ez a te esetedben 2012.

2010. okt. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Sok minden függ az óvodától is! Van, ahová év közben is vesznek fel 3. életévet betöltött gyermeket, van, ahová nem.

Gondolom az anyuka nem akar otthon maradni márciustól szeptemberig úgy, hogy semmilyen jövedelme sincsen, mert ekkor már a GYES sem jár!

Szerintem az a legtisztább, ha bemegy az oviba, s rákérdez mindenre!

2010. okt. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!